• فروردین ۱۱, ۱۳۹۹

چطور فروش بیش تر داشته باشیم؟

چطور فروش بیش تری داشته باشیم؟

 

چطور فروش بیش تری داشته باشیم؟

می گویند که درست نیست از روی جلدِ یک کتاب، درباره ی آن قضاوت کنیم. اما لازم است با واقعیت روبرو شویم: مردم سطحی نگر هستند!

ما همیشه براساس “آنچه به نظر می رسند” قضاوت می کنیم. از کنار کسی که ظاهر ژولیده ای دارد در خیابان عبور می کنیم و گمان می کنیم بی خانمان یا دیوانه است. یک خانم فهمیده و باشخصیت را در جلسه ملاقات می کنیم و گمان می کنیم منزل او، از شدت تمیزی برق می زند و زیباست.

شاید مرد اولی که در خیابان دیدیم، میلیون ها تومان در بانک دارد و خانه ی خانم شاغل در جلسه، مثل کشتی گل گرفته، شکسته و ناجور است. چه کسی خبر دارد؟

همانطور که ما دیگران را قضاوت می کنیم، آنها هم به همین روش ما را موردقضاوت خودشان قرار می دهند – خصوصاً در دنیای آنلاین و کسب و کار.

مردم فقط با یک نگاه کلی، در صفحه ی وب سایت شما تصمیم می گیرند که شما چه اندازه متخصص، بامهارت و هوشمند هستید. بله تنها در طول چند ثانیه آنها تصمیمات و فرضیاتی را درباره ی شما اتخاذ می کنند و شما نمی توانید از این موضوع، اجتناب کنید.

مردم سطحی نگر، برای فروختن راحت ترند

می توانید تصور کنید که مدیریت کسب و کار تا چه اندازه سخت و طاقت فرسا می شد اگر همه ی مشتریان شما بطور خیلی عمیق درباره ی هر یک از خریدهای شان فکر می کردند؟

آنها می بایست هر یک از رقبا را درنظر می گرفتند. باید مزایا و معایب هر یک از محصول و خدمات را اندازه می گرفتند. آنها باید هفته ها -و شاید ماه ها- زمان صرف می کردند تا درباره ی ادبیات محصول شما اطلاعات کافی بدست بیاورند.

حقیقت این است که بسیاری از انواع مصرف کنندگان کسب و کارها، به خریدهای غیرمنطقی و ناگهانی وابسته اند.

خب حالا موضوع اینجاست: شما می خواهید بازدیدکنندگان وب سایت تان درباره ی شما چطور فکر کنند؟ چه فرضیاتی را می خواهید در آنان ایجاد کنید؟

پاسخ این سوال ها، دقیقاً به خود شما برمی گردد و این شما هستید که همه ی آنها را تعیین می کنید. راه هایی هست که به شما کمک می کند تا همان مفهومی که به دنبالش هستید را به بازدیدکنندگان القا کنید. در ادامه، با برخی از این موارد آشنا می شویم:

– عالی به نظر برسید

داشتن وضعیت ظاهری خوب، با اولین عبارتی که استفاده می شود تعریف می شود. مطمئن باشید که وب سایت تان به خوبی طراحی شده و تصاویر مرغوبی دارد. مثل یک مصاحبه ی شغلی به ظاهر سایت خود دقت کنید. لباس خوب به تن سایت خود کنید تا جذاب به نظر بیاید.

– مدارک اجتماعی نشان دهید

نشان دهید که با دیگران تعامل داشته اید. توصیفاتی را در این خصوص ارائه دهید. اطمینان حاصل کنید مشتریان بالقوه ای که آن را می بینند دریابند که افراد قبلی که با آنها تعامل داشته اید رضایت داشته اند. این کار آنها را مطمئن می سازد که به خرید نیاز دارند.

– تاییدیه بدست آورید

شخصی را بیابید که مهارت ها، خدمات و محصول شما را حمایت کند. برای نمونه، همه می دانند که بازیکنان موفق، به خوبی از اعتبارشان محافظت می کنند. پس چیزی که آنها آن را حمایت و تایید کنند مفهوم زیادی برای بسیاری از مشتریان بالقوه به همراه خواهد داشت.

– خودتان را فراتر از حد دسترس قرار دهید

نرخ و رتبه ی خود را تاحد امکان بالا ببرید. وقتی خودتان و یا محصولات تان را خارج از دسترسی آسان مالی قرار می دهید، خودتان را گلچین کرده اید. این دقیقاً تفاوت بین لامبورگینی و پراید است. وقتی قیمت خود را افزایش می دهید تنها دسته ی کمی از مردم قادر به خرید کردن از شما خواهند شد. در اینصورت خودتان را با هاله ای از قدرت و منزلت احاطه خواهید کرد. البته به یاد داشته باشید مواردی که در این پست ذکر می شوند نکات کلی هستند. شما می توانید با توجه به کسب و کارتان، تنها یک مورد، یا بیش تر را مدنظر قرار دهید و همه ی آنها لزوماً قرار نیست به کارِ شما بیایند.

– اعداد را نشان دهید

اگر اعداد و ارقام، داده ها و بررسی هایی دارید آنها را در معرض نمایش قرار دهید. اعداد، سریع ترین راه برای مشتریان بالقوه ست تا قدرت شما را اندازه بگیرند. آنها نگاه می کنند تا ببینند اگر محبوب باشید، فروش خوبی داشته و درآمد خوبی هم بدست می آورید. درباره ی این ارقام صحبت کنید. وقتی مردم ارقام بزرگی ببینند گمان می کنند شما هم به بزرگیِ همان اعداد هستید!

 

[تعداد: 7   میانگین:  4.6/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar