چطور نفوذ و تاثیرگذاری روی دیگران را افزایش دهیم؟

چطور نفوذ و تاثیرگذاری روی دیگران را افزایش دهیم؟

 

نفوذ و تاثیرگذاری روی دیگران

 

برخی معتقدند که به خودیِ خود تولید کننده انرژی بوده و روی مردم تاثیر گذارند. اما قدرت نفوذ در دیگران به مهارت هایی که کسب می کنید مربوط می شود. رهبری به معنای نفوذ و تاثیر گذاری در دیگران است. کسی که می تواند روی دیگران تاثیر گذارد به راحتی اهداف خود را به حقیقت بدل خواهد کرد. راه هایی را برای تاثیر گذاری روی دیگران برای شما ارائه می دهیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

تاثیر گذاشتن، جذابیت نیست!

درک کنید تاثیر گذاشتن ربطی به جذابیت ندارد! بله؛ نفوذ و تاثیرگذاری روی دیگران لزوماً دلیل بر جذابیت شخص نیست.

برخی معتقدند تاثیر گذاری موفق به جذابیت هر فرد مربوط می شود، اما این نظر کاملا اشتباه است. نفوذ داشتن روی دیگران به قدرت شخصی، استفاده از مهارت ها، و موقعیت های زندگی هر فرد بستگی دارد. شما نمی توانید با هر انسانی تعاملی یکسان داشته باشید. برای همین از یک روش برای تاثیر گذاری استفاده نمی کنید. باید در موقعیت های متفاوت مهارت های لازم و موردنیاز را به کار ببرید.

 

ایجاد اتحاد حرفه ای

برخی معتقدند موفقیت ارتباط کارکنان در کسب و کار شبیه یک اتفاق است. اما این نظریه کاملا عکس عمل می کند، ما نمی توانیم بدون داشتن اتحاد بین یکدیگر به اهداف خود برسیم. سوالاتی واضح را برای متوجه شدن موقعیت کسب و کار خود مطرح کنید، با طرح سوالات متفاوت می توانید خواسته های دیگران را بدانید و با روش های مورد استفاده آن ها آشنا شوید. همه موفقیت ها از راه اتحاد بین شما و دیگران به دست می آیند.

 

مشارکت در ارزیابی عینی

تمام پژوهش هایی که برای رسیدن به اهداف از طریق تاثیر گذاری جمع آوری می شود ارزیابی عینی نامیده می شود. مشارکت در این ارزیابی توانایی مدیران را افزایش می دهد تا بتوانند به شکل فراوانی روی کارکنان خود تاثیر بگذارند.
همچنین باعث می شود دیگر کارکنان به همکاران از لحاظ کار اهمیت دهند. سعی کنید به ارزیابی شخصیت ها و امکانات افراد بپردازید و اتفاقاتی که باعث تاثیرگذاری و عدم رسیدن به موفقیت شده را مورد بررسی قرار دهید. ممکن است این کار زمان زیادی را از شما نگیرد اما تفاوت چشم گیری را ایجاد خواهد کرد. به قانع کردن دیگران به عنوان عنصری اساسی اعتماد نکنید. منطق و دلایل درست تاثیر فراوانی در نفوذ بر روی دیگران دارد، اما گاهی فقط به قانع کردن دیگران به صورت عقلانی اکتفا می کنیم، ما به راه هایی بیش از قانع کردن نیاز داریم ابتدا باید علاقه داشته باشید در کار مورد نظر حضور داشته باشید تا تاثیر کار را بر روی خود امتحان کنید. این مورد هم می تواند نفوذ و تاثیرگذاری روی دیگران را منجر شود.

 

ارزش های خاص خود را واضح توضیح دهید

آمادگی صحبت درباره ارزش ها و اهداف خود را به طور واضح داشته باشید. واضح بودن ارزش ها و اهداف مانند داشتن منطق باارزش و مهم است. هم توضیح واضح و هم منطق، هر دو برای به دست آوردن موفقیت لازم هستند. دعوت به مشارکت و همکاری تاثیر چشم گیری در کسب و کارتان دارد، با مشورت کردن می توانید تاثیر نفوذ در دیگران را احساس کنید، هنگامی که دیگران را دعوت به مشورت کرده اید دیگران اعتماد را در وجود خود چند برابر می بینند و آمادگی طراحی هر نقشه ای را در خود حس خواهند کرد. درباره اطلاعات و ایده هایی که پیش بینی نشده اند سوالاتی را نپرسید. تاثیر مثبت روی دیگران به چگونگی عملکرد شما بستگی دارد. اهداف باعث می شود دیگران رغبت پیدا کنند با شما مشارکت داشته باشند و همچنان می توانید باز هم روی آن ها تاثیر بگذارید.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar