• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

چطور هدف واقعی خود را پیدا کنیم؟

چطور هدف واقعی خود را پیدا کنیم؟

 

چطور هدف واقعی خود را پیدا کنیم؟

شما باید یک زندگی هدفمند را در آغوش بگیرید و به نحوی به بشر خدمت کنید.

کشف کردن “چرا”ی خودتان، تنها دلیل واقعی ست تا بدانید که چرا مشغولِ کاری هستید که در همین لحظه انجام می دهید. این تنها چیزی ست که قلب شما را مجذوب کرده و رضایت کامل درونی شما را فراهم می کند و یافتنِ این پاسخ “چرا” احتمالاً یکی از مهم ترین وظایفی ست که در طول زندگی مواجه می شوید.

پیدا کردن “چرا” یعنی اگر هدف والا و رویای خود را که دوست دارید به حقیقت تبدیل کنید شناسایی کرده اید از خودتان بپرسید “چرا؟” آیا درون قلب شما یک موزیکی به راه می افتد؟ آیا باعث می شود اتفاقاتی هیجان انگیز و تکان دهنده درون شما روی دهد؟ آیا شما قصد دستیابی به این هدف را دارید چون باعث ثروتمندیِ شما می شود؟ به خاطر می آورم که در کالج برخی از دوستان درباره ی پزشک شدن صحبت می کردند.. وقتی از آنها پرسیدم چرا؟ چند تن از آنها گفتند “برای اینکه پولدار شویم” این نظر آنها بود و از دستِ من کاری برنمی آمد، اما فکر می کردم که پاسخ شان، پاسخِ اشتباهی ست. من هرگز دلم نمی خواهد نزد پزشکی بروم که بخاطر پولِ این حوزه، پزشک شده باشد!

 

شما باید به یک زندگی هدفمند روی بیاورید و به نحوی به بشر خدمت کنید. برای من، این اتفاق ساده بود. من خواستم زندگی مردم را از طریق گفته ها و نوشته هایم تغییر دهم. من می خواستم هر چیزی را که یاد گرفته ام با همه ی انسان ها به اشتراک بگذارم. حتی خانواده و دوستانم شوکه شدند وقتی دریافتند که من قرار نیست بطور حرفه ای ورزش فوتبال را دنبال کنم! ذهنِ من، ساخته شده بود. من می خواستم هدفم را زندگی کنم و این چیزی بود که قلبم را به سمت خود جذب می کرد. من به شدت معتقدم که هر یک از ما به تنهایی در این جهان جای گرفته ایم تا یک هدف خاص را به انجام برسانیم.

وقتی دریافتید که هدف تان چیست، من به شما قول می دهم که دیگر زندگی تان مثل گذشته نخواهد بود!

Mark Twain می گوید: مهم ترین دو روز شما در زندگی، روزی ست که به دنیا آمده اید، و دومی، روزی ست که به “چرا”ی خودتان دست یافته اید!

اگر مشغول خواندن این پست هستید و همواره “چرا”ی خودتان را کشف نکرده اید، سوالات زیر را از خودتان بپرسید. اینها می توانند به شما کمک کنند تا در مسیر درست قرار بگیرید.

۱- چه چیزی شما را با شور و هیجان، شب ها بیدار نگاه می دارد؟

من فوق العاده فوتبال را دوست داشتم اما هرگز قلبم را جذب نکرد و باعث نشد شب ها را با هیجان بخاطرش بیدار بمانم بطوری که خواب به چشمانم نیاید! از طرف دیگر صحبت کردن و تاثیر گذاشتن بر زندگی دیگران این حس ها را در من ایجاد می کرد و تاکنون هم همینطور بوده است.

۲- چه چیزی باعث می شود گریه کنید؟

نویسنده ی یکی از پرفروش ترین کتاب ها John. C Maxwell می گوید: یافتنِ “چرا”، از ما می خواهد تا دو چیز را که علاقه ی واقعی و استعداد درونی هستند را کشف کنیم. علاقه ی عمیقی که درون قلب شما ثبت شده چیست؟ چه چیزی ست که روحِ شما را روی آتش می نهد؟ چه چیزی باعث می شود گریه کنید؟ چه چیزی شما را به هیجان واقعی می رساند؟ در چه چیزی خوب هستید؟

هیچ کسی در دنیا، عیناً استعدادها، زمینه ها، غریزه ها و آینده ی یکسانی ندارد. وقتی شما تشخیص دهید که چیزی باعث جاری شدن اشک از چشمانتان می شود و روح تان را روی آتش قرار می دهد، یعنی در حال کشف کردنِ چرای خود هستید.

۳- اگر در روزهای پایانی عمرتان بودید چه کاری انجام می دادید؟

اگر در چک آپ های روتینی که به نزد دکتر می رویدناگهان خبر غیرمنتظره ای به دست تان برسد و دریابید که بیمار هستید و فرصت زندگی کمی دارید چه کاری انجام می دهید؟ من قبلاً این سوال را از خودم پرسیدم و پاسخ دادم که هرگز دیگر فوتبال بازی نمی کنم. درباره ی چیزهای بسیاری که می خواستم انجام دهم فکر کردم. اما فوتبال هیچ یک از آنها نبود! صحبت کردن و باعث تغییرِ زندگی دیگران شدن، صدرنشینِ همه ی چیزهایی بود که می خواستم در مابقی عمرم انجام دهم..

 

بله، پاسخ به این سه سوال باعث شد تا هدف واقعی زندگی خودم را پیدا کنم و شدیداً معتقدم که به شما هم کمک می کند تا مسیر درست زندگی تان را بیابید. موفق باشید

 

 

نویسنده: Matt Mayberry

سخنران، استراتژیست

مدیرعامل شرکت کارآفرینی Matt Mayberry

 

[تعداد: 18   میانگین:  3.8/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar