چه چیزی کیفیت محتوا را از بین می برد؟

چه چیزی کیفیت محتوا را از بین می برد؟

 

کیفیت محتوا

نیاز به ایجاد و تهیه ی محتوا احتمالاً یک نیاز فوری ست. اما در این شتاب برای انتشار، ممکن است کنترل کیفیت ضربه ببیند. اینکه بازاریابان، محتوایی را تولید کنند اما اهمیت دادنِ بیش تر به کمیت، -نسبت به کیفیت- به نتایجی در محتوا دست می یابد که به ندرت مصرف کنندگان را درگیر می کند.

 

سخت کوشی برای ایجاد محتوای باکیفیت

استانداردها حیاتی هستند، چرا که وقتی نوبت به سطوح کیفی می رسد، به  مصرف کنندگان می گوید که چه چیزی قابل اعتماد است و آنها چه انتظاری می توانند داشته باشند. مواد بازاریابی دارای استانداردهای بالای کیفیت هستند که برای مصرف کنندگان آشکار می شوند و در نهایت منجر به تصمیم گیری می گردند. اما اگر مواد کم کیفیت باشند – یعنی به فهم مصرف کننده اهمیت ندهند و یا باعث شوند که فرد احساس فریب خوردگی داشته باشد – پیامی را می رسانند که منجر می شود بینندگان از آن مواد روی گردانند. این استانداردها کمک می کنند تا بدانیم که دقیقاً چه چیزی به کیفیت محتوا آسیب می رساند.

شرکت ها اغلب در بازاریابی روی حجم تمرکز می کنند و این موضوع می تواند موجب این تصور اشتباه شود که محتوای بیش تر برابر با بازدیدهای بیش تر است، که برابر پول بیش تر نیز می شود. اما یک نکته مهم از قلم می افتد:

بازاریابان بازدید می خواهند. از سویی هم می خواهند این بازدیدکننده ها را نسبت به مصرف کنندگانی که پس از کلیک دور می شوند، حفظ کنند. اگر محتوا مفهومی نبوده و ارتباط عاطفی با خواننده ایجاد نکند، بازاریابان باید منتظر یک افت چشمگیر در تعامل پس از اولین کلیک باشند.

 

موثر بودن یا نبودن محتوا

کاری نهایی به دست آوردن و نگه داشتن بازدیدکنندگان در تعامل است و  بازاریابان باید محتوای با کیفیت تولید کنند. برای شروع، اگر آنها هر گونه شک و تردید یا سوالی در این مورد دارند که آیا یک پست خاص ارزش انتشار دارد یا خیر ، تنها کاری که باید  انجام دهند این است که آن محتوا را منتشر نکنند. محتوایی که سایه ی شک بر آن حاکم است ارزش انتشار ندارد. باز بینی و ویرایش زمان چندانی نمی خواهد، اما  می تواند تأثیر عمده ای بر کیفیت محصول نهایی داشته باشد.

تعلل یک ساعت بیش تر و یا حتی یک روز اضافی برای انتشار چیزی که باید روی آن کار شود پایان جهان نیست! اما فقط منتظر ماندن کافی نیست. بازاریابان باید دوباره روی بخش مورد سوال کار کنند تا انتشار محتوایی با کیفیت بالا را با موفقیت به پایان برسانند.

 

اهمیت تعامل و درگیری بازدیدکننده

علاوه بر این ها، یک تجدید نظر برای یک کیفیت ارزشمند، خوب خواهد بود. تجدید نظر، شکاف ها را پر خواهد کرد و بدون زیاده روی ساختار و انسجام را به قطعه ی موجودِ محتوا باز می گرداند. اختصار نیز به همان اندازه ارزشمند است، و گاهی اوقات حذف متن به جای اضافه کردن متن بسیار موثرتر خواهد بود. محتوا باید واضح و مختصر بوده و توجه مصرف کننده را حفظ کند.

بازاریابان می توانند تمام روز را صرف تجزیه و تحلیل معیارها و شفاف سازی کلمات نامفهوم محتوای خود نمایند، اما اگر کیفیت وجود نداشته باشد و استعداد های اولیه در کانال های تولید محتوا نباشند، همه ی عواملی که در پشت صحنه کار می کنند ممکن است ناشناخته بمانند. استعدادهای زیادی وجود دارد که می توان از آنها بهره برد؛ بازاریابانی که نمی توانند کار با کیفیت بالا را در زمان مشخص انجام دهند باید یک حرفه ای آزادکار (فریلَنس) را  برای تولید آن به کار گیرند. محتوای کم کیفیت ارزش زمان، پول و یا تلاش را برای انجام ندارد، و عجله برای انتشار محتوایی که قابل قبول نیست نباید استانداردها را تنزل دهند.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar