چطور در اولین جلسه با مشتری بالقوه موفق شویم؟

چطور در اولین جلسه با مشتری بالقوه موفق شویم؟

 

اولین جلسه با مشتری

مشتری از وب سایت شما دیدن کرده و از خدمات شما خوشش آمده، تلفنی سوالاتی درباره کار پرسیده و در حال حاضر می خواهد با شما رو در رو صحبت کند. فروشنده تنها کسی نیست که درباره تعامل با مشتری فکر می کند. با وجود رقبا در بازار، فروشندگان به شکل مرگباری با هم در حال در رقابت اند.

آیا می دانید چگونه مشتری را جذب کنید؟ چگونه اطمینان حاصل می کنید تا در جلسه اول برنده شوید؟ جذب مشتری بالقوه در جلسه اول راه ساده ای ست اما باید به چند نکته توجه کنید. در ادامه به این نکات توجه کنید.

 

آماده سازی لازم برای جلسه

آماده سازی برای جلسه کاری واضح به نظر می رسد اما مطمئن شوید کاملا برای این جلسه آماده شده اید. بدانید دقیقاً با چه کسی قرار ملاقات دارید، حتی اگر با تأخیر وارد جلسه شوید نام افرادی که با آن ها جلسه دارید را بنویسید تا جلسه خود با آن ها را فراموش نکنید! چشم ها، و تمام اعضای بدن خود را برای مذاکره با اولین مشتری بالقوه آماده سازید. بدانید دقیقاً چه چیزی را قرار است به مخاطب خود بگویید. مکالمات خود را قبل از حضور در شرکت چک کنید.

 

اهمیت برداشت های اول

هنگام ورود به اتاق جلسه و روبرو شدن با مشتری بالقوه خود برای اولین بار، مطمئن شوید بهترین برداشت ها از شما در فرد ایجاد می شود. موقعیت خوب بسازید و ظاهری مطمئن داشته باشید. ارتباط چشم در چشم، لبخند زدن، دست دادن با دست راست و دعوت به نشستن مشتری باعث اعتماد مشتری به شما خواهد شد.

لذت بردن از یک سخنرانی کوچک و ساده

قبل از مطرح کردن مسائل مهم، لذت بردن از سخنان ساده فکر خیلی خوبی به نظر می رسد. سریع وارد بحث کاری نشوید؛ زیرا باعث استرس مشتری می شود و دلیل عجله کردن شما را فقط به حساب فروختن کالا می گذارد. از آب و هوا سخن بگویید، خبرهای ورزشی نیز برای شروع می تواند جلسه شما را جذاب کند.
از ترافیک و مشکل رفت و آمد خود صحبت نکنید صحبت هایی که فرد را ناامید یا خسته می کند را بر زبان نیاورید. به یاد داشته باشید کسب و کار تجاری درباره افراد تاجر است این افراد هم دوست دارند با کسانی تعامل کنند که به آن ها احساس راحتی دهند. با بیان سخنان بی ربط از قدرت مذاکره خود کم نکنید.

 

اجازه دهید مشتری به راحتی سخن بگویید

هنگامی که صحبت اولیه به پایان می رسد، اجازه دهید مشتری درباره کار خود سخن بگوید. مشتری بالقوه شما می خواهد با سخن درباره ی کار خود احساس افتخار کند. به هر نحوی خواست سخن بگویید او را راحت بگذارید. گوش دادن یکی از راه کارهای اساسی در تاثیر گذاری روی دیگران است. پس با تمرکز فراوان به تمام سخنان مشتری گوش دهید و برخی کلمات را برای تایید سخنان او بزنید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar