• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

چطور پیشنهادات فروش بهتری ارائه دهیم؟

پیشنهادات فروش را چطور به مشتری ارائه می دهید؟

 

چطور پیشنهادات فروش بهتری ارائه دهیم؟

 

پیشنهادات فروش

چگونه پیشنهاداتی به مشتری ارائه دهیم تا فروش محصولات بهتر شود؟

این سوال را خیلی از کسانی که شرکت های کوچک و نوظهور دارند از شما می پرسند، آیا پاسخی برای این سوال دارید؟

این که عاشق ارائه پیشنهاد فروش باشید یا از این کار نفرت داشته باشید حقیقت کار شما را عوض نمی کند. ارائه پیشنهادات فروش جزئی جدا نشدنی از کار یک بازاریاب خواهد بود.

مطلب پیشنهادی: چطور بر ترس از فروش فائق بیاییم؟

ارائه پیشنهادات مختلف به مشتری که باعث سود دهی و توسعه هر کاری می شود یک ابزار ضروری است. شاید برخی از شما این پیشنهادات را فقط باعث هدر رفتن زمان بدانید. اما این پیشنهادات می تواند تفاوت چشم گیری در کسب و کارهای کوچک ما ایرانی ها داشته باشد. برای موفقیت در کسب و کارهای کوچک خود این گام ها را اتخاذ کنید.

روی اهداف مشتری بالقوه تمرکز کنید

بیش تر مدیران فروش روی پیشنهادات ارائه شده به مشتری و اهداف تمرکز می کنند تا بتوانند راه حل های متفاوتی برای کار کوچک شما پیشنهاد دهند. همچنین مزایا و فواید اساسی محصول که برای مشتری ضروری به شمار می رود را در پایه کار خود قرار خواهند داد.

 

نیازهای یک مشتری چه می شود؟

به جای تمرکز روی ارائه پیشنهاداتی که برای کالاها و خدمات، به مشتری ارائه می دهید. تمرکز خود را روی حل مشکلات اساسی مشتری قرار دهید، مشتری شما به چه چیزی علاقه مند است؟ عاشق چه چالش هایی ست؟ با تمرکز روی چنین نکاتی پیشنهادات شما به ضمانت نامه یک محصول تبدیل می شوند.
نتیجه هایی که مشتری بعد از خرید به دست می آورد را توضیح دهید.

مدیران فروش روی پیشنهادات فروشی تمرکز می کنند که بدانند چگونه می توان در آن ها همه چیز را به مشتری ارائه دهند، با این کار استراتژی تمرکز روی قیمت کالا فراموش خواهد شد. پس مشتری در ازای دریافت محصول یا خدمات از شما هزینه پرداخت نمی کند، بلکه برای به دست آوردن نتیجه دلخواه سرمایه خود را پرداخت می نماید. می توانید توضیحات فواید محصولات و دیگر جزئیات کالاها را بعد از توضیح دادن نتیجه های به دست آمده از کالا موکول کنید و روی اهداف مهم تر تمرکز داشته باشید. سه پیشنهاد را به مشتری خود ارائه دهید، در بیش تر شرکت ها برای مشکلات احتمالی مشتری تنها یک راه حل بیان می شود، اما با گفتن پیشنهادات مختلف مشتری شما گزینه برتر را انتخاب خواهد کرد. تمام پیشنهادات ارائه شده خود را در یک برگه یاداشت کرده و ارائه نمایید. سعی کنید متن پیشنهادی طولانی نباشد زیرا مشتری با خواندن متن، برخی گزینه های مهم را فراموش کرده یا مورد توجه قرار نمی دهد. برای تاثیر پذیری بهتر روی مشتری رزومه شرکت را در پایان متن پیشنهادی ارائه دهید.

 

مطلب پیشنهادی: روانشناسی خرید مشتری براساس نیاز

 

[تعداد: 6   میانگین:  3.7/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar