چه چیزهایی را می توان از پینترست آموخت؟

چه چیزهایی را می توان از پینترست آموخت؟

 

چه چیزهایی را می توان از پینترست آموخت؟

احتمالاً در جریان روند پیشرفت وب سایت Pinterest هستید. موفقیت آنها یک شبه نبود و به نظر نمی آید که سِحر و جادویی هم در کار باشد. با توجه به دانشی که من دارم تکنولوژی خاص یا استراتژی بازاریابی جدید انقلابی هم نیست که به آن مزایایی ویژه ارائه داده باشد. کاری که آنها انجام دادند ترکیبی از اصول مهم بود. آنها یک مورد را قربانیِ دیگری نکردند. همه را باهم داشتند.

این اصول، مزایای زیادی برای شرکت های بزرگ و استارتاپ ها دارد که می توانند از آن بیاموزند. یعنی یادآورِ خوبی ست. پس بیایید در ادامه نگاهی به این موارد بیندازیم:

۱- از لحاظ بصری، جذاب است

وقتی وارد سایت پینترست می شوید اولین چیزی که می بینید تصاویرند. به سرعت می توانید از مقدار کمی از متن ساده ای که دارد عبور کنید. هیچ کاری جهت انجام دادن برای بازدیدکننده ای که بار اول وارد آن شده وجود ندارد!

نکته کلیدی

با کلمات و تصاویر، وب سایت خود را آشوب نکنید. سعی کنید آن را ساده نگاه دارید تا مردم به آن نگاه کنند. اگر اطلاعات بیش تری درخواست کردند به راحتی از طریق ویدئو یا متن می توانید برای شان فراهم کنید.

وقتی که در حال طراحی یا طراحی مجدد وب سایت خود هستید شخصیت های مختلف افراد را در ذهن خود مرور کنید.

۲- استفاده ی آسان دارد

Pinterest با هزاران ویژگی متنوع بارگذاری نمی شود. ساده است و نحوه ی استفاده از آن هم به سادگی رخ می دهد. فرآیند عضو شدن در آن هم برای کاربر پیچیده و آزاردهنده نیست. اکثر افراد از طریق دهان به دهان در می یابند که پینترست چگونه کار می کند.

نکته کلیدی

۷۶ درصد از مصرف کنندگان گفته اند مهم ترین چیزی که در وب سایت باید اطمینان حاصل کنند راحتیِ استفاده از آن است. وب سایت خود را حسی (انتقال مستقیم) و به لحاظ بصری جذاب کنید، کارِ سختی ست اما ارزشش را دارد. سادگی می تواند مزیت رقابتی محسوب شود. Dropbox بخاطر سادگی در استفاده شناخته شده است. همانطور که استیو جابز گفته است:

چه شکلی بودن و چه احساسی را ایجاد کردن فقط موضوع اصلی نیست. طراحی، نحوه ی نتیجه دادن آن است.

 

آزمایش کنید تا ببینید که چه چیزی برای کاربران شما جواب می دهد.

 

۳- اجتماعی ست

مردم دوست دارند خودشان را ابراز کنند و با دیگران به اشتراک بگذارند. دوست دارند با کسانی که علایق یکسانی دارند آشنا شوند و ارتباط برقرار کنند. پینترست کمک می کند تا این اتفاق ها برای کاربران به طرز ساده تر رخ دهند. از طریق پین ها و بوردها باعث می شود سر زبان ها بیفتد. پینترست ذاتاً اجتماعی ست.

همه ی محصولات، نمی توانند اجتماعی باشند.

فیسبوک هم مثل پینترست، روزانه بیش از ۲۰۰ میلیون تصویر در آن آپلود می شود.

درباره ی یوتیوب فکر کنید. سومین وب سایت پربازدید در سراسر دنیاست. اما محصولی ندارد که اجتماعی باشد. اما جنبه های اجتماعی را در آن اجرا کرده اند. قابلیت نظر دادن، پروفایل ها، دنبال کردن و … همه ی اینها به افراد کمک می کند تا با دیگری تعامل داشته باشند.

آیا وب سایت ها، بخاطر این ویژگی های اجتماعی محبوب تر می شوند؟

مشخصاً وب سایت های موفق زیادی هست که عملکرد اجتماعی درون خود جای نداده اند. Craigslist و Drudge Report دو مورد از اینها هستند. چیزی که این وب سایت دارند، راحتیِ استفاده است. تصور کنید که Drudge قابلیت نظردادن را به پست هایش بیفزاید، آیا ترافیک و تعامل این وب سایت افزایش خواهد یافت؟ یا اگر Craigslist صفحات پروفایل برای فروشندگان و قابلیت مرورفروش ها را به وب سایت خود اضافه کند، باعث می شود که وب سایت مورد اعتمادتر جلوه کند؟

محصولات را ارزشمند کنید و خواهید دید که کاربران از لذت می برند. راحتی در استفاده و اطمینان یافتن از اینکه وب سایت تان سرعت خوبی دارد، باعث می شود تا کاربران ناامید نباشند.

۴- مفید است

اگر از وب سایت پینترست دیدن کرده باشید قطعاً متوجه شدید که چه پین های مفیدی در خود جای داده است. در حیطه ی غذا، شما می توانید دستورهای آشپزی را ببینید. Nordstorm نکات مُد و فشن به شما ارائه می دهد. Etsy هم اقلام دست ساز را به اشتراک خواهد گذاشت. بطور کلی، سایرین چیزهایی را به اشتراک می گذارند که افراد دیگر آنها را جذاب می پندارند.

 

cstland-pinterest

در سایر موارد، می توانید با کلیک روی تصویر، به وب سایت موردنظر مراجعه کرده و مقاله را مطالعه کنید. همانند مطالب وب سایت پدیده فکر مهتر، با کلیک روی تصویر بالا، به صفحه ی مستقیم مقاله با عنوان “کسب و کارهای موفق با مدیریت خانم ها” راه می یابید.

۵- ویروسی است

 

pinterest-alexa-rating

 

همانطور که در تصویر بالا می بینید، کاربران اینترنتی از سراسر جهان که در طول یک روز، ۷ روز، یک ماه و سه ماه از وب سایت پینترست بازدید کرده اند ثبت شده است و نمودار، تغییرات میزان بازدید را از سال ۲۰۱۱ تا۲۰۱۲ نشان می دهد.

پین کردنِ تصاویر چقدر می تواند خوب باشد وقتی کسی آن را نبیند؟ پینترست به کاربران اجازه می دهد تا فالو کرده و علاقه مندی خود را اعلام کنند. همینطور می توانند نظرات خود را بیان کرده و Repin (مجدداً پین کردن) نمایند. در غیر اینصورت می توانند به همان لایک اکتفا کنند.

نکته کلیدی

محصولات شما باید ویژگی هایی برای به اشتراک گذاری داشته باشد. دکمه های لایک و توییت گزینه های مناسبی هستند. همینطور سعی کنید انگیزه ای را به افراد انتقال دهید تا به دوستان شان تعریف کنند.

 

۶- موردهدف قرار گرفته است

وب سایت Pinterest در درجه ی اول، توسط خانم ها استفاده می شود. خانم ها از طریق خانم های دیگری که به این سایت مراجعه کرده و از تصاویر لذت برده اند مطلع شده و رجوع می کنند. یعنی نیاز به هیچ فیلترینگ یا جستجویی نیست، دقیقاً در همانجا قرار گرفته است.

نکته کلیدی

این موضوع شاید برای همه جواب ندهد. اگر شما از قبل یک محصول محبوب دارید می تواند بهترین باشد تا از کاربران بیگانه اجتناب کنید.

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar