• اسفند ۹, ۱۳۹۸

چند کیلو شادی بیشتر با کوکاکولا

براساس یک گزارش در سال ۲۰۱۰، تنها ۱۶٫۵ درصد از ۸٫۲ میلیون نفر ساکن در امارات، اماراتی هستند و بقیه‌‌ی این جمعیت، این کشور را به عنوان سرزمین خود برگزیده‌اند. اکثریت مهاجران هندی، پاکستانی و فیلیپینی هستند.

 

چند کیلو شادی بیشتر با کوکاکولا

کوکاکولا به حقیقتی تلخ در بین این مهاجران پی می‌برد؛ آن‌ها دل‌تنگ خانواده‌شان هستند و اغلب به دنبال موقعیتی برای بازگشت به خانه پیدا می‌گردند. 

با نزدیک شدن تعطیلات، مهاجران در تدارک سفر بازگشت هستند. برای افراد خانواده و کسانی که دوستشان دارند، هدیه می‌خرند. در فرودگاه بین‌المللی دوبی مهاجران هیجان زیادی برای رفتن به خانه دارند اما هر کسی می‌تواند استرس روی صورتشان را به خاطر اضافه‌باری که دارند، تشخیص دهد.

کوکاکولا با هدف ایجاد شادی، این بار کمپینی را با هشتگ #WishUponaCoke برای حل مشکل اضافه بار شروع می‌کند.

کوکاکولا در ۲۲ دسامبر ۲۰۱۴ کمپین “با کوکاکولا آرزو کن” را در ترمینال ۱ فرودگاه دوبی آغاز کرد. این کمپین با دقت به کشف حقیقت بین مردمی می‌پردازد که از خانواده‌اشان دورند.

کوکاکولای نجات‌دهنده

کوکاکولا به کمک کمپین “با کوکاکولا آرزو کن” سعی کرد به قلب‌های مردم نفوذ کند. کوکاکولا با یک هدیه‌ی منحصر به فرد برای تعطیلات مهاجران آن‌ها را متحیر کرد. کمپین به مسافرانی که اضافه بار داشتند کمک کرد و به این افراد یک تگ ۵ کیلویی اضافه بار هدیه داد.

بعضی وقت‌ها موقع خرید برای عزیزانمان، محدودیت‌هایمان را از یاد می‌بریم (محدودیت‌های مالی، باری یا انواع دیگر). و این اتفاق در مورد افرادی که برای تعطیلات به خانه می‌روند طبیعی است؛ درست مثل ماجرای مسافران فرودگاه دوبی. استرس و فشار در چهره‌ی خیلی از این افراد مشخص بود زیرا پول پرداخت جریمه‌ی اضافه بار را نداشتند.

مسافران در طول این کمپین احساسات خود را با کوکاکولا به اشتراک گذاشتند. یکی‌شان از دیدن برادرش که بعد از هفت سال از اروپا به خانه می‌آید هیجان‌زده است. دیگری می‌خواهد خانواده‌اش را که از رفتن او به خانه خبر ندارند غافلگیر کند. یکی هم برای خانه‌ی جدیدشان کلی وسیله خریده است. یکی حتی لباس‌های‎اش را بسته‌ندی نکرده چون کلی وسیله داشته. خلاصه این‌که همه چیزهای زیادی برای خانواده و عزیزان‌اشان خریده‌اند زیرا هیچ‌کس نمی‌خواهد دست خالی به خانه برود.[quote font=”tahoma” font_size=”14″ bgcolor=”#26b222″ color=”#fefefe” bcolor=”#” arrow=”no”]مسافران در طول این کمپین احساسات خود را با کوکاکولا به اشتراک گذاشتند. یکی‌شان از دیدن برادرش که بعد از هفت سال از اروپا به خانه می‌آید هیجان‌زده است. دیگری می‌خواهد خانواده‌اش را که از رفتن او به خانه خبر ندارند غافلگیر کند. یکی هم برای خانه‌ی جدیدشان کلی وسیله خریده است. یکی حتی لباس‌های‎اش را بسته‌ندی نکرده چون کلی وسیله داشته. خلاصه این‌که همه چیزهای زیادی برای خانواده و عزیزان‌اشان خریده‌اند زیرا هیچ‌کس نمی‌خواهد دست خالی به خانه برود.[/quote]

مسافران از این ناراحت بودند که همه‌ی این هدیه‌ها به هدر خواهد رفت. آن‌ها دل‌اشان می‌خواست هدیه‌ها را با خود ببرند. کوکاکولا به همه اطمینان داد که قرار نیست هیچ هدیه‌ای را بگذارند و بروند. یکی از اعضای کمپین به مسافران اعلام کرد که کوکاکولا هدیه‌ای برایشان دارد. او به مردم یک بطری نوشیدنی مخصوص داد. مردم با گشودن برچسب بطری غافلگیر شدند. حالا می‌توانستند ۵ کیلوگرم شادی را برای عزیزانشان هدیه ببرند.

مردم خوش‌حال بودند و یکی از آن‌ها گفت شما فرشته‌‌ی نجات هستید. یکی دیگر گفت که بچه‌هایم از این که اسباب‌بازی‌های مورد علاقه‌اشان را ببینند خوش‌حال می‌شوند. یکی هم حسش این بود که مادامی که کوکاکولا هست، هیچ آرزویی بی‌پاسخ نمی‌ماند و محقق می‌شود.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar