چه چیزهایی را باید به هنگام استخدام درنظر بگیریم؟

چه چیزهایی را باید به هنگام استخدام درنظر بگیریم؟

به هنگام استخدام شما باید به “ابزار” فکر کنید نه به پست شغلی!

 

در بررسی ManpowerGroup یافتند که ۴۶ درصد از کارفرمایان آمریکا برای پر کردن مشاغل شان با مشکلاتی روبرو شده اند. و این میزان از سال ۲۰۰۷ تاکنون بیش ترین میزان را به خود دیده است.

همینطور طبق بررسی دیگری که توسط Jobvite در میان استخدام کنندگان انجام شد، بیان کرده اند که انتظار می رود سال آینده (۲۰۱۷) فرآیند استخدام بسیار چالش برانگیز از وضعیت فعلی اش خواهد شد.

چرا استخدام این چنین سخت است؟ زیرا کارفرمایان همچنان به تبلیغات سنتی مشاغل متکی اند و هنوز هم بهترین راه ممکن برای یافت استعدادهای برتر را نیافته اند! جستجوی مشاغل آنلاین در طول سالیان سال تکامل یافته است. در حالیکه بسیاری از متخصصان استراتژی های کاریابی را تغییر می دهند بسیاری دیگر از کارفرمایان چنین کاری را انجام نمی دهند.

اما اکنون زمان آن رسیده که فراتر از پست شغلی بیندیشیم و به سمت کار کردن فعالانه به همراه ارتباطات و استعداد حرکت کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

۱- شرکت دقیقاً به اندازه همان شغل اهمیت دارد

افراد حرفه ای فقط نمی خواهند برای شغل، درخواست دهند- آنها شرکت را هم می خواهند. در این بررسی ۷۷۰۰ نفر جوان از ۲۹ کشور سراسر دنیا توسط Deloitte گرد هم جمع شده اند. ۵۶ درصد از این جمعیت گفته اند که کار کردن برای سازمان هایی را بخاطر ارزشی که دارند رد داده اند. به هنگام جستجو برای شغل جدید، کارکنان به دنبال شرکت هایی هستند که با آنها درهم آمیخته و بتوانند با سبک کاری آنها متناسب شوند.

کارکنان محیطی را می طلبند که در آنجا احساس راحتی کنند. اما بسیاری از پست های مشاغل، روی خودِ شغل تمرکز دارند و شرکت را مهم نمی شمرند.

۲- اهمیت ارتباطات

حرفه ای ها می دانند که ارتباطات، بهترین راه برای دستیابی به فرصت هاست. در واقع بررسی که در سال ۲۰۱۵ توسط Talent Board انجام شده نشان می دهد که ۵۰ درصد از کاندیداهای مشاغل، قبلاً در گذشته ارتباطاتی را با کارفرما داشته اند. درخواست یک پست شغلی برای حرفه ای ها، مثل شلیک تیری در تاریکی ست. آنها می دانند که فرصت بهتری را برای استخدام شدن می داشتند اگر ارتباطی با کارفرما و یا مدیر استخدام داشتند.

 

۳- استعداد در همه جا هست!

تابلوهای مشاغل بی شمار، وب سایت ها و اپلیکیشن های موجود و در دسترس برای حرفه ای ها وجود دارد. کاندیداها بجای اینکه به این تخته های مشاغل اتکا کنند به سراغ تحقیقات شخصی خودشان برای یافتن شغل می روند. البته رسانه های اجتماعی هم در این مسیر نقش حائز اهمیتی را ایفا می کند.

مطالعه ی Adecco نشان می دهد که احتمال برقراری تماس با کاندیدا (از طرف استخدام کننده) متناسب با تعداد شبکه های اجتماعی که توسط کاندیدا استفاده شده، افزایش می یابد. پس جای شگفتی نیست وقتی دریابیم که ۶۷ درصد از جویندگان شغل در بررسی Jobvite سال ۲۰۱۶ برای کاریابی از وب سایت فیسبوک استفاده کرده اند.

شبکه های اجتماعی فضایی ست که شما می توانید کارفرمایان را بیابید، درباره ی آنها تحقیق کنید و استخدام شوید. پس بنابراین، تغییرات فرهنگی و پست کردن شغل روی یک وب سایت لزوماً همان میزان قبلی را که تولید شده، ایجاد نمی کند. دیگر پست شغلی کفایت نمی کند! کارفرمایان باید در فضاهایی که افراد مستعد قرار گرفته اند حضور بهم رسانند. خواه این فضا رسانه های اجتماعی باشد، خواه جوامع آنلاین، تخصصی و یا سایر پلت فرم ها.

۴- متخصصان همواره به دنبال یافتن شغل جدید نیستند!

در حالیکه کارکنان حساب خود را روی بازار کار قرار داده اند، بسیاری از افراد به سمت اولین فرصتی که برای شان ایجاد شده نمی روند! با همه ی اینها، بررسی Jobvite دریافته که ۵۱ درصد از کارکنان موردبررسی از شغل فعلی خود رضایت داشتند اما نسبت به فرصت های جدید هم اوکی بودند.

این بدین معنی ست که افراد حرفه ای چندان علاقه ی خاصی به دنبال کردن کار و درخواست شغل ندارند بلکه بجای آن، به شبکه سازی و حفظ پروفایل های شان در وب سایت های تخصصی علاقه مندند. آنها نمی خواهند همه ی کارها را انجام دهند و وقتی کارفرمایان به آنها دست یافتند قدردانی نمایند.

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar