• اسفند ۳, ۱۳۹۸

چطور می توانیم بازدید از صفحات وب سایت خود را افزایش دهیم؟

افزایش بازدید از صفحات وب سایت

 

افزایش بازدید از صفحات وب سایت

 

حتماً تا به حال بسیاری از تاکتیک های افزایش ترافیک را برای وب سایت تان امتحان کرده اید. بعد از اضافه کردن محتواهای متناسب، اشتراک گذاری مطالب، معرفی در شبکه های اجتماعی و یا حتی پرداخت پول برای آگهی های تبلیغاتی حالا می توانید با خوشحالی ببینید که ماهیانه هزاران بازدید از صفحات وب سایت شما انجام می شود. حتما بسیار خوشحال هستید!
اما با این حال هنوز زمان خوشحالی نیست. متاسفانه بازدید از صفحات سایت شما باعث خریدِ مشتری و پرداخت پول نمی شود و شما هم نمی توانید با تعداد بازدید های بالا، صورت حساب هایتان را بپردازید.
در این پست باهم دلایلی را که باعث می شود کاربران اینترنت وب سایت شما را ترک کنند؛ مطالعه می کنیم. امیدواریم مفید واقع شوند.

طراحی سایت شما باعث ترک کاربران می شود

براساس داده های آماری SmartInsight بیش از ۸۰ درصد کاربران از گوشی موبایل برای دیدن صفحات وب استفاده می کنند. شما می توانید میزان استفاده ی افراد از موبایل را برای بازدید از سایت تان در قسمت آنالیز ,f سایت تان مشاهده کنید.
باید از این موضوع آگاه باشید چون ۳۰ درصد کاربران موبایل در صورتی که سایت به خوبی با گوشی هماهنگ نشده و باز نشود آن صفحه را ترک می کنند.
شخصاً بازدید از سایت را با گوشی کاری خسته کننده می دانم. چون نیاز به بزرگ نمایی و اسکرول کردن در صفحه برایم خسته کننده است. بدتر از آن، هنگاهی است که یک صفحه ناگهانی روی صفحه سایت باز می شود که برای دسکتاپ تنظیم شده و هیچ قسمتی برای بستن آن وجود ندارد. چنین تجربه ای باعث می شود هرگز به آن سایت برنگردم.

 

cstland-mobile-design-responsive-1
طراحی های Responsive و سازگار با موبایل، محتوا را برای نمایش در صفحه گوشی متناسب کرده و نیاز به زوم کردن را به حداقل کاهش می دهد.

 

گوگل این مشکل را کاملاً درک کرده و دائماً الگوریتم های خود را برای تطبیق صفحات وب در گوشی بروز رسانی می کند تا از نظر رتبه بندی در صدر باشد. اگر سایت شما این قابلیت را ندارد و برای گوشی ها تنظیم نشده است؛ زمان آن رسیده که نسبت به ایجادِ آن اقدام کنید. در غیر اینصورت بازدید های زیادی را از دست داده و از نظر رتبه بندی و به دنبال آن ترافیک وب سایت تنزل می کنید.

جدا از تطبیق با گوشی ها عوامل دیگری نیز در بازدید های کاربران مؤثرند مانند:
• پنجره های گفتگوی متعدد
• جستجوی ضعیف سایت
• استفاده از اسلایدرها
• مراحل زیاد برای رسیدن به محتوای مورد نظر کاربر
• محتوای نامتناسب با سایت یا محصولات

 

با اینکه حدس این موارد کار دشواری نیست؛ ولی می توانید از ابزاری مانند UserTesting.com استفاده کنید تا تمام مسائل مربوط به کاربر پسند بودن سایت را مشخص کند. شما می توانید سایت خود را ثبت کنید و ویدئوهایی از استفاده کاربران از سایت و موارد و مشکلات آن ببینید.

 

پخش خودکار ویدئو فراری دهنده کاربران

آیا شما هم پخش خودکار سایت سی ان ان و ESPN را دوست نداشتید؟ وارد یک سایت می شوید تا خبر یا مقاله ای را بخوانید و به جای آن مجبور به دیدن یک ویدئو می شوید آن هم به همراه تبلیغات! اینجاست که به سرعت بدنبال کلید pause و یا بی صدا کردن ویدئو میگردید تا بتوانید مقاله یا خبر مورد نظر را بخوانید یا هم سایت را ترک می کنید و به دنبال وب سایت دیگری برای دنبال کردن خبر می گردید.

البته درج ویدئو در سایت باعث جذب کاربران می شود. براساس بررسی در میان فروشگاه های خرده فروشی برندهای مطرح که توسط Livelicker انجام شده، دیدن ویدئوهای بیش تر تعداد جذب و خرید بیشتری را به همراه داشته است.
یک بررسی بر روی فروشندگان آنلاین روی سایت ویدئو داشتند که افزایش ۹ درصدی را برای آنها به همراه داشته است.
اما با این حال پخش خودکار ویدئو برای جذب کاربران عاملی مخرب است. براساس W3C (گروهی که مسئول استانداردهایی برای طراحی وب سایت ها هستند)، پخش خودکار ویدئو باعث می شود کاربران از گشتن داخل سایت صرفه نظر کنند و بیش تر به دنبال آیکون قطع کردن صدای ویدئو و بستن آن می گردند.
گروه های خاص به خصوص آنهایی که از عدم تمرکز رنج می برند به راحتی با این ویدئوها تمرکزشان را از دست می دهند.
در بدترین حالت آنها سایت را می بندند و دست از گشتن در سایت برمیدارند.
به جای پخش خودکار ویدئو، بهتر است توجه کاربران را جلب کنید تا بخواهند ویدئو را کلیک کرده و تماشا کنند. راه دیگر نیز پخش بدون صدای ویدئوست. کاری که فیس بوک با توجه به علاقمندی کاربران آن را اجرا می کند.

ارزش واقعی مشخص نیست!

در صورتی که شما به خوبی درباره ارزش و مزایای کالا یا خدمات خود صحبت نکنید بازدید کنندگان سایت برای کلیک و خرید، تمایلی نشان نمی دهند. چرا؟

چون به خوبی نمی دانند در حال تبادل پول با چه چیزی هستند.
در اینجا مثال خوبی از Help Scout در مورد محصول iPod اپل ذکر می شود. چون تمام کاربران تخصص کامپیوتری ندارند پس تلاش کرده تا حجم iPod را با مثالی ملموس نشان دهد.

 

cstland-ipod-marketing-messaging
در واقع ارزش واقعی و مزایای محصول را نشان داده است : ۱۰۰۰ آهنگ در جیب شما !

مطمئن شوید در صفحه اول سایت ارزش و کاراییِ محصول شما مانند یک کریستال شفاف و مشخص باشد. از عبارات و حالت های مختلف استفاده کنید تا به این هدف برسید.

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴/۵]
Avatar

طاهره تنهایی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar