چطور می توانیم برنامه روزمره خود را بهبود بخشیم؟

چطور می توانیم برنامه روزمره خود را بهبود بخشیم؟

 

چطور می توانیم برنامه روزمره خود را بهبود بخشیم؟

بخاطر گزینه های زیادی که در اختیار دارید، باید فرصت های بیش تری برای یافتن چیزهای باارزش برای زندگی کاری و شخصی خود بیابید.

گاهی اوقات به نظر می رسد که وظایف و کارهایی که باید انجام دهیم و به دستاوردهایی برسیم بسیار بیش تر از کارهایی ست که بطور منطقی تواناییِ انجام دادن شان را داریم. به همین دلیل این لیست به عنوان نکات کاربردی تهیه شده تا کارآفرینانی که مشغله های زیادی دارند از آن استفاده کرده و بتوانند در هر یک از پنج شاخه اصلی، بهره وریِ طولانی مدت خود را بهبود دهند. در قالب چند پست، به هر یک از این بخش خواهیم پرداخت. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

نکات روزمره. برای بهبود فرآیندهای روزانه

نکات ذهنی و احساسی. برای بهبود وضعیت ذهنی و سلامت احساسی

نکات ارتباطی. برای افزایش بهره وریِ ارتباطی

نکات تیمی. برای اطمینان از کار کردن بهترین افراد با شما

نکات آنالیزی و ارتقا. برای درک بهتر از نحوه کارتان

 

روزمره

 

۱- بگویید “نه”

رئیس شما، همکاران، دوستان، شرکا، همه و همه معمولاً از شما درخواست هایی دارند. هرچه بیش تر به این درخواست ها پاسخ مثبت دهید احساس بدون چاره بودنِ بیش تری خواهید داشت. در پیِ آن، لیست وظایف شما طولانی تر خواهید شد. یاد بگیرید که با اعتماد به نفس کامل بگویید “نه”! مطمئن باشید به اعتبار شما ضربه نخواهد زد.

مقاله پیشنهادی: چطور بدون داشتنِ عذاب وجدان “نه” بگوییم؟

 

۲- چندکار را همزمان انجام ندهید!

این جمله واقعاً جدی و عمل به آن ضروری ست. با انجامِ همزمانِ چندکار گمان می کنید که قابلیت شما بالاست و می توانید همه کار را باهم انجام دهیدد اما متاسفانه اینطور نیست! بلکه با انجام همزمان چندکار شما قابلیت خود را روی چندکار تقسیم می کنید، انرژی اندکی به هریک از آنها می رسد و در نتیجه دیرتر به پایان می رسانید.

۳- مطالعه اخبار را متوقف کنید!

مطالعه اخبار و آگاه شدن از آنها برای کارآفرینان بسیار مهم است اما اگر باعث ایجاد مزاحمت برای شما می شود خواندنِ آن را متوقف کنید. خیلی راحت می توانید غرقِ شبکه های اجتماعی شوید یا از وب سایت خبری موردعلاقه ی خود تنها برای مطالعه ی تیترهای روز دیدن کنید. همه ی ما به عنوان یک جامعه به اطلاعات اعتیاد داریم اما برای اینکه به زمان بیش تری دسترسی داشته باشد باید که این عادت را ترک کنید.

 

۴- یک شب قبل، برای کل روز برنامه ریزی کنید

همیشه صبح ها کارهای زیادی برای انجام هست و ناگهان می بینید که نیمی از روز سپری شده است. بنابراین پیشنهاد می شود که هر شب، به مدت ۱۰ دقیقه چیزی مانند صورت جلسه تنظیم کنید تا بگویید که روز بعد را چگونه سپری خواهید کرد.

 

۵- سلسله مراتب را اولویت بندی کنید

یاد بگیرید که برای خودتان اولویت بندی کرده و خودتان را به انجامِ آنها وادار کنید. برای مثال؛ اولویت های A، B و C را درنظر بگیرید. A کارهای ضروری باشد، B کارهای مهم و C هم وظایفی باشد که مهم اند اما خیلی ضروری نیستند! ابتدا روی وظایف A تمرکز کنید و نگران وظایفی که در اولویت C قرار دارند نباشید!

 

۶- برای هر یک از وظایف، تایمر تنظیم کنید

تنظیم کردن زمان برای هر یک از کارهایی که انجام می دهید از چند نظر به شما کمک می کند. نوعی احساسِ ضروری بودن در شما ایجاد کرده و به گونه ای شما را مجبور می کند تا کمی سریع تر کار خود را به پایان برسانید. باعث می شود زمان را دنبال کنید.

 

۷- با یک چیزِ چالش برانگیز شروع کنید

البته این مورد برای همه صدق نمی کند، اما بسیاری از ما، مزایای زیادی از انجام دادن یک چیز چالش برانگیز به عنوان اولین کار در صبح بهره می بریم. -یعنی چیزی که نمی خواهیم انجام دهیم- پس از اینکه چنین کاری را انجام دادید احساسِ موفقیتِ حاصل از انجام آن در شما پدید می آید و به نظر می رسد که همه چیز برای انجام ساده تر است.

 

۸- همیشه ابزار نوت برداری با خود داشته باشید

شما نمی دانید چه زمانی چیزی به شما الهام می شود، نمی دانید چه زمانی ایده ای ارزشمند به ذهن تان خطور می کند و حتی نمی دانید چه زمانی ممکن است با شخص مهمی دیدار کنید، پس ابزار نوت برداری را مدام با خود داشته باشید. خوشبختانه گوشی های هوشمند امروز، داشتنِ این امکانات را برای ما ساده تر کرده اند.

 

 

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar