چطور می توان تعداد “نصب” نرم افزار های تلفن همراه را افزایش داد؟ (۱)

این مقاله در ادامه ی “چطور می توان تعداد فروش نرم افزار های تلفن همراه را افزایش داد” که در بخش های اول و دوم ارائه شده است، می باشد.

چطور می توان تعداد "نصب" نرم افزار های تلفن همراه را افزایش داد؟ (۱)

در این مقاله نیز سعی داریم با ارائه ی مطلب در دو بخش، به سایر نکات آن بطور کامل بپردازیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.


 

نحوه ی بالا بردن تعداد نصب نرم افزار های کاربردی تلفن همراه با تست B / A

دکمه سبز یا دکمه قرمز؟

اگر شما در بازاریابی تلفن همراه فعال هستید، حتماً تست B / A را امتحان کرده اید و می دانید که، حداقل برای صفحات نرم افزارهای تلفن همراه، این تست پیچیده تر می شود. تست های دو بخشی برای کپی، سرمایه های بصری، قیمت گذاری، و موارد بیش تر کارایی دارند.

این مقاله، تکامل ابزار و روش های موجود برای بازاریابان تلفن همراه برای صفحات فروشگاهی یک برنامه ی تست B / A را بررسی می کند. در اینجا به جوانب مثبت و منفی پیاده سازی های کدگذاری شده ی سفارشی، ابزارهای توسعه دهنده ی اپ استور بومی و نرم افزار تست صفحات برنامه های ویژه، نگاهی خواهیم انداخت. همچنین برخی از معیارهایی را که باید به دنبال آن ها باشید (فراتر از تبدیل) و راهنمایی هایی را برای شروع در اختیار شما قرار می دهیم.

تست A / B برای صفحات برنامه های کاربردی تلفن همراه: ایده های خلاقانه ی حمایت شده توسط داده

تست A / B برای بازاریابان نرم افزارهای تلفن همراه معمولاً دو معنی دارد:

محتوای خود نرم افزار (in-app contetnt) (UI، شخصی سازی روی دستگاه ، CTA ها، و غیره)

صفحات اپ استور و معماران و طراحان بازاریابی با هدف دستیابی به کاربران جدید.

در حالی که تست A / B خود نرم افزار معمولاً برای بهبود تجربه ی استفاده از برنامه و تعامل انجام می شود، تست A / B اپ استور به منظور به دست آوردن کاربران جدید با نرخ تبدیل بالاتر و با هزینه ی کمتر برای هر نصب است. به طور متوسط و طبق SplitMetrics، تجارب تست A / B برای معماران و طراحان بصری در صفحه ی اپ استور تا میزان ۱۹-۲۶٪ در تبدیل افزایش می یابد.

 

 

mobile-ab-test-screenshots-cstland1

 

mobile-ab-test-screenshots-2

دومین مجموعه ی اسکرین شات ها در یک تست A / B اجرا شده توسط Splitmetrics و Fresh Planet 10٪ بهتر شده است.

ایده ی تست A / B آپ استور بر اساس فرضیات زیر است:

  • بازدید کنندگان اپ استور در مورد دانلود نرم افزار بعد از صرف چند ثانیه در صفحه ی اپ استور تصمیم می گیرند.
  • چند ثانیه زمان بسیار کوتاهی یرای ارائه ی” موضوع “برنامه و توضیح همه از مزایای محصول است.

وقتی ناشران نرم افزار، نرم افزارها را تبلیغ می کنند، پول بسیار زیادی با رفتن کاربر از لینک کمپین به صفحه ی اپ استور و دانلود نکردن به هدر می رود، در حالی که تبلیغ کننده هنوز هم برای هر کلیک هزینه می پردازد. آنها جذابیت اولیه را داشته اند، اما کجای کار اشتباه بوده است؟

به منظور بهینه سازی صرف رسانه ها و بودجه ی بازاریابی برنامه، بازاریابان باید خلاقیت ها و طراحی ها را قبل از راه اندازی کمپین تست کنند.

بازاریابان می توانند ایده های مختلف صفحه ی برنامه را با کمی تغییر در عناصر زیر تست کنند:

آیکون، اسکرین شات ها، عنوان، توضیحات، قیمت گذاری، فیلم پیش نمایش

برخی از تست های A / B محبوب اخیر عبارتند از تست عملکرد برنامه در نتایج جستجو و دسته بندی های مختلف (به عنوان مثال، اگر شما بازی خود را در زیررده ی “اکشن” در مقابل زیر رده ی “مسابقه” قرار دهید، چه اتفاقی می افتد؟).

MVP هکر رشد از تست B /A : پیاده سازی سفارشی

مفهوم تست B /A برای صفحات برنامه جدید نیست. در واقع، برای مدتی طولانی هکرهای رشد به دنبال راه های جدید برای بهینه سازی هزینه های رسانه ای خود بوده اند. روش معمول شامل مراحل زیر است:

  • ایجاد یک صفحه ی پیاده سازی جایگزین برای تست B / A
  • هدایت ترافیک برای تست صفحه ی اصلی و صفحه ی جایگزین (صفحات تست پس از کلیک کاربر روی “نصب” و یا “دریافت” ، وی را به صفحه اصلی فروشگاه راهنمایی می کنند.)
  • تجزیه و تحلیل صفحه ای که میزان نصب بهتری در هر بازدید داشته است.

در سال ۲۰۱۲، پیتر تانهام در مورد میکرو تست صفحات اپ استور صحبت می کرد، و بخاطر نبود ابزار بازاریابی ویژه، چند ایده درباره ی نحوه ی ایجاد یک صفحه جایگزین مطرح کرد:

  • استخدام یک توسعه دهنده برای نوشتن یک صفحه ی سفارشی که شبیه صفحه ی اپ استوری است که می خواهید تست کنید
  • خرید یک قالب آنلاین و سفارشی کردن آن برای همانندسازی اپ استور
  • استفاده از یکی از ابزارهای سازنده ی سایت های تلفن همراه

بدون هیچ تردیدی، همه ی این موارد کار را به درستی انجام می دهند. اما تعداد کمی از بازاریابان از این روش استفاده کردند. استخدام یک توسعه دهنده در Upwork به زمان و هزینه ی زیادی نیاز دارد. برای سفارشی کردن یک قالب به برخی از مهارت های برنامه نویسی عمومی نیاز دارید. همچنین ساخت یک وب سایت تلفن همراه حتی با ساده ترین ابزار باز هم به زمان و تلاش نیاز دارد. تمام این راه حل ها، در حالی که کاملاً مناسب هستند، به نظر می رسد برای توصیف دقیق تست A / B هستند، یعنی چیزی که تصور می شود به سهولت تست A و B باشد! اما واقعاً باید یک راه بهتری برای تست صفحه ی اپ استور شما وجود داشته باشد!

coursera-ab-test-google-play.cstland2

 

در مورد اپ استور ها چطور؟ آیا بازار برنامه نباید این امکان را به ناشران بدهد که جذابیت های صفحه ی خود را آزمایش کنند تا میزان تبدیل را افزایش داده و در نتیجه در آمد فروشگاه را بالا ببرند؟ این امکان برای گوگل پلی در ماه می ۲۰۱۵ ایجاد شد، یعنی زمانی که قابلیت تست عمومی B / A برای ناشران تلفن همراه در کنفرانس توسعه دهندگان O / I در سان فرانسیسکو معرفی شد. گوگل یک بررسی مقدماتی را در Kongregate اجرا و افزایش ۳۰ درصدی در تبدیل را مشاهده کرد. اگر شما متوسط صرف رسانه ی Kongregate را در نظر بگیرید، این مقدار پول زیادی است!

 

ab-test-mobile-experiment.cstland3

گوگل شاهد نیاز بازاریابان برنامه برای آزمایش صفحات برنامه بود، بنابراین در حال حاضر قابلیت تست B / A را در پیشخوان توسعه دهنده ی نرم افزار گنجانده است..

با این حال انجام تست A / B گوگل پلی، فاقد ویژگی های خاصی است که برای بازاریابان مهم هستند:

شما آزمایش را فقط می توانید بر روی برنامه های منتشر شده اجرا کنید. اگر می خواهید روش اجرای برنامه ی خود را در آزمایش قبل از عرضه، با ایده های طراحی و جمع آوری ایمیل های کاربران تست کنید، تست A / B گوگل پلی به شما کمکی نخواهد کرد!

شما می توانید آزمایش هر برنامه را در یک زمان اجرا کنید. اگر در صفحه عناصر مختلفی وجود دارد که می خواهید نسبت به آن اطلاعات جمع آوری کنید، مانند محلی سازی، آیکون ها، و اسکرین شات ها؛ نمی توانید آزمایش همزمان انجام دهید.

هیچ داده ی تحلیلی دقیقی درباره ی آنچه که نتیجه ی خوبی داشته وجود ندارد. شما می توانید تست کنید که کدام جایگزین به طور کلی تبدیل بهتری داشته است، اما هیچ معیاری برای بررسی اینکه چگونه بازدید کنندگان با صفحه ارتباط برقرار می کنند وجود ندارد، تا بفهمید که دقیقا چه چیزی در آن موثر بوده است. شاید این عامل اسکرین شات اول یا خط اول توضیحات است که باعث بازدید کننده را برای “نصب” تحریک می کند، و هیچ راهی وجود ندارد تا بدانیم کدامیک باعث چنین نتیجه ای شده است.

اپ استور اپل قابلیت تست A / B محلی را ارائه نمی دهد. شما فقط می توانید طراحی های بصری خود را با هر بروز رسانی جدید برنامه تغییر دهید و سپس تغییرات آماری بازدید و نصب را از جدول امتیازات تحلیلی پیگیری کنید. این فرایند اصلا “سریع” نیست، زیرا تایید بروز رسانی نرم افزار از سوی تیم بررسی اپل ممکن است هفته ها طول بکشد، و بسیاری از ناشران به روز رسانی ها را آنگونه که مکررا با استفاده ی کاربران در کمپین ها آزمایش می کنند، ارائه نمی دهند. با این حال شما می توانید روی توضیحات برنامه مانور دهید، چرا که لازم نیست برای آپلود برنامه ی جدید در فروشگاه، آن را تغییر دهید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۳.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

3
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
3 نویسندگان دیدگاه
راحلهshahram torkنوبت دهی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
نوبت دهی
مهمان
نوبت دهی

جالب بود

shahram tork
مهمان
shahram tork

سلام
چه راهی هست از گوگل پلی چند بار نرم افزار دانلود کنیم تا رکورد نرم افزار بالا بره

راحله
مهمان
راحله

با عرض سلام و خسته نباشید .

چه راه‌هایی برای بالابردن تعداد نصب های اپلیکیشن پیشنهاد می‌کنید؟

پیشنهاد برخی از دوستان ثبت اپلیکیشن در گوگل پلی و استفاده از نصب تضمینی یا نصب به ازای پرداخته.

به نظر شما این راه‌ها جواب میده؟