چه آینده ای در انتظار دورکاری نسل جدید قرار دارد؟

دورکاری برای نسل های جدید در آینده چگونه پیش خواهد رفت؟ آیا باید مهارت های خود را برای دورکاری بهبود بخشیم؟

 

چه آینده ای در انتظار دورکاری نسل جدید قرار دارد؟

 

 

دورکاری

قبل از صحبت درباره گروه های دورکار، باید درباره دورکاری صحبت کنیم، این اصطلاح “دورکاری” تا قبل از ۱۰ سال پیش شناخته شده نبود و با پیشرفت تکنولوژی، اقتصاد، و بازار کار به وجود آمد. از نام این کسب وکار مشخص است که کار در مکانی به دور از شرکت ها یا موسسه ها انجام می پذیرد، این کار می تواند در منزل، هتل، در کشتی و … انجام پذیرد. در آمریکای شمالی از هر ۵ کارمند ۳ نفر از آن ها دورکار هستند.

 

چه گروه هایی دورکارند؟

تعریف های گوناگونی را می توان برای دورکاری در نظر گرفت این تعریف عبارتند از:
افراد دورکار گروهی از مردم هستند که مهارت های مختلفی دارند. این افراد مهارت های خود را برای نیازهای خود به کار می برند یعنی با استفاده از مهارت های خود برای خود درآمدی دست و پا می کنند. افراد دور کار برای پیشبرد کار خود از تکنولوژی بهره می برند. مهارت های خود را ارتقاء می بخشند، جلسه های کاری برپا کرده و از طریق اینترنت آموزش های جدیدی می بینند. این افراد می توانند در یک منطقه جغرافیایی ساکن بوده یا در کشورهای گوناگون مشغول به کار باشند. اما نکته مشترک بین تمام افراد دورکار استفاده از اینترنت است. توانایی افراد دورکار روز به روز افزایش می یابد. کارشناسان و مشاوران کسب وکار نیز  آینده درخشانی را برای افراد دورکار پیش بینی می کنند.

 

مطلب پیشنهادی: مشکلات و راهکارهای دورکاری برای افراد

 

پیشرفت شرکت ها از طریق افراد دورکار

بدون شک کارآفرینان با تلاش فراوان و مداوم خود موفقیت های فراوانی به دست می آورند. افراد دورکار با داشتن مهارت های گوناگون می توانند در هر شرکتی مشغول به کار شوند. جوانان دورکار با کسب موفقیت هایی در کار خود شرکت ها را تشویق می کنند تا بیش تر و بهتر از این افراد برای کار خود استفاده نمایند. طبق تحقیقاتی که درباره شرکت های نوظهور انجام شده حدود ۶۴ درصد از جوانان ترجیح می دهند برای خود کار کنند و با دنیای کارمندی خداحافظی نمایند و ۷۰ درصد از این جوانان که این آرزو را داشتند (مستقل شدن) طی ۵ سال گذشته قدم های اولیه این کار را پیش بردند. در سال ۲۰۱۶ شرکت هایی که کار شخصی خود را شروع کرده اند از ۲۰۰۰ شرکت بیش تر بوده ۵۵ درصد از این موسسه ها در مرحله شروع و ۶۲ درصد نیز موفقیت های اولیه خود را کسب نمودند.

 

بیکاری

میانگین بیکاری در خاورمیانه حدود ۴۲ درصد است که ۲۲ درصد آن مختص کشورهای عربی می باشد. بانک جهانی اظهار کرده که حدودا ۱۰۰ میلیون کار تا سال ۲۰۲۰ باید در خاورمیانه استارت زده شوند، تا نیاز جوانانی که سن آن ها از ۲۵ بالاتر است را برآورده سازد. افراد بیکار بالای ۲۵ سال ۶۰ درصد بیکاران را در منطقه خاورمیانه تشکیل می دهند. با بالا رفتن قیمت نفت، و اخراج کارکنان توسط شرکت ها کشورها در به وجود آوردن فرصت های کسب وکار دچار مشکلاتی شده اند. برای همین جوانان به دورکاری از طریق اینترنت روی می آورند. با پیشرفت مهارت ها و آموزش ها می توانیم دورکاری را به عنوان یک کسب وکار خوب به جوانان معرفی کنیم. طبق تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۸ تعداد افراد دورکار به ۲۲۶ میلیون نفر خواهد رسید و مردم کسب وکار خود را از طریق اینترنت دنبال خواهند کرد.

 

هزینه کم تر، آزادی بیش تر

مدیران شرکت های نوظهور همیشه به فکر کاهش هزینه های موسسه های خود هستند. کاهش هزینه ها توسط مدیران فقط مختص شرکت های کوچک نبوده و شرکت های بزرگ نیز روی کاهش هزینه ها تمرکز دارند. با داشتن کارکنان دورکار دیگر به فکر هزینه های اضافه نباشید. بیش تر کارکنان دورکار فقط تمایل دارند هزینه های اینترنت آن ها را تقبل کنید. بیش تر شرکت ها برای مدیریت کارکنان دورکار و کارکنانی که حضوری کار می کنند دچار بحران می شوند، اما با پیشرفت تکنولوژی و سهولت ارتباطات این مشکلات به حداکثر رسیده است. مشارکت کارکنان در جلسه ها از طریق برنامه های تصویری بهره وری آن ها را افزایش داده و در روحیه افراد دورکار نیز تاثیر مثبتی دارد.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
شایان داودی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
شایان داودی
مهمان
شایان داودی

به نظر من دور کاری بازی ای هست که افراد رو به سمت تنبلی میکشونه. خیلی از شرکت های بزرگ از استخدام نیرو های پاره وقت یا remote خودداری میکنن. ممنون برای مقاله خوبتان