• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

چطور می توان روز خود را با انرژی مثبت آغاز کرد؟

چطور می توان روز خود را با انرژی مثبت آغاز کرد؟

 

قطعاً تاکنون برای شما هم پیش آمده که صبح ها، به هنگام بیدار شدن از خواب تمامی کارهایی که باید انجام دهید جلوی ذهن تان صف بکشند و شما خستگی را از همان لحظه در وجود خود حس کنید. و نتیجه این باشد که تمایلی به بیدار شدن و خارج شدن از اتاق نداشته باشید. مخصوصاً که اخیراً با مطالب طنزی درباره ی “شنبه” همراه شده و در بین مردم رایج شده اند. این موارد شاید اسباب خنده ی ما را فراهم کنند اما در ناخودآگاه مان اثری ماندگار از خود برجای می گذارند.

آیا می دانستید که افکار ماف احساسات مان را ایجاد می کنند؟ از آنجایی که ما توانایی تسلط بر افکارمان را داریم پس قادر هستیم هر روز خود را با انرژی فوق العاده مثبتی آغاز کنیم. در این پست، راه هایی فراهم شده که برای بدست آوردن ذهنیت درست کمک می کنند. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

۱- سعی کنید رویاهای خود را به یاد آورید

رویاها، یک راه بسیار عالی برای داشتن احساس مثبت در طول روز شماست. خواه بخواهید بعدها آن را بطور جدی آنالیز کنید، خواه به عنوان یک سرگرمی و فان از آنها استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم که به اندازه ی کافی بخوابید و به هنگام خواب، در کنار خود کاغذ و قلم قرار دهید تا به محض بیدار شدن رویای خود را ثبت کنید. با گذشت زمان، به یاد آوردن آنها ساده تر شده و می توانید مفاهیم بیش تری را که مرتبط با زندگی خود شماست استخراج کنید.

۲- آنچه که اسباب شادی تان را فراهم می کند درنظر بگیرید

افکار، احساسات ما را خلق می کنند. افکار شاد احساسات شاد را در ما پدید می آورند. خیلی جمله ی ساده و در حین حال واقعی ست. درباره ی چیزهایی که دوست دارید و انجام دادن شان شما را شاد می کنند بیندیشید. اگر دقت کنید می بینید که تصورِ انجام دادنِ کارهایی که دوست دارید هم به تنهایی می تواند شما را شاد و سرحال کند.

۳- قدردانی کنید

بارها در مقالات گذشته هم نوشتیم و از فواید قدردانی کردن گفتیم. شما در طول روز خیلی راحت می توانید غرق فعالیت های سخت و افکار منفی شوید و فراموش کنید که چه چیزهای خوبی را در کنار خود دارید.پس هر روز صبح، ۵ چیزی را که خیلی برای شما عزیز هستند و از داشتن شان خوشحال و سپاسگزار هستید را یادداشت کنید. اینکار ذهنیت شما را تغییر داده و باعث می شود یک روز درخشان تری را تجربه کنید.

۴- وضعیت جسمی خود را آرام کنید

بدون آرامش جسمی، استرس را در بدن خود پرورش داده ایم. اطمینان حاصل کنید که در روتین خود، برنامه هایی برای “مراقبت از خود” و آرامش جسمی داشته باشید. این برنامه ها می توانند شامل مدیتیشن، یوگا، یک دوش دلچسب باشند. آرامش جسمی یک جزء بسیار مهم برای احساس مثبت روزانه ست.

۵- بر تنفس عمیق تمرکز کنید

در طول روز، هرچه استرس بیش تری را تجربه کرده و وظایف بیش تری برای انجام داشته باشید، احتمالاً عصبی تر می شوید. احتمالاً ما هنوز از اهمیت تنفس و نفس عمیق کشیدن به خوبی آگاه نیستیم؛ زیرا نفس عمیق استرس را از ما دور کرده و ما را آرام تر می کند. نفس عمیق بکشید (فرآیند دم را انجام دهید) سپس نفس خود را به آرامی به بیرون هدایت کنید. با تکرار این کار احساس لذت و آرامش را به سرعت درون خود ایجاد خواهید کرد.

۶- به افکارتان رجوع نکنید!

همه روزه ما داستان هایی را درباره ی عواقب و رویدادهایی که پیرامون ما اتفاق می افتند ایجاد می کنیم. محققان می گویند که هر یک از ما انسان ها در هر روز ۶۰ هزار فکر در ذهن خود داریم. این طاقت فرسا نیست؟ کمتر به آنها تکیه کنید. بدون اینکه آنها را باور کنید و یا اجازه دهید در شما تاثیر بگذارند اجازه دهید جاری شوند. در چنین حالتی، بهتر می توانید آرامش را تجربه کرده و آسوده خاطرتر باشید.

۷- رسانه های اجتماعی را کنار بگذارید

شما هم جزو همان افرادی هستید که به محضو بیدار شدن به سراغ شبکه های اجتماعی می روند؟ صادقانه جواب دهید. زیرا باید انجام اینکار را متوقف کنید. انجام ندادن این کار (یعنی ابتدای روز را به سمت شبکه های اجتماعی نرفتن) شما را ریلکس تر و شادتر می کند. ذهن ما بخاطر این حجم ثابت اطلاعات و پیام هایی که وارد ذهن می شود توانایی فریاد زدن ندارد! ذهن ما همان ظرفیت قبل را دارد و ما نباید با یک سری اطلاعات غیرضروری آن را اشغال کنیم.

۸- صبحانه لذیذی فراهم کنید

بجای اینکه زمان صبح خود را با چک کردن فیسبوک هدر دهید به سمت آشپزخانه رفته و یک صبحانه ی لذیذ و مقوی برای خود مهیا کنید. پنیر و گردو با سبزی؟ یا املت؟ می توانید به جستجوی فواید هر یک از آنها در اینترنت بپردازید و سپس انتخاب کنید.

۹- بدوید

قبل از اینکه هوا به گردمی بگراید، به دویدن بپردازید. چه چیزی بهتر از اینکه روزِ خود را با این هورمون ها با احساسات خوب شروع کنید؟ مطمئن باشید که از انجام دادن این کار، لذت خواهید برد.

۱۰- مقاله، کتاب، ویدئوی انگیزشی بخوانید

یک بخش قشنگ از روتین صبح شما، می تواند مطالعه ی وبلاگ موردعلاقه تان باشد. خواندن مطلبی الهام بخش و انگیزشی در صبح به شما کمک می کند تا از جای خود برخاسته و برای ساختن یک روز جدید و مفید اقدام کنید.

۱۱- پادکست یا فایل صوتی انگیزشی گوش دهید

دقیقاً مثل مطالعه کردن، گوش دادن به پادکست هم باعث می شود سرشار از انگیزه شده و با هیجان به مرحله ی بعدی از روزمره تان حرکت کنید.

۱۲- صدای ساعت/ گوشی آلارم خود را نشاط آور کنید

صدای ساعت یا گوشی خود را به هنگام آلارم تغییر دهید. از صدای شلوغ و ناهنجار برای آن استفاده نکنید. یک چیز قشنگ و ملودی انتخاب کنید که به آرامی شروع شده و کم کم افزون شود. با شنیدن صداهای تند و ناهنجار اسباب ناراحتی و آزردگی خود را فراهم می کنید که طبیعتاً باعث حرکت تند به هنگام بیدار شدن می شود. صدایی دلنشین انتخاب کنید تا با علاقه به آن چشمان خود را به روی یک روز زیبا باز کنید.

۱۳- به چیزهای زیبا بنگرید

نگاه کردن به چیزهای زیبا، یک راه عالی برای تغییر دادن روحیه ست و باعث می شود بطور اتوماتیک نشاط آور باشید. این چیز زیبا می تواند یک گل، و یا تصویر کسی باشد که دوستش دارید. چند دقیقه زمان برای قدردانی و تقدیر زیبایی آن صرف کنید. وقتی ببینید که این تاکتیک تا حد سریع باعث تغییر روحیه ی شما می شود شگفت زده خواهید شد.

۱۴- بدون توجه به اولین احساسی که به خودتان دست می دهد، لبخند بزنید

حتی اگر احساس می کنید که قرار است کل روز را در روی تختخواب خود دراز کشیده و بخوابید، باز هم از انجام اینکار غافل نشوید. به خودتان لبخند بزنید. حتی بهتر از آن، روبروی آینه بایستید و به خودتان نگاه کنید و لبخند بزنید. پدر من هر روز صبح به مدت دو دقیقه این کار را انجام می دهد و معتقد است که نگاه کردن به خود و لبخند زدن در آینه، روحیه و حس و حال کل روز شما را تغییر می دهد.

 

[تعداد: 9   میانگین:  3.8/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar