چطور می توان شخصی بااستعداد را برای استخدام راضی کرد؟

استخدام شخص بااستعداد

 

چطور شغلی را پیشنهاد دهیم که نتوانند پاسخ منفی دهند؟

تلاش های زیادی به کار گرفته می شود تا کاندیدایی به مرحله ی پیشنهاد رسمی کار برسد.

فرض کنید که شما باید استخدام کنید، رزومه ی افراد را مطالعه نمایید. انواع مختلف مصاحبه را برگزار کرده و تصمیم بگیرید که به چه کسی کار را پیشنهاد دهید. در آخر خودِ شمائید که این پیشنهاد را هم ارائه می دهید. پس از اینکه کاندیدای صحیحی را انتخاب کرده و پیشنهاد را ارائه دادید، خیلی ناامیدکننده است اگر نتیجه مثبت حاصل نشود!

به گفته ی Adam Seabrook با استخدام هایی که برای شرکت های بزرگی نظیر گوگل، کوکاکولا و Bigcommerce در طول سالیان انجام شده ترفندهایی هست که بتوان کاندیدایی را که (موردتایید ما بوده) پس از شرکت در مصاحبه ی استخدامی تغییر عقیده داده و قصد خروج دارد را حفظ کنیم.

در این پست، نکاتی بیان می شود که با رعایت آنها، می توانید بهترین پیشنهادات کاری را برای افراد مستعد ارائه دهید. به طوری که نتوانند آن را رد کنند.

 

۱- دوستان شان را به سمت خود جذب کنید

وقتی در حال چک کردن مراجعِ متقاضی هستید که درباره ی آن کاملاً اطمینان دارید، ابراز کنید که تیم تان چقدر راجع به این کاندیدا هیجان زده است و نشان دهید که چقدر تحت تاثیرشان قرار گرفته اید. این ابرازها، به سمت فرد کاندیدا برگشته و باعث افزایش عزت نفس وی می شود و آنها را از اینکه متقاضی کار شده اند خشنود می سازد.

۲- آنها را با تیم تان ارتباط دهید

این کار به شما کمک می کند تا از تغییر ناگهانی بپرهیزید. زمانی که کاندیدا پیشنهاد شما را پذیرفت هر چه زودتر اجازه دهید با افرادی از تیم شما دیدار داشته باشند. بنابراین، آنها ارتباطاتی را برای شرکت ایجاد خواهند کرد. سعی کنید قرار ملاقات این کاندیداها با اعضای تیم تان، در محیطی غیررسمی مثل دعوت به یک نوشیدنی و ناهار در یک روز تعطیل باشد.

هدف اصلی از انجام اینکار، این است که به کاندیداها نشان دهید “آنها پذیرفته شده اند تا با این اعضا کار کنند، نه با شرکت!” دلسرد کردن گروهی از افراد که با آنها ارتباطی را ایجاد کرده اید، سخت تر از ناامید کردن یک شرکتی ست که هیچ تصویری از آن روبروی چشم تان قرار ندارد!

 

۳- نسبت به پیشنهادات، خلاق باشید

اگر با کسی روبرو شدید که تواناییِ مالی بخاطرش نداشتید، همچنان می توانید با پیشنهاداتی نظیرِ ۴ روز در هفته ی کاری، دو روز در هفته یا کار از منزل یا ساعات متغیر کاری نظرِ او را جلب کرده و پاسخ مثبت را از وی بگیرید.

اگر به میزان حقوق موردانتظار فرد نزدیک هستید (اما دقیقاً همان مقدار مدنظرتان نیست!) ببینید که چه اقداماتی را می توانید به آن اضافه کنید. مثلاً یک راننده ی کامیون، می تواند راضی شود تا حقوق کم تری بگیرد اگر صندلی وی در داخل کامیون، از سیستم مجهزتری مثل  Bose Ride برخوردار باشد.

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar