چطور کارها را قبل از آخرین مهلت آن، به پایان برسانیم؟

یافتن زمان های بیش تر موردنیاز، کارِ ساده ای ست.

 

cstland-deadline

 

تاکنون آرزو کردید که کاش زمان بیش تری برای اتمام کارها داشتید؟ آیا تاکنون زمان بیش تری را خواستار شده اید تا کار را به پایان برسانید؟

متأسفانه، شما از نعمت نامحدود و فراوان زمان برخوردار نیستید! برای هر وظیفه ای که به عهده دارید، یک مدت زمان معین هست که باید آن کار را در طول آن دوره تمام کنید. اگر قرار باشد رُک و صریح بگوییم موضوع از این قرار است که “بدون تنظیم و هماهنگیِ ساعت مقرر” بسیار سخت است که بتوانید کاری را به سرعت به پایان برسانید.

اگر کسانی را می بینید که می گویند “همیشه زمان هست!” بدانید که این افراد یا هرگز کاری را با موفقیت به پایان نرسانده اند، یا جزو افرادی هستند که کارها را بطور موثر انجام نمی دهند. تقریباً همه ی ما انسان ها، از این موضوع که به اندازه ی کافی زمان نداریم رنج می بریم، اما این امر، برای کارآفرینان بسیار شدیدتر است و به نظر غیرممکن می رسد که بتوانند کاری را در ساعت و زمان معین به خوبی و موثر به انجام برسانند.

شاید با افرادی مواجه شده باشید که به شما گفته اند “اگر می خواهید کاری به پایان برسد، آن کار را به شخصی که وظایف زیادی دارد و فعالیت های زیادی انجام می دهد واگذار کنید.” این بخاطر این باور است که افرادی که کارهای زیادی انجام می دهند استراتژی های نقشه برداری برای اولویت بندی و مدیریت همه ی چیزهایی که باید انجام دهند دارند. این باعث می شود تا به زمان هایی که معین کرده اند برسند.

تعیین زمان مشخص به شما ساختار و حالت می دهد. فضایی از مسئولیت فراهم می شود که به جلوگیری از رخ دادن پیامدهای منفی کمک می کند. برخی از مردم انجام این کار را دوست دارند و برخی دیگر تمایلی به آن نشان نمی دهند! اما آنچه مهم است این است: اگر می خواهید کارآفرین موفقی شوید باید “تعیین زمان مشخص” را یاد بگیرید.

برخی نکات کلیدی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید وظایف تان را با زمان های تعیین کرده تان هماهنگ کنید.

 

۱- با هوشیاری کامل، زمان را تعیین کنید

عادت ها، از طریق انجام دادن هوشیارانه ی کارها به روشی خاص ایجاد می شوند. وقتی آنها بطور هوشیارانه پرورش یابند می توانند بطور ناخودآگاه از ما سر بزنند. ایجاد یک مهلت معین به صورت کاملاً خودآگاه، در شما این عادت را ایجاد می کند که بتوانید کارهای تان را به زمانی که مشخص کرده اید برسانید. بدین ترتیب، شما عادت می کنید تا همواره کارها را به زمان هایی که دقیقاً مشخص کردید آماده کنید. البته که بیانِ این، بسیار آسان تر از انجام دادنش است. اما با کمی تلاش کاملاً ممکن است.

 

۲- منطقی و واقع بین باشید

سوالی که همواره باید قبل از قبول کردن مهلت انجام کار، از خودتان بپرسید چنین است: آیا این زمان معین، واقع بینانه است؟

قبل از اینکه مهلت کار را بپذیرید به برنامه های کاری و تقویم خود نگاه کنید. فقط به مزیت و سودی که از انجامِ این کار عایدتان می شود فکر نکنید! بخاطر بسپارید که از شما چه چیزهایی را می طلبد.

 

۳- خودتان و کارکنان را بطور موثر، سازماندهی کنید

برخی افراد در محیطی بی نظم واقعاً قادرند بطور موثر کار کنند. اگر شما هم جزو چنین افرادی هستید شانس به شما رو کرده است. اما اکثراً کارآفرینان موفق و آن تایم که از دوره های زمانی مشخص و معین استفاده می کنند در محیط هایی سازمان شده به سر می برند. اگر تصمیم دارید سازماندهی شده باشید، کارکنان تان هم در اولویت قرار می گیرند. از نرم افزارهای مدیریت زمان استفاده کنید.

داشتن یادداشت های ساده که فعالیت های هفتگی را مدنظر قرار دهد بسیار مفید است و به شما کمک می کند تا کارهایی که باید به پایان برسانید را پیگیری کنید.

۴- درخواست کمک کنید

دو نفر رئیس خوب، بهتر از یک نفر است. حتی چند نفر بیش تر که در زمینه ی خود خوب اند، گزینه ی بهتری هم هست. مطمئناً پیشرفت صورت خواهد گرفت.

شما می توانید با دوستان، خانواده و همکاران کارآفرین خود کاری که قصد انجام دادنش را دارید را به اشتراک بگذارید و از آنها درخواست کمک کنید. این درخواستِ کمک می تواند لزوماً درباره ی پروژه ی خاصی نبوده و هدف از آن، تنها درگیر کردن این افراد باشد.

مطمئن باشید که درس ها و اندرزهای مهمی را از تجربیات شخصی خودشان در اختیارتان قرار خواهند داد.

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar