• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

چطور می توان تعداد نصب نرم افزارهای تلفن همراه را افزایش داد؟ (۲)

در مقالات گذشته در خصوص راهکارهایی که به ما در کسب تعداد “فروش” بیش تر اپلیکیشن گوشی های مان کمک می کرد صحبت کردیم. سپس، به ارائه ی راهکارهایی پرداختیم که به “نصب” آن کمک می کرد. بنابراین؛ امروز هم با قسمت دوم این مبحث همراه شما هستیم.

 

واکاوی جعبه سیاه اپ استور با تحلیل های بر صفحه (On-Page)

 

 

appp-store-navigation.cstland3

هدایت اپ استور

شما می توانید عنصری (به عنوان مثال، اسکرین شات ۱، اسکرین شات ۲، و یا کلیک روی “ادامه مطلب”) را تست کنید که لحظه ی “تایید ” تبدیل را برای بازدید کنندگان صفحه ی شما، به وجود آورده است.

ما تلاش کردیم تا با ابزارهای توسعه دهنده ی فروشگاه، وبسایت های پیاده سازی را بسازیم و آزمایش کنیم.. می توانیم بگوییم که چه مقدار ترافیک را به صفحات ارسال کردیم و کدام یک عملکرد بهتری داشته است. آنچه که نمی دانیم این است که بازدیدکنندگان چه فعالیتی را در صفحه انجام داده اند، چه مدتی را در آنجا بوده اند و کدام یک از گرافیک هایی که ما ایجاد و تست کردیم، باعث تبدیل شدن آنها به کاربر شده است. اینجاست که ابزارهای تست B / A خاص وارد عمل می شوند.

تبدیل فوق العاده: باید به دنبال چه نوع معیار هایی بود؟

ابزارهای نرم افزاری بازاریابی تلفن همراه مانند SplitMetrics، TestNest، Storemaven، و دیگر موارد، سطح بعدی بازاریابی تست A / B برای صفحات تلفن همراه، به همراه تجزیه و تحلیل دقیق برای پیگیری رفتار بازدید کننده در صفحه است.

در اصل، روش کار این ابزارها این است که شما فقط URL برنامه خود را وارد می کنید (اگر منتشر شده باشد)، و نرم افزار آنها بسته به نوع پلت فرم شما، صفحه ای را ایجاد می کند که اپ استور یا گوگل پلی را شبیه سازی می کند.. دیگر لازم نیست تا کدنویسی انجام دهید! صفحه ی ابزاری نیز بسیار عینی و قابل درک است: شما می توانید با کشیدن و تنظیم مجدد اسکرین شات های خود، سفارش و یا آپلود امکانات جدید را تست کنید. علاوه بر تست A / B روی آیکون / اسکرین شات، این ابزارها باید آزمایش های پیش از عرضه را برای برنامه های منتشر نشده و تست جستجو و طبقه بندی دارند، که در آن شما می توانید اطلاعاتی را در مورد نحوه ی کار برنامه تان در کنار برنامه های رقبای خود دریافت کنید. برای شروع آزمایش، شما یک کمپین تبلیغاتی ایجاد می کنید (برای مثال، در فیس بوک و یا AdWords)، سپس از لینک تولید شده توسط ابزار تست B / A برای هدایت ترافیک به صفحات خود استفاده می کنید. ابزار هر حرکت و کلیک بر روی صفحه را برای ارائه ی تصوری عملی در مورد چگونگی عملکرد طراحی های شما، دریافت می کند.

creating-mobile-ab-test.cstland5

مرحله ۱ : ایجاد تجربه جدید و تصمیم گیری برای اینکه چه چیزی را می خواهید تست کنید

variation-a-b-mobile-test.cstland6

مرحله ۲ : آپلود دو گزینه و دریافت یک URL سفارشی برای هدایت ترافیک به صفحه ی جایگزین.

 

 

mobile-ab-test-results.cstland

 

 

ابزارهایی مانند SplitMetrics هر حرکت و کلیک بر روی صفحه را برای ارائه ی تصوری عملی در مورد چگونگی عملکرد طراحی های شما ثبت می کند. از آنجا که تبدیل در تست A / B اپ استور قرار می گیرد، بدیهی است که مهم ترین معیار بازاریابی است، اما معیارهای ارزشمند دیگری نیز هستند که بازاریابان می توانند و باید برای ارزیابی اثربخشی طراحی صفحه اپ استور خود استفاده کنند.

میزان ترک صفحه. بازدید کنندگانی بازگشتی، صفحه را بارگذاری می کنند و همان لحظه آن را ترک می کنند. درصد بالایی از بازدید کنندگان که به محض ورود به صفحه ی فروشگاه آن را ترک می کنند، می توانند نشانگر نیازمندی صفحه به باز طراحی باشند. همچنین ممکن است به معنای ضعف در اتصال اینترنت آنها باشد، بنابراین شما آنها را از دست می دهید. اگر شما بازدید کنندگان را بر اساس منطقه بخش بندی کنید، متوجه می شوید که میزان ترک صفحه در کشورهای با اتصال به اینترنت ضعیف تر، بالاتر است (برای مثال بولیوی را با کره ی جنوبی مقایسه کنید).

نصب مستقیم در مقابل نصب های “بررسی شده”. نصب مستقیم کابرانی را نشان می دهد که به محض ورود به صفحه به کاربر برنامه تبدیل شده اند. ترافیک بالای نصب مستقیم به این معناست که افراد تقریباً با برنامه ی شما از طریق معرفی های شفاهی و یا سایر فعالیت های بازاریابی شما در خارج از اپ استور آشنا هستند.

 

behavioral-segments.cstland

میانگین زمان حضور. اگر کاربران در صفحه ی شما می مانند و تعامل ایجاد می کنند، نشانه خوبی است که تقسیم بندی کمپین آگهی شما مناسب است و شما در حال جذب ترافیک مربوطه هستید.

مدت زمان حضور طولانی بر روی صفحه + تبدیل بالا >> واضح است که کاربران صفحه ی شما را می پسندند!

مدت زمان طولانی بر روی صفحه + تبدیل کم >> زمان تجدید نظر در طراحی و استفاده از یک CTA است.

شما همچنین می توانید تست عنصری از صفحه را (به عنوان مثال، تصویر # ۱، صفحه # ۳، و یا “ادامه مطلب” کلیک کنید) “قلب” لحظه ای از تبدیل برای کاربر خود را باعث شده است.

 

آغاز به کار تست با A / B

تست انگری بردز طبق گزارش SplitMetrics، انگری بردز محصول Rovio، ۱۳ درصد افزایش تبدیل داشته و ۲٫۵ میلیون نصب بیشتر را با تست A / B به دست آورده است

 

این کار واقعاً به سهولت توسعه ی چند مجموعه ی مختلف از طراحی ها و آزمایش همزمان آنهاست. با شخصیت کاربران خود شروع کنید و چند فرضیه را درباره ی آنچه که کاربرتان دوست دارد توسعه دهید، تست کنید و این کار را باری دیگر تکرار نمایید.

آیکون برنامه و اسکرین شات ها محل خوبی برای شروع هستند. در SplitMetrics ، ما شاهد افزایش متوسط تبدیل ۲۶درصدی و حداکثر تبدیل ۵۵۹ درصدی بعد از تست A / B آیکون ها بوده ایم. تا کنون برای اسکرین شات ها، بهبودی متوسط ۱۸ درصد و بهبودی حداکثر ۶۵۴ درصد بوده است. می توانید به این ایده ها نیز فکر کنید:

  • نوشتن شرح تصاویر با همه ی حروف در مقابل استفاده از حروف بزرگ برای هر کلمه
  • پس زمینه ی برجسته و روشن در مقابل پس زمینه ی ظریف
  • پیش نمایش فیلم در مقابل نمایش ندادن فیلم
  • تصویر افقی در مقابل تصویر عمودی

 

خلاصه

مهم ترین نکته در تست B / A برای صفحات برنامه ی تلفن همراه فهمیدن نحوه ی به حداکثر رساندن تبدیل و “کسب در آمد زیاد” از طریق کمپین های تبلیغاتی است. این حالت معمولا برای حمایت بازاریابی است که در حال توسعه یک صفحه ی پیاده سازی جایگزین و سپس آزمایش تغییرات برای بررسی بهترین عملکرد می باشد.
چند روش برای انجام این کار وجود دارد: از پیاده سازی های کدگذاری شده ی سفارشی گرفته تا ابزار های خاص. انتخاب ابزار بستگی به مقدار اطلاعاتی دارد که می خواهید درباره ی بازدید کنندگان به دست آورید. به کار گیری و آزمایش عناصر مختلف در صفحه ی فروشگاه برنامه تان، راه به دست آوردن دیدگاه ها درباره ی نحوه ی ساخت طراحی هایی است که می تواند به سادگی موثر و کارآ باشد.

[تعداد: 4   میانگین:  5/5]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط