چطور می توانیم ظاهر حرفه ای تر در محیط کار داشته باشیم ؟

ظاهر حرفه ای تر در محیط کار

 

ظاهر حرفه ای تر در محیط کار

کارآفرینان ساعات زیادی را صرف آموزش، شبکه سازی، شرکت در کلاس ها، نوت برداری و … – در واقع؛ هر چیزی که برای ماندن در عرصه ی رقابت کمک می کند – می کنند. و بسیاری از آنان به وضعیت ظاهری خود آنچنان که باید اهمیتی قائل نمی شوند.

هرگز تاثیر وضعیت ظاهری تان را دست کم نگیرید. وقتی شما به گونه ای لباس بپوشید که دیگران به شما اعتماد کرده و در کنارتان احساس امنیت کنند تفاوت بسیار زیادی در بین شما با افراد دیگری که به وضعیت لباس شان اهمیت نمی دهند ایجاد می شود. اگر لباس های شما درهم و برهم باشد این پیام را به دیگران منتقل می کند که شما فرد راحتی هستید که نوع لباس تان بیش تر از مشتریان، کارکنان، شرکا و سرمایه گذاران اهمیت دارد.

شما باید به خودتان یادآوری کنید که هر روز همه ی افراد درباره ی کسانی که به سمت شان می آیند قضاوت می کنند. وضعیت ظاهری شما “نظرات دیگران” راجع به شما را می سازد. در این پست به ارائه ی نکاتی می پردازیم که با رعایت شدن آنها توسط شما، یک تصویر حرفه ای تر از خودتان در محیط کار ایجاد می کنید. امیدوارم که مفید باشد.

 

۱- از چروک لباس جلوگیری کنید

به طور مرتب لباس خود را بازرسی کنید و پس از پوشیدن آنها بالافاصله خود را مرتب کنید. اگر متوجه شدید که دکمه ای از لباس کنده شده آن را مجددا بدوزید یا بسپارید به عهده ی خیاط.

۲- لباس و کفش های خود را آراسته و جدید نگه دارید

با خشکشویی ها، خیاط و واکسی محل و منطقه ارتباط دوستانه برقرار کنید. شاید این موارد را ساده بپندارید اما اینها جزئیاتِ تفاوت های شما با سایر رقبای تان است.

۳- به ناخن های خود توجه کنید

همه به ناخن ها نگاه می کنند. ناخن های تان را تمیز و کوتاه نگه دارید. ناخن های شما نشان دهنده ی شخصیت شما در جزئیات کارهایی ست که انجام می دهید.

۴- به لوازم تزئینی و جانبی خود توجه کنید

برای وسایل باکیفیت و مفید سرمایه گذاری کنید. یک خودکار، کیف و کاور شیک و زیبا با خود حمل کنید.

۵- کت خود را قابل استفاده و آماده نگه دارید

در هر جایی که کت بپوشید، به این معنی ست که برای کسب و کار خود آماده اید. کت خود را همیشه در پشت درب اتاق خود نگه دارید. زیرا ممکن است در هر لحظه جلسات غیرمنتظره ای با مشتری و یا همکاران تان پیش بیاید.

۶- لباس شما باید برای مشتری راحت به نظر برسد، نه خود شما!

از لباس هایی که بسیار تنگ، کوتاه هست دوری کنید. اگر مناسب شما نیست، آن را اصلاح کرده و تعمیر کنید. همیشه یک مرتبه بالاتر از آنچه مشتری شما ممکن است بپوشد، به تن کنید.

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar