چطور می توان تعداد ” فروش ” اپلیکیشن های گوشی را افزایش داد؟ (۲)

در قسمت اول مقاله ی چطور می توان تعداد “فروش” اپلیکیشن های گوشی را افزایش داد؟ (۱) با راه هایی آشنا شدیم که می توانند شما را در بهبود وضعیت اپلیکیشن تان یاری کنند. در ادامه هم به ارائه ی مواردی می پردازیم که باید قطعاً در نظر بگیرید. با ما همراه باشید.

" فروش " اپلیکیشن های گوشی

 

 

مناسب ترین قیمت انتخابی شما چیست؟

در اینجا نمونه ای از مکالمه ی معمولی با توسعه دهندگان نرم افزارها قبل از راه اندازی آنها، ارائه شده است.
یک نفر قیمت ۰٫۹۹ تا ۱٫۹۹ دلار را برای برنامه ی بعدی خود در نظر گرفته است.
توسعه دهنده می گوید: ” می دانم که احتمالش زیاد است که من برنامه را بجای آنکه با هزینه ی ۱٫۹۹ دلار بخرم، با هزینه ی ۰٫۹۹ دلار خواهم خرید.”
می پرسد “احتمال این کار چقدر زیاد است؟ ۲ برابر؟ ۳ برابر؟ و یا۵۰ درصد؟ ”
پاسخ این بود: “هممم … نمی دانم!”
این همان سوال کلیدی است که باید قبل از تعیین قیمت به آن پاسخ دهید. اگر شما قیمت انتخابی خود را از $ ۰٫۹۹ به $ ۱٫۹۹، دو برابر کنید، آیا فروش شما کاهش خواهد یافت و یا به کمتر از نصف خواهد رسید؟
این موضوع را با یک مثال روشن می کنیم:
اگر شما ۱۰۰ برنامه را با قیمت ۰٫۹۹ دلار بفروشید، ۹۹ دلار در آمد خواهید داشت. بنابراین اگر قیمت خود را به ۱٫۹۹ دلار افزایش دهید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟
اگر فروش به ۷۰ مورد در هر روز برسد، شما ۱۳۹ $ به دست می آورید.
اگر فروش به ۵۵ مورد در هر روز برسد، شما ۱۰۹ $ به دست می آورید.
اگر فروش به زیر ۵۰ (نیمه) و به ۴۵برسد، شما تنها ۸۹ $ به دست می آورید.
اگر قیمت را دو برابر کنید، فروش تا چه حد سقوط خواهد کرد؟ اقتصاددانان پاسخ به این پرسش را “کشش” می نامند، و می دانند که کششِ برنامه ی شما برای رسیدن به سود آور ترین قیمت، حیاتی است.
درست همانند آیکون ها، میکرو تست را می توان برای پیدا کردن سودآور ترین سطح قیمت برنامه استفاده کرد.
برای آزمایش هزینه ی انتخابی، می توانید مراحل را مانند قبل دنبال کنید، اما مطمئن شوید که در هر صفحه قیمت را عنصر برجسته نشان می دهید. تمام عناصر دیگر باید ثابت باقی بماند، طوری که بتوان تنها اثر قیمت گذاری را مشاهده کرد.

 

split-testing-price-points.cstland.7

تفسیر نتایج قیمت گذاری

هنگامی که تست شما در حال اجراست، باید شروع به تفسیر نرخ تبدیل برای هر نمونه قیمت کنید.
اگر چه Kissmetrics، SparkPage و Optimizely این نرخ را برای شما محاسبه می کنند، اما اگر به نحوه ی محاسبه ی آن نیاز دارید فرمولش اینگونه است:
(تعداد کلیک / تعداد بازدید) × ۱۰۰ = نرخ تبدیل.

یک نمونه را برای شفاف سازی انجام می دهیم:
تصور می کنیم شما دو قیمت، $ ۰٫۹۹ و ۱٫۹۹ $ را تست کرده اید. هر صفحه ی پیاده سازی ۱۰۰۰ بازدید داشته است.
صفحه A  ($ ۰٫۹۹) ، ۲۵۰ کلیک بر روی دکمه دانلود داشته است. که نرخ تبدیل آن ۲۵٪ است.
صفحه B ($ 1.99) ، ۱۵۰ کلیک بر روی دکمه دانلود داشته است. که نرخ تبدیل آن ۱۵٪ است.
اما این نرخ ها برای درآمد کل شما چه معنایی دارد؟
ساده ترین راه برای مقایسه این دو مورد، ضرب کردن قیمت در نرخ تبدیل و مشاهده ی بزرگترین مقدار است.
صفحهA : $ 0.99 × ۲۵٪ = ۲۴٫۷c
صفحهB: 1.99$× ۱۵%= ۲۹٫۸c
این نتیجه به ما می گوید که هر بازدید کننده در صفحه ی A 24.7 c، و در صفحه B 29.8c در اختیار ما می گذارد.
همانطور که در این مثال آمده، اگر یک بازاریابِ برنامه از میکرو تست برای انتخاب هزینه B در برابر هزینه ی A استفاده کند، برای افزایش درآمد کل تا ۲۰٫۶٪ پافشاری خواهد کرد.
(توجه: این موضوع به شما نشان نمی دهد که نرخ تبدیل شما در واقعیت چه خواهد بود، بلکه فقط تفاوت بین قیمت ها را نشان می دهد. از میکرو تست برای انتخاب قیمت بهینه استفاده کنید نه برای پیش بینی فروش.)

توصیفات برنامه ای را که به فروش می رود بدانید

از تمامی عناصر موجود در فهرست اپ استور، به نظر می رسد توضیحات هنوز هم کمتر درک می شوند، حتی اگر بیشترین بخش صفحات را اشغال کنند.
اگر شما همین حالا اپ استور را باز کنید و به برنامه های پر فروش نگاه کنید، طیف گسترده ای از سبک ها و تاکتیک های توضیحی را می بینید. برخی با یک پیام بازاریابی و برخی با نظرات کاربر و یا رتبه بندی جهانی شروع می شود. برخی نیز ویژگی های برنامه را فهرست می کنند و برخی با جدیدترین ویژگی ها در به روز رسانی های اخیر شروع می شوند.

descriptions.cstland8

هیچ “بهترین کیفیتِ” دقیق و واضحی در توصیفات وجود ندارد، امری که می تواند بازاریابان برنامه را سردرگم کند.
آیا توصیفات واقعاً باید برای متقاعد کردن هر کسی که می خواهد در مورد برنامه مطالعه کند، طولانی باشد؟ آیا باید کوتاه و دلنشین باشد؟ آیا جذب کردن آنها کافی است؟ در مورد فهرست ویژگی ها با عبارات کوتاه و مختصر چه؟ محبوب به نظر می رسند؟
دیگر نگران نباشید؛ تصمیم گیری های داده محور راه نجات است!

اجرای میکرو تست درباره ی توصیفات

برای این میکرو تست، شما می توانید صفحه ی پیاده سازی خود را همانند قبل بسازید، اما تصاویر این یکی را شفاف تر و برجسته تر کنید. ما می خواهیم اثر توصیف را در نرخ تبدیل جداسازی و تست کنیم، بنابراین تصاویر بیش از حد می تواند ما را از این هدف منحرف سازد.
بر خلاف آزمایش های دیگر، شما باید Call-To-Action را در بالای متن توضیحات قرار دهید. در ابتدا ممکن است متناقض و عجیب به نظر برسد – با این همه شما می خواهید تعداد کلیک های افراد را پس از مطالعه تست کنید، درست است؟
نه کاملاً! شما می خواهید ارزیابی کنید که کدام سبک توصیف بهترین عملکرد را در اپ استور دارد، بنابراین شما می خواهید تا آنجا که می توانید از فروشگاه iTunes تقلید کنید. در فروشگاه iTunes، CTA دانلود در بالای توضیحات قرار دارد.

cta-above-description.cstland9

 

همانند تست های دیگر، شما باید تعداد تغییرات را نسبتاً کم نگه دارید، بنابراین لازم نیست که ترافیک ارسالی زیادی را برای هر صفحه صرف کنید.
به همین خاطر می توانید تست توصیف را در دو مرحله انجام دهید:

اول، با سبک توضیحات گسترده شروع کنید

مثلاً، با رتبه بندی در صفحه ی اول، ویژگی ها در صفحه ی بعد و شعارهای جذاب در صفحه ی سوم شروع کنید.
سپس با بهترین سبک به جزئیات بپردازید ، و تغییرات مختلف محتوا را تست کنید. برای مثال، اگر یک لیست ویژگی ها بهترین عملکرد را برای برنامه ی شما دارد ، دور دوم آزمایش را برای تست ویژگی های مختلف موجود در فهرست و فهرست هایی با طول متفاوت، و غیره انجام دهید.

اسکرین شات هایی را که کاربران دوست دارند، بیابید

امیدوارم در این مرحله شما یک تشکیل الگو را ببینید!
اسکرین شات ها اغالب در بازاریابی برنامه های کاربردی دست کم گرفته می شوند. و همانند آیکون ها و یا قیمت برجسته نیستند، و در هر دو اپ استور (گوگل پلی و آیتونز ) کم اهمیت به نظر می رسند.
اما آنها می توانند نقشی حیاتی در تشویق کاربر برای خرید برنامه شما داشته باشند. آنها دقیق ترین مواردی هستند که کاربر می تواند قبل از تلاش برای دانلود برنامه، دریافت کند. آنها ویترین نمایش شما هستند.
میکرو تست اسکرین شات، بسیار شبیه موارد دیگر عمل می کند، اما یک تفاوت کلیدی دارد. از آنجایی که ما می خواهیم تجربه ی اپ استور هر چه دقیق تری داشته باشیم، اسکرین شات ها به بهترین وجه در اسکرول لیست، که در آن کاربر یک به یک روی هر کدام حرکت می کند، ارائه می شوند.

swipe-screenshots.cstland

دیگر موارد استفاده و پیش بینی ها

در حالت ایده آل، این راهنما، توضیحات خوبی درباره ی میکرو تست برای بهینه سازی حضور شما در اپ استور ارائه می دهد.
اگر شما سعی کنید این تست ها را خودتان انجام دهید، ممکن است عناصر دیگری را برای آزمایش داشته باشید و یا روش های مختلفی را برای تست عناصری که ما توصیف کردیم به کار گیرید.
در نهایت، در نظر گرفتن نتایج حاصل از این آزمایشات در طیف وسیع تری از استراتژی های برنامه ی کاربردی شما مهم است.
به عنوان مثال، اگر اشتراک گذاری اجتماعی بخش بزرگی از استراتژی شماست، تست می تواند نشان می دهد که قیمت بالاتر ممکن است سود بالاتری داشته باشد، اما شما هنوز هم می توانید قیمت پایین تر را برای ایجاد کاربران پایه و اولیه انتخاب کنید.
میکرو تست می تواند یک ابزار بهینه سازی فوق العاده قدرتمند باشد. ما اطمینان داریم که این راهنما به شما کمک می کند تا تصمیم های دقیق تر و علمی اتخاذ کنید و همینطور قادر خواهید بود برنامه های خود را به شکل مؤثر تری ارتقاء بخشید.


در مقاله های بعدی؛ به ارائه ی راهکارهایی می پردازیم که به افزایش «نصب» اپلیکیشن گوشی تان کمک می کند. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.


[تعداد: ۲    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar