چطور محصولات خود را به بهترین نحو ارائه دهیم؟

ارائه محصولات

 

ارائه محصولات

بعد از سختی هایی که در ارتباط با مشتری بالقوه خود و جلب توجه آن می کشید کارشناس فروش با گرفتن قراری برای مذاکره و فروش محصولاتش نفس راحتی می کشد. اینک شما آرزو دارید همین طور که توجه او را جلب کرده اید باز هم بتوانید در نگاه داری و ارائه درست محصول به مشتری خود موفق باشید؛ اما به یاد داشته باشید بیشتر مردم در دادن پول عجله نمی کنند!

فرض کنید ارائه محصول شما حضوری یا از طریق اینترنت انجام می شود این امر اهمیت بسیار بالایی دارد که شما از راهی صحیح برای این جلسه استفاده کنید. روش های مختلفی هم وجود دارد که باعث انحراف این مذاکره شود. شما نباید کاری کنید کل قرارداد به هم بریزد! اجازه ندهید تلاش تان به هدر برود برای جلوگیری از این اشتباهات به توضیحات زیر توجه کنید.

 

۱- از قرار دادن تعداد زیادی از اطلاعات بر روی برگه ها خودداری کنید.

اگر متن های فراوانی روی برگه های خود داشتید مشتریان یکی از این کارهای زیر را انجام می دهند.

شروع به خواندن متن می کنند و یا بی علاقه بودن خود را به موضوع با گوش ندادن به شما ابراز می کنند. این متن ها باید در موارد زیر به کار برده شوند.

– فقط ۳ یا ۴ نکته روی کاغذ خود قرار دهید.

– برای هر نکته از “یک خط توضیح” استفاده کنید.

– توازن داشتن بین صحبت با مخاطب و دید بصری، به شما کمک می کند ارتباطی بهتر داشته و پیام خود را واضح تر به مخاطب برسانید.

۲- خواندن متن های آماده شده

دقت کنید که باید از این متن ها فقط برای کمک استفاده کنید. برگه ها را مانند کتاب نخوانید؛ این کار باعث می شود مشتری شخصی خسته کننده را مقابل خود ببیند. بعد از آن همه تلاش کار خود را با خواندن متنی از برگه خراب نکنید؛ چرا برگه را به مشتری نمی دهید و برای جلسه فعلی برنامه ریزی نمی کنید؟

۳- سخن گفتن بسیار سریع

ممکن است فروشنده درباره خود و یا محصول خود بی وقفه سخن بگوید؛ دقیقاً با این کار فقط سخنرانی را اجرا می کنید و واکنش مثبتی در مذاکره نخواهید داشت. کلید ارتباط با مشتری مذاکره کردن است. راز مذاکره با مشتری مطرح کردن سوالات و گرفتن اطلاعات خواهد بود. مهم این است که به پاسخ ها به خوبی بنگرید و گوش دهید. در واقع گفتگوی موفق توجه کردن به سوالات و پاسخ های مشتری ست. دقت کنید سوالات درستی بپرسید که پاسخ شما فقط “بله” و “خیر” نباشد.

۴- داستان تعریف نکنید

شخص به ندرت کلمات دقیق را به یاد می آورد. در عوض تصورهای ذهنی را که باعث تاثیر گذاری کلمات شما روی بیننده می شود را استفاده می کند نقطه های اساسی را به جای داستان های زنده در مذاکره خود به کار بگیرید. به مشتری کمک کنید آن چه را که در حال توضیفش هستید را در ذهن خود به تصویر بکشند و درباره آن فکر کنند.

۵- استفاده از واژه های غیر معمول

از کلمه هایی که بین شما و همکاران تان در محل کار رد و بدل می شود استفاده نکنید. نه فقط به خاطر اینکه مشتری آشنا و یا همکار شما نیست؛ بلکه به این دلیل که مشتری معنای این کلمات را نمی داند. پس سعی کنید از این اصطلاحات استفاده نکنید. ممکن است استفاده از این کلمات باعث ایجاد فاصله بین شما و مشتری باشد.

۶- ارائه مطالب فراوان در زمانی اندک

بعد از ارائه مقدار زیادی از محصولات، قادر خواهید بود برای جلسه های ارائه محصول بعدی زمان مناسب را تعیین کنید و دقیقاً بدانید که چند ساعت برای این مذاکره لازم دارید. سعی کنید مذاکره و ارائه محصول فراوان را در زمان اندک برگزار نکنید؛ با این کار مشتری احساس می کند که او را بی ارزش جلوه داده اید. زمان لازم برای صحبت کردن را برای او در نظر بگیرید تا به سوالات و پاسخ های یکدیگر توجه کنید.

[تعداد: ۱۴    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar