چه چیزی کیفیت محتوا را از بین می برد؟

کیفیت محتوا را چه چیزی تعیین می کند؟ چگونه می توان محتوایی با کیفیت بسیار خوب تولید کرد؟

 

چه چیزی کیفیت محتوا را از بین می برد؟

 

کیفیت محتوا

 

– باور کنید: برای ایجاد محتوای باکیفیت، سخت کوشی زیادی نیاز است!

استانداردها، اینکه به مصرف کننده بگویید چه چیزی معتبر و قابل اعتماد است، چه انتظاراتی می توانند داشته باشند- خصوصاً در مبحث سطح کیفی، بسیار ضروری است. مواد بازاریابی با کیفیت و استاندارد بالا در نهایت به تصمیمات خرید منجر می شود. اما اگر مواد کم کیفیت باشند هوش مصرف کننده را دست کم گرفته و به فرد احساسی را منتقل می کند که گویی فریب خورده است. آنها پیام هایی را دریافت می کنند که کاربران را به عقب می راند. این به شما کمک می کند تا دقیقاً ببینید که چه چیزی کیفیت محتوا را تخریب می کند.

شرکت ها معمولاً روی حجم در بازاریابی تمرکز می کنند و این می تواند این عامل اشتباه را سبب شود که محتوای بیش تر برابر است با بازدید بیش تر که باعث پول بیش تر می شود! اما کم تر کسی این نکته ی مهم را درنظر می گیرد که: بازاریابان بازدید می خواهند. اما در عین حال، باید بتوانند این بازدیدها را نگاه دارند چون شاید هربار مصرف کننده پس از هر کلیک، دیگر سمت شما نیاید!

اگر محتوا، باعث ایجاد و یا تشدید درگیری احساسی در خوانندگان نشود، بازاریابان باید منتظرِ کاهش خیلی شدیدی در بازدید -پس از اولین کلیک- بمانند.

 

مطلب مرتبط: چطور بازدید از صفحات سایت را افزایش دهیم؟

– درباره اینکه آیا محتوا، کارآمد است یا نه خیلی فکر می کنید؟ بگذرید…

ارزش نهایی این است که توجه بینندگان را جلب کرده و بتوانید آن را حفظ کنید. بازاریابان باید که بتوانند محتوای باکیفیت ایجاد کنند. به هنگام شروع، اگر دودلی و یا سوالی راجع به اینکه یک پست مشخص ارزشِ انتشار دارد یا خیر دارید نباید انتشار دهید! محتوایی که شک بر آن، سایه انداخته باشد ارزش انتشار را ندارد. تجدیدنظر مدت طولانی طول نمی کشد و می تواند تاثیر خیلی زیادی کیفیت محصولِ نهاییِ ایجاد شده داشته باشد.

منتظر ماندن یک ساعت بیش تر و یا حتی یک روز برای پستی که هنوز باید روی آن کار شود پایان دنیا نیست! اما فقط انتظار هم کافی نیست! بازاریابان باید مجدداً در قالب سوال روی محتوا کار کنند تا در نهایت، با محتوایی با کیفیت بالا که با موفقیت هم منتشر شده دست یابند.

 

– خیلی ضروری است که بینندگان را درگیر کنید، بدین ترتیب روی مطلب کلیک خواهند کرد

بعلاوه، تجدیدنظر در کیفیت محتوا تاثیر بسزایی دارد. باید شکاف ها را از بین برده، ساختار را ترمیم داده و ارتباط و وابستگی محتوای موجود را بدون اغراق بازسازی کند. ایجاز و اختصار با ارزشمندی برابر است و گاهی اوقات، حذف بخشی از مطلب خیلی موثرتر از افزودن مطلبی دیگر است. محتوا باید آشکار، بدیهی و مفهوم باشد و بطور مختصر، علاقه مندی های مصرف کننده را حفظ نماید.

بازاریابان می توانند کل روز را صرف آنالیز و بررسی معیارها و پرورش buzzword (کلمه و یا عباراتی که در زمان های خاص و یا محتواهای ویژه ظاهر می شوند) در محتوا نمایند اما اگر کیفیت در آنها نباشد، هیچ مهارت خامی در کانال های تولید محتوا و همه ی کارهای پشت صحنه موردتوجه قرار نخواهد گرفت. افراد مستعدی زیادی هست که می توان از مزایای آنها استفاده کرد. اگر بازاریابان توانایی لازم برای تولید محتوایی باکیفیت در خود نمی بینند می توانند به استخدام کردن افراد متخصص و توانمند که بطور مستقل فعالیت می کنند رجوع آورند. محتوای کم کیفیت، حتی به زمان، پول و انرژی تولید آن هم نمی ارزد!

 

مطلب مرتبط: چگونه موفقیت وب سایت مان را تضمین کنیم؟

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar