چطور مهارت خود را در شبکه های اجتماعی افزایش دهیم؟

شبکه های اجتماعی ، همانطور که می دانید در بازاریابی های آنلاین برای شرکت ها نقش مهمی دارند.

 

چطور مهارت خود را در شبکه های اجتماعی افزایش دهیم؟

 

شبکه های اجتماعی

برای اینکه درک بهتری از چشم انداز رسانه های اجتماعی داشته باشید مطالعات و بررسی های زیر را درنظر بگیرید.

همه ی بررسی ها و مطالعاتی که در حوزه ی رسانه های اجتماعی انجام شدند خدمت بزرگی برای شرکت ها و سازمان ها ارائه دادند و باید قدردان آنها بود. زیرا ایده های نابی را در اختیار ما قرار می دهند تا بتوانیم بازاریابی رسانه های اجتماعی خود را بهبود ببخشیم. همینطور باعث می شود تا روانشناسی که فرای رفتارها در رسانه های اجتماعی وجود دارد را بشناسیم و در نهایت منجر به ایجاد بازاریابان بهتر می شود.

در این مطالعات که در سال ۲۰۱۶ انجام شده یافته های کلیدی را که حامل نکات مفیدی هستند تا امسال مورداستفاده قرار دهید بیان می شود. امیدواریم که مفید باشند.

 

۱- فیسبوک، دو برابرِ محبوب ترین شبکه اجتماعیِ بعدی، محبوب تر است

 

۷۹ درصد از افراد بالغ در آمریکا از فیسبوک استفاده می کنند. که به عبارتی این رقم بیش از درصد افراد بالغی ست که در اینستاگرام هستند. (۳۲ درصد)

 

 

این بررسی بر روی ۱۵۲۰ نفر از افراد بالغ آمریکایی (بالای ۱۸ سال) انجام شد و محققان دریافتند که فیسبوک، همچنان از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در بین مردم است. درصد افراد بالغ که از فیسبوک استفاده می کنند (۷۹ درصد) بیش از دو برابر افرادی ست که از اینستاگرام (۳۲ درصد) پینترست (۳۱ درصد) لینکداین (۲۹ درصد) و توییتر (۲۴ درصد) می باشد.

جالب است بدانیم که میزان افراد بالغ که از اینستاگرام استفاده می کنند در حال افزایش است (از ۱۳ درصد تا ۳۲ درصد) همانطور که در تصویر پیداست، پینترست هم منحنی مشابه به این مسئله دارد و چنین پیشرفتی را دارا بوده است. (فقط یک درصد از اینستاگرام کم تر است.)

همانطور که می بینیم فیسبوک، بهترین شبکه اجتماعی برای بازاریابان است تا بهتر بتوانند به مخاطبان خود دست یابند. به نظر می رسد که الگوریتم اخبار (نیوزفید) فیسبوک به ویدیوهای لحظه ای اولویت بیش تری می دهد. البته این آمار برای آمریکایی ها شاید بیش تر صدق کند و ما بتوانیم بر روی اینستاگرام و یا لینکداین خود سرمایه گذاری کنیم.

 

۲- بیش از یک سوم کاربران اینستاگرام فقط بخاطر نظارت! از اینستاگرام استفاده می کنند.

اولین دلیلی که مردم از اینستاگرام استفاده می کنند جمع آوری اطلاعات است.

تاکنون فکر کردید که چرا فالوورها (دنبال کننده) های شما از اینستاگرام استفاده می کنند؟

این بررسی به شما پاسخ می دهد و می گوید: تا بتوانند راه ارتباطی -باریکه- را با شما (برندتان) حفظ کنند.

 

مطلب پیشنهادی: چطور فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

 

تیم تحقیقاتی دانشگاه Albama مطالعه ای را روی “انگیزه برای استفاده از اینستاگرام” انجام داد. آنها از بیش از ۲۰۰ دانشجوی کارشناسی پرسیدند که اغلب بخاطر چه دلیلی از اینستاگرام استفاده می کنند؟ و ۲۰ دلیل را در مقابل آنها برای انتخاب قرار دادند که برخی از آنها شامل موارد زیر می باشد:

  • برای دنبال کردن دوستانم
  • نظارت و کسب دانش درباره دیگران (برای تعامل با دوستانم)
  • تا از طریق تصاویر، زندگی خود را به تصویر بکشم.
  • تا ببینم دیگران چه چیزهایی را به اشتراک می گذارند.
  • “لایک” کردن عکس های دوستانم
  • به یاد آوردن رویدادهای خاص
  • به اشتراک گذاری زندگی خودم با دیگران
  • سندسازی دنیای اطرافم
  • و …

برای آنالیز نتایج، تیم تحقیقاتی این ۲۰ دلیل را ریشه یابی کرده و در چهار محرک اصلی برای استفاده از اینستاگرام جای گذاری کردند:

 

نظارت: مردم از اینستاگرام استفاده می کنند تا ببینند و بدانند که دیگران، غریبه ها، اشخاص مشهور، دوستان و … حتی خانواده های شان مشغول انجام چه کارهایی هستند. چه تفریحاتی دارند و …

مستندات: بسیاری از مردم هم از اینستاگرام استفاده می کنند تا لحظات زندگی شان را ثبت کنند و اینستاگرام می تواند در نقش آلبوم تصویری مجازی آنها باشد.

محبوبیت: مردم از اینستاگرام استفاده می کنند تا باحال و شاد به نظر برسند و محبوب مردم باشند. داشتن تعداد دنبال کننده ی بالا و دریافت لایک نیاز روانیِ این افراد را ارضا می کند تا احساس دیده شدن ارزشمندی را تجربه کنند.

خلاقیت: این دسته از مردم هم از اینستاگرام استفاده می کنند تا با پست کردن مطالب و پست های خلاقانه، مهارت های خود را به عموم عرضه کنند.

 

همه ی این چهار محرک، باعث صرف کردن زمان بیش تری در اینستاگرام می شود اما از طریق راه های مختلف این اتفاق رخ می دهد.

این اطلاعات باعث می شود تا عادت ها و محرک های مخاطبان خود را به هنگام استفاده از اینستاگرام یا سایر پلت فرم ها و شبکه های اجتماعی بشناسید. همینطور می تواند استراتژی شما را برای استفاده از آنها ایجاد نماید.

برای مثال، در اینستاگرام، برای اینکه انگیزه ی فالوورهای خود را عملی کنید (تا درباره شما و برندتان بیش تر بدانند) می توانید از طریق محتوایی که توسط کاربران تولید شده (UGC – User Generated Content) به ابراز خود و یا مشتریان تان برآیید.

 

مطلب پیشنهادی: پست شبکه های اجتماعی باید چگونه باشد؟

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar