چطور می توان از افکار منفی دوری کرد؟

چطور می توان از افکار منفی دوری کرد؟

 

چطور می توان از افکار منفی دوری کرد؟

مهم ترین مشکلاتی که کارآفرینان رنج می برند داشتن فکرهای منفی ست که باعث کاهش بهره وری آنها می شود.
افکار منفی از شخصی به فرد دیگر منتقل می شود. برخی از کارآفرینان شخصیتی قدرتمند و ذهنی مثبت دارند. احتمالاً شما هم باور دارید که تفکر منفی صفتی منفی ست که روی همه زندگی شما تاثیر می گذارد، اما در واقع این یک سوء تفاهم است که باعث از دست دادن احساس خوشبختی در وجودتان خواهد بود.

 

تلاش برای رسیدن به کمال

گاهی خیلی به خود سخت می گیریم و برای رسیدن به معیارهای مورد نظر خود شکست می خوریم. فکر می کنید با اصرار بیش از اندازه روی معیارهای خود به آن چه دوست دارید می رسید؟ با صرف نظر از برخی شرایط که در زندگی هر انسانی وجود دارد، انسان همیشه از خود رضایت کامل را ندارد.
راه حل. باید درک کنید قدرت هایی هست که در کار و زندگی هر انسانی وجود دارد. نمی توانید تحکمی روی آن داشته باشید، از زاویه های متنوع به مشکلات خود بنگرید شاید در آینده به این مسائل بخندید.

 

مقایسه خود با دیگران

مقایسه کردن، دزد خوشبختی ست. هر کسی که نتواند از کار و زندگی خود احساس رضایت مندی داشته باشد احتمالاً همیشه هر آن چه دارد را با دیگران مقایسه می کند. این مشکل کاملاً ظاهری است. انسان ها فقط ظاهر همدیگر را می بینند. چیزهای دیگر در زندگی مخفی باقی می مانند. نکته های مخفی که می تواند باعث بهتر شدن زندگی هر کسی باشد.

راه حل. تنها کسی که باید خود را با او مقایسه کنید خود “شما” هستید. چون شرایط هر کسی با دیگری متفاوت است اگر خود را با کس دیگری مقایسه کرده اید کاری ناعادلانه مرتکب شده اید.

 

هنگام سخن گفتن مزایا را ابراز کنید

یکی از بدترین نتایج به دست آمده از تفکر منفی، به هم خوردن تمرکز هنگام تصمیم گیری درباره کار است. حتی اگر کار شما با بهترین نتیجه ممکن به پایان برسد باز هم استرس خواهید داشت، تفکر منفی باعث می شود مزایای خوب وجود خود یا دیگران را نبینید.
مثلاً اگر در کار خود پاداشی دریافت کرده اید یا رتبه کاری شما ارتقاء یافت اما کمتر از همکاران خود این مزایا را دریافت کره اید لزومی ندارد به این فکر کنید که چرا من هم مانند همکارانم پاداشی دریافت نکردم! فقط به این امر فکر کنید که حقوق شما افزایش یافته، چرا به این فکر نمی کنید همکاران دیگری هم هستند که کم تر از شما حقوق شان افزایش یافته است.

 

تعامل با حقیقت ها

تفکر منفی باعث می شود توانایی تعامل با هر نوع باوری را از دست بدهید، برای همین اگر در موقعیت های غیر طبیعی قرار بگیرید نتایج منفی را خواهید دید یا دچار استرس خواهید شد. برای همین شروع می کنید به فکر درباره آینده ای که اطمینانی از آن ندارید اما باز هم فکرهای منفی را کنار نمی گذارید.

اولاً باید همه اطلاعات لازم را جمع آوری و جزئیات موضوع را بررسی کنید، سپس تصمیم بگیرید تا افکار منفی باعث نشوند که مرتکب اشتباه شوید.
اگر یک پیام به دوست خود ارسال کرده اید و پاسخی به شما نداد، پس باید درک کنید ده ها مشکلات و دلیل برای عدم پاسخگویی او وجود دارد، به این فکر نکنید که عمداً پاسخ شما را نمی دهد.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar