چطور می توانیم تیم فروش موفقی بسازیم؟

چطور می توانیم تیم فروش موفقی بسازیم؟

 

چطور می توانیم تیم فروش موفقی بسازیم؟

 

یعنی زمانی که فرهنگ فروش، سالم و حاضر باشد تا استعدادهای فروش را جذب کند.

یک فرهنگ فروش مثبت می تواند کسب و کار شما را نابود و یا بسازد. وقتی فرهنگ فروش سالم و حاضر باشد می تواند استعدادهای فروش را جذب کرده و به تیم تان احساس مهم بودن دهد تا در محل کار احساس درگیر باشند. طبیعتاً تیم فروش شما هرچه انگیزه ی بیش تری داشته باشد نتایج بهتری در میزان فروش و افزایش درآمد خواهید داشت.

نشانه های بسیار بدیهی و واضحی هست که نشان می دهد فرهنگ موجود در سازمان فروش تان منفی ست. این نوع از فرهنگ هم به کسب و کارتان ضربه می زند. نشانه هایی که به شما می گویند باید مجدداً به نگرش کارکنان درباره ی مدیریت و بی علاقگی کلی در بین آنها  را بیندیشید.

در این پست، راه هایی را می خوانید برای ساخت فرهنگ فروش مثبت. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

به آرامی استخدام کنید

برای بسیاری از شرکت هایی که رشد سریعی دارند و ناگهان نیاز مبرم به فروشنده را احساس می کنند بسیار وسوسه انگیز است که شخصی دارای صلاحیت را استخدام کنند. بسیاری از سازمان ها با این تفکر که “فعلاً توسط فروشنده پیشروی کنند تا زمانی که اشخاصی را برای تولید بیابند” این کار را انجام می دهند. فراهم بودن کسی که فقط به سادگی بسنده کرده و بهترین تناسب را ندارد ممکن است به طور کل فرهنگ فروش شما را از بین ببرد. زمانی را صرفِ ترسیمِ آناتومی بهترین شخص برای فروش کنید که برای محصول و مشتری شما بهترین باشد.

یک لیست از ویژگی های کسی که فروشنده موردنظر باید دارا باشد تا بتواند یک سازمان فروش منسجم را ایجاد کرده و قادر باشد با چشم انداز شرکت ارتباط برقرار کند تهیه کنید. برای برخی از سازمان ها، کار گروهی برترین ویژگی ست که فروشنده نیاز دارد تا فرهنگ صحیحی درون سازمان ایجاد شود. به عنوان یک تیم رهبری، با تعریف فرهنگ فروش و ویژگی هایی که افراد فروش شما نیاز دارند به فرهنگ قدرتمند و استخدام شدن افراد درست کمک کنید.

فعالیت های روزانه را کنترل کنید

یک دکتر و پرستار صرفاً با نگاه کردن به شما دارویی تجویز نمی کند. برخی تست هایی را روی شما پیاده می کنند. شرایط شما را آنالیز و بررسی می کنند. از شما می خواهند تا آنچه که رخ داده را شرح دهید. سپس برنامه ی درمانی را برای شما پیشنهاد می کنند. شما هم باید چنین فرآیندی را برای تیم فروش خود به کار ببندید.

یک درک عمیق از مسیرهای فروش تا مرحله ی بستن قرارداد، داده هایی را در اختیار رهبران فروش قرار می دهد که می توانند تنظیماتی را ایجاد کرده و باعث افزایش بهره وری شوند که در نهایت رضایت و خشنودی نهایی را در اعضای تیم فراهم می آورد.

از هر دو مبحث شکست و موفقیت آگاه باشید

بسیار ضروری ست که وقتی تیم فروش تان در اهداف فروش موفق می شوند جشن بگیرید زیرا آنها به سختی کار کرده اند تا این نتیجه حاصل شود. انجامِ اینکار به ساختن تیم فروش قدرتمندی کمک می کند که دوست دارند پا را فراتر نهاده و به مراحل بالاتر دست یابند. صحبت کردن درباره ی مثبت و سازنده بودن تجربه های شکست هم بسیار ضروری ست. همانطور که جشن گرفتن ماهانه (ساه ماهه) ایده ی خوبی ست؛ بسیار هم خوب است اگر بتوانید مسائلی را که باعث می شود تیم فروش به اهداف نرسند را دنبال کنید. درباره ی همه ی چالش هایی که تیم با آن روبرو می شود صحبت کنید تا نتایج سازنده ی آن را در ماه های آتی ببینید. ایجادِ فرهنگ یادگیری، درک و رشد می تواند به فرهنگ فروش مثبت تشویق کند.

مسابقاتی برای سلامتی آنها برپا کنید

خیلی هوشمندانه است اگر بتوانید مسابقاتی را در بین کارکنان تیم فروش خود ایجاد کنید که در عین حال، مفرح هم باشد. مطمئن شوید که از این طریق رفتارهای منفی را حذف کرده و به سمت تکرار پیروزی های شان تشویق می کنید. البته در این مراحل دقت کنید که دچار خشم و ناراحتی آنها نشوید زیرا فراهم کردن رضایت آنها در این شرایط به مراتب با عدم رضایت آنها برابری می کند. پس مراقب باشید تا به منظور واقعی تان دست یابید. بدین منظور روی “یک تیم بودن” آنها تمرکز کنید.

عزت نفس را افزایش دهید

اعضای تیم فروش معمولاً بخشی از سازمان شما هستند که درآمد بالا را منجر می شوند- البته باید هم همینطور باشد. اعضای تیم فروش نقش های سخت و چالش های خاصی دارند زیرا بطور روزانه در معرض نادیده گرفتن هستند. اگر هدف شما برای آنها بهره وری بیش تر است؛ پس باید ترغیب کنید و بگویید که تیم فروش چقدر برای شرکت شما محترم و قابل افتخار است. اهمیت جایگاه آنها را اساس کار قرار دهید و تاکید کنید که برجسته بودن کار آنها برای موفقیت کسب و کار بسیار ضروری است.

شناسایی کردن تیم خود را بیاموزید

از طریق راه های عمومی، رهبران را شناسایی کنید. یک راه سریع برای گرفتن نتیجه ایجاد یک برنامه ی انگیزشی ست که فعالیت ها را مدیریت کند. پاداش و جوایز معمولاً به این نتیجه منجر می شوند اما تشویقی هایی هم وجود دارند که مقرون به صرفه اند و در شرایط ضروری جواب می دهند. برای حفظ و ایجاد محیطی پرانرژی همه ی سعی و تلاش خود را به کار ببندید.

 

در فرآیند آموزش فروشندگان تان حرفه ای باشید

این، شغلی در کسب و کار شماست که به فروشندگان شما، آموزش ها و ابزارهای ضروری برای موفقیت در موقعیت شان را فراهم می کند. فرهنگ های فروش مثبت از سیستم هایی برخوردارند که به فروشندگان آموزش داده و به آنها در دستیابی به اهداف شان کمک می کنند. این برای کارکنان جدید ضروری و برای داشتن فواید مداوم آموزش فروش برای کل تیم فروش تان بسیار اهمیت دارد. رشته های آموزشی توسط سوم شخص و سمینارها مناسب اند. اما مهم ترین چیز این است که تیم فروش تان با به اشتراک گذاری ایده ها و بهترین تمارین همکاری کند.

 

یادگیری های مداوم پیشنهاد دهید

چیز دیگری که باعثِ تشکیل یک تیم فروش قوی می شود همانی ست که به نقاط قوت اجازه می دهد تا مهارت خود را بهبود ببخشند. راکد و ثابت باقی ماندن به بهبودی تیم کمک نمی کند؛ اما آموزش در محل کار موضوع اصلی ست و یادگیری های مداوم و پیوسته برای موفقیت های آینده ضروری ست. به عنوان یک مدیر، این وظیفه ی شماست که محیط را برای ارتقای یادگیری، آموزش مداوم و مربیگری تقویت کنید. به صورت هفتگی زمانی را صرف نیروهای فروش خود کرده و جلساتی را برای آموزش تیم تان درنظر بگیرید تا مهارت های فروش شان را گسترش دهند. رشد و ایجاد فرصت ها نه تنها باعث بهبودی در در وضعیت مهارت های فروش شان می شود؛ بلکه تمایل آنها را برای ترک شرکت و رفتن به جایگاه و شغلی دیگر را کاهش می دهد.

[تعداد: ۱۴    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar