چطور مخترع شویم؟

چطور مخترع شویم 

چطور مخترع شویم ؟

آیا تا به حال فکر کردید که چه خوب است اگر چیزی اختراع کنید؟ چطور می توانید مخترع شوید؟ شاید هم یک ایده دارید که گمان می کنید از اجرای آن عاجزید! شاید هم در حین خواندن این مطلب بگوئید که این فقط یک مقاله است و خواندن آن کمکی به ما نمی کند!!!

در این مقاله برخی راهنمایی ها، مثال ها، و تجربه های مخترعین را برای شما در نظر گرفتیم. علاوه بر این، همواره به یاد دارید که می توانید با مشاوران و کارشناسان مجموعه، ارتباط مستقیم و سریع ایجاد کنید تا مسیری که در ذهن دارید را برای شما هموارتر کنیم.

درس خواندن اهمیت دارد، اما اختراع با اهمیت تر از آن است، بیشتر مردم درباره ادیسون شنیده اند، شما هم قطعاً می دانید که نمی شد به این دانش آموز درس داد! مدرسه هم او را اخراج کرده بود، و مادر ادیسون بود که به او درس داد. تنها مادر او بود که او را نابغه و باهوش خطاب می کرد. بعدها ادیسون توانست حدود ۱۰۹۰ اختراع را به نام خودش ثبت کند.

۱با “علم” آغاز کنید

هیچ فردی بدون علم مخترع نخواهد شد، منظورمان از علم مدارک دانشگاهی نیست! بلکه منظور فرهنگ و دانش است. با مطالعه شروع کنید تا در خواندن به استادی برسید، می خواهم برای شما تعدادی از افراد موفق را نام ببرم که از دانشگاه ها فارق التحصیل نشدند، مانند؛ استیو جابز، بیل گیتس، اسحاق نیوتن، انیشتین. درس خواندن و مدرک دانشگاهی فقط شما را به درس خواندن حقیقی دعوت می کند اما این خود شما هستید که به آن واقعیت می بخشید.

۲مشخص کردن اهداف

هیچ مخترعی بدون هدف به آنچه که می خواست نرسیده است! یک مخترع باید به چیزی فکر کند که کسی درباره آن فکر نکرده باشد، ( راه واضح را پیش نروید دیگران در این راه از شما سبقت گرفته اند) تکنیک ها و راه های هر کاری را قبل از کار مشخص کنید، اختراع، عکسِ اکتشاف است. در اکتشاف باید هدف را مشخص کنید و کار کنید تا به نتیجه برسید، اما در اختراع نتیجه مجهول است، خود شما راه را مشخص کرده و منتظر نتیجه می مانید، و شاید عکسِ تمام توقعات شما باشد، ولی باید آن را قبول کنید.

 

اختراع، عکسِ اکتشاف است، در اولی باید هدف را مشخص کنید و کار کنید تا به نتیجه برسید، اما در اختراع نتیجه مجهول است، خود شما راه را مشخص می کنید،  و منتظر نتیجه می مانید، و شاید برعکس تمام توقعات شما باشد، ولی باید آن را قبول کنید.

۳آماده سازی

بعد از مشخص کردن هدف باید آماده کار خود باشید، آماده سازی دو جزء دارد.

– جزء اول، روحی؛ تا با یقین به خواسته خود برسید و با ایمان نتیجه مطلوب را به دست آورید.
– جز دوم، نظریه ای ست که کار طبق آن ساخته می شود است.

۴بحث و مشارکت با همکاران

چند اختراع با مشارکت های گروهی انجام شده تا به نتیجه های دلخواه رسیده است، در برخی اوقات ایده ها در ذهن یک فرد نمی آید و در ذهن دیگری جا خوش می کند، این کمک ها می تواند نتایج خوبی را داشته باشد.

۵استفاده از فرصت و مشاهده ی دقیق

آیا می دانید پنی سیلین چگونه اختراع شد؟ فقط دقت دانشمند فلمینگ باعث این اختراع شد، او در یک مزرعه، ذوب شدن باکتری های قارچ را مشاهده کرد، سپس همان قارچ ها را در آزمایشگاه خود مورد آزمایش قرار داد، اگر این دانشمند در این کار دقت نمی کرد شاید این کشف پزشکی سال ها طول می کشید!

۶کار با جدیت

کار با تلاش فراوان و جدیت نتیجه آن چیزی خواهد شد که دوست دارید، به این فکر نکنید که با یک شبانه روز می توانید چیزی را اختراع کنید، اختراعات زیادی بوده که سال ها طول کشیده است، و هزاران تجربه برای آن استفاده می شده است. مخترعان برای چیزهایی که به آن رسیدند تلاش های فراوانی کردند و اگر صبر و پیشرفت فکرشان نبود به اینجا نمی رسیدند، ادیسون می گوید: نبوغ فقط یک درصد ، اما تلاش و کار سخت ۹۹ درصد است.

۷تعامل با شکست

شکست یک قدم تا پیروزی و موفقیت است، شکست پایان راه نیست، بلکه باید از آن استفاده کنید تا بدانید که چرا این بار هم شکست خورده اید! اینکار باعث رشد ایده های تان می شود. انیشتین می گوید: با همان روشی که مشکل را به وجود آورده ایم نمی توان دوباره فکر سازنده ای کرد! باید طرز فکر خود را تغییر دهیم. برای انجام این کار زمان و تلاش زیادی لازم است!

 

[تعداد: ۷۲    میانگین: ۳.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

9
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
9 نویسندگان دیدگاه
ناشناسابوالفضلعرفانیاورپارمیدا
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
فرید کلانتری
مهمان
فرید کلانتری

کمکم کنید من ۲۱۶ طرح اختراعات دارم ولی حامی ندارم
۰۹۱۱***۱۸۰۱ کمکم کنید

حسین نوری
مهمان
حسین نوری

سلام من ۱۲ سالمه من میخاهم ماشینی بسازم که با سوخت بی نهایت کار کنه و نقشه و طرح اون رو کشیدم این ۵ساله دارم روش کار میکنم ولی ساخت ی ماشین هزینه های زیادی داره و من هم نمی تونم پرداخت کنم پس به امید اینکه بزرگ شوم و کسانی به من کمک کنند و این اختراع رو در ایران صبت کنم ولی چون الان بچه هستم هیچ کس حرف هامو باور نمی کنه و مسخره ام کنه و شاید شماهم مسخره کنید ولی من پشیمون نمی شم و ادامه میدم💡

arsham
مهمان
arsham

سلام حسین شمارتو باهم صحبت بکنیم

عرفان
مهمان
عرفان

تو موفق میشی نگران نباش و به خدا توکل کن

ابوالفضل
مهمان
ابوالفضل

اره راست میگه

مجتبی
مهمان
مجتبی

کلمه ثبت رو اشتباه نوشتی

پارمیدا
مهمان
پارمیدا

من میخواهم یه ربات بسازم ولی پشت‌کار لازم دارم

یاور
مهمان
یاور

سلام من یاور هستم از بچگی ایده های عالیی برای زندگی خوب در همین کره زمین و حتی در کره مریخ دارم و بعضی از اونارو طرح و مدرسه میبردم که کسی کمکم کنه تا اختراعشون کنم اما جز چند بار اول تشویقم می کردن بعد تمام اطرافیانم منو تمسخر می کردن. من هنوزم به زندگی بهتره امید دارم .

ناشناس
مهمان
ناشناس

همه یشما یک روزی به هدفتان میرسید
برایتان آرزوی موفقیت دارم