• فروردین ۲۲, ۱۳۹۹

مثبت اندیشی : چطور می توان بدون توجه به اتفاقات اطراف، مثبت ماند؟

مثبت اندیشی

 

مثبت اندیشی

احتمالاً بارها شنیده اید که تواناییِ مثبت ماندن، مثبت اندیشیدن و درگیر محیط های مثبت شدن تا چه اندازه اهمیت دارد. هرچه پیش تر می رویم، می بینیم که این مثبت ماندن برای ما انسان ها سخت و سخت تر می شود.

هر روز که اخبار تلویزیون را روشن می کنید، احتمالاً اولین چیزی که می بینید یک چیزِ منفی ست. به محل کار می روید و متوجه می شوید که یکی از همکاران تان در حال شکایت کردن از رئیس تان است. این لیست می تواند به همین صورت ادامه پیدا کند و شما همیشه می توانید با نگاه کردن به اطراف خود چیزهای منفی زیادی را ببینید. اما چیزی که مشهود است، این است که شما نباید اجازه دهید آنچه در اطراف شما رخ می دهد، درون شما را تغییر دهد.

مثبت بودن همه روزه و همه وقت، یک وظیفه ی درونی ست و تلاش بی وقفه می طلبد! البته مثبت بودن، موفق شدن و دستیابی به اهداف والای شما را تضمین نمی کند اما خیلی بیش تر از چیزهای منفی به کمک شما می شتابد.

بنابراین، در این پست تصمیم گرفتیم راه هایی را عنوان کنیم که به شما کمک می کند تا در هر شرایطی که هستید احساس مثبت داشته باشید.

۱- انتخاب کنید

همه ی زندگی ما، از مجموعه ای تصمیمات شکل گرفته است. برای موفق شدن، مثبت بمانید و همه ی پتانسیل خود را بدست آورید. Jon Gordon نویسنده ی موفق، می گوید: “شما هم می توانید به افراد بدبین و مشکوک گوش بدهید و باور کنید که موفقیت غیرممکن است، و هم می توانید با نگرش اعتماد و خوش بینی بدانید که همه چیز، امکان پذیر است.”

۲- با خودتان مثل یک قهرمان صحبت کنید

Jon می گوید: “بجای اینکه به درون تان گوش دهید، با درون تان صحبت کنید! بجای اینکه به اعتراضات، ترس ها و شک های درون تان گوش دهید، با خودتان حرف بزنید و ذهن تان را با کلماتی واقعی و تشویق کننده لبریز کنید و باید همین روند را ادامه دهید.”

۳- “هدف” خود را زندگی کنید

هیچ چیزی به اندازه ی زندگی کردن در هدف تان، به شما حس زندگی و انرژی مثبت اعطا نمی کند. Jon می گوید: “به یاد بیاورید که چرا کاری که در حال انجامش هستید را انجام می دهید. ما بخاطر کاری که انجام می دهیم، نابود نمی شویم. ما از بین می رویم چون فراموش می کنیم که چرا این کار را انجام دادیم.”

۴- مفهومِ شکست و تیره روزی را برای خود تغییر دهید

کتاب جدید من “Winning Plays” در همین باره است. یعنی قادر بودن برای تعریفِ مجدد مفهوم شکست و یادگیریِ سرمایه گذاری کردن بر روی هر یک از موانع. Jon می گوید: “دفعه ی بعدی که شکست می خورید به یاد بیاورید که شما شکست خورده نیستید، بلکه زیبنده شده اید. شما شکست خورده نیستید، شما رشد کرده اید.”

۵- لبخند بزنید، بیش تر بخندید

کارهای خیلی ساده برای انجام دادن و افرادِ خیلی فراموشکار که قدرت خندیدن را نادیده می گیرند! به گفته ی Jon “لبخند بزنید و بیش تر بخندید. اینها داروهای ضدافسردگی طبیعی هستند.”

۶- مراقب دنیای درونی خود باشید

بسیار بسیار مهم است که بی توجه به شرایط بد و ناجوری که در معرض آن قرار گرفته اید؛ نباید اجازه دهید که به سطح رضایت درونی و شادی شما دیکته کند. Jon می گوید “بخاطر بسپارید: پیامدها و رویدادهای بیرونی، قدرتِ غالب آمدن بر شما را ندارند. شما دنیای خود را با نیروهای درونی تان خلق می کنید.”

۷- صبوری پیشه کنید

یک بخش عظیمی از منفی نگری که افراد را عقب نگاه می دارد، عدمِ صبوریِ زیاد است. عالی شدن، کار کردن مدت زمان زیادی را پشت درهای بسته از شما می طلبد.

Jon می گوید “چیزی به اسم موفقیتِ یک شبه وجود ندارد. هر چیزِ ارزشمندی، برای ساخته شدن نیاز به زمان دارد.”

 

نویسنده: Matt Mayberry

سخنران، استراتژیست، مدیرعامل شرکت کارآفرینی Matt Mayberry

 

[تعداد: 9   میانگین:  4.8/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1
0
0
 
1 نویسندگان دیدگاه
محمد رسولی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
محمد رسولی
مهمان
محمد رسولی

برای موفقیت کافیست دنیایی ذهنی و درونی در خود ایجاد کنیم و همواره در آن زندگی کنیم. این دنیا یک دنیای خالی از مشکلات نیست بلکه دنیایی است که در آن ما در راه رسیدن به اهداف خود هستیم و در این حین با قدرت کامل موانع را کنار میزنیم. در این دنیای ذهنی و درونی از افکار منفی خبری نیست و مثبت گرایی و ایده آل گرایی در آن حرف اول را میزند. با این رویکرد پس از مدتی این ذهنیت از درون به بیرون سرشار میگردد و به مرور زمان زندگی بیرونی با ذهنیت درونی همسان و همسانتر… موارد بیشتر »