چگونه اراده خود را افزایش دهیم؟

اراده برای تمام کارهایی که برای آن ها تلاش ها می کنیم لازم است. اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید، سیگار کشیدن را ترک کنید یا اهداف معینی را محقق سازید بدون داشتن اراده به هیچ یک از این اهداف نخواهید رسید. راه های فراوانی وجود دارد تا اراده شما افزایش یابد. مشخص کردن اهداف، دنبال کردن آن ها و تصمیم گیری نهایی اراده شما را به مرور زمان افزایش می دهد.

 

چگونه اراده خود را افزایش دهیم؟

افزایش اراده

مشخص کردن اهداف

تقسیم بندی اهداف برای تحکم بهتر روی آن ها یکی از روش های خوب برای موفقیت در کارهای بزرگ است. اهداف به راحتی محقق نمی شوند اگر احساس کردید کارهای بزرگ و غیر ممکن پیش رو دارید نمی توانید اراده خود را حفظ کنید و دچار عدم اعتماد به نفس و استرس خواهید شد. اما با تقسیم بندی کار خود می توانید کم کم به خواسته ها و اهداف دور از دسترس دست پیدا کنید، در هفته حداقل ۲ بار در دو صفحه برنامه های خود را یادداشت و تقسیم نمایید تا کارهای بزرگ به کارهای کوچک تبدیل شود. خواهید دید که کارهای کوچک خود به خود قابل اجرا می شود. اگر علاقه فراوانی به افزایش اراده خود دارید قرارهای خود را از قبل نهایی کنید. هیچ کس بدون جدول برنامه ریزی نمی تواند کار کند. با برنامه ریزی صحیح برای قرارهای کاری و نهایی کردن آن ها قبل از زمان تعیین شده کار خود را درست و سر ساعت انجام دهید. تصمیم بگیرید در هفته دو روز کار کرده این روال را تا یک هفته پیش بگیرید سپس کار در هفته را به یه روز و چهار روز برسانید تا کارهای شما یکی بعد از دیگری تحقق پیدا کند.

 

مطلب پیشنهادی: همه چیز پیرامون برنامه ریزی روزانه!

 

خود را مسئول بدانید

برای افزایش قدرت اراده خود باید برخی مسئولیت ها را بپذیرید. این کار را برای تمام موفقیت ها انجام دهید تا به اهداف خود دست پیدا کنید. صحبت کردن و خواندن کتاب با صدای بلند می تواند به شما کمک کند هر کاری انجام می دهید را مشخص سازید: چرا آن کار را انجام دادید؟ چه احساسی دارید؟ به طور مثال، من مشکل فشار خون دارم برای همین خود را سرگرم می کنم تا دچار استرس نشوم.

 

مدیریت افکار منفی

افکار منفی با شروع کار نمایان می شوند و تصور می کنید که قادر به تغییر چیزهایی که دوست دارید نیستید. یا ممکن است صدایی از درون شما را از انجام کاری بازدارد. از افکار منفی دور بمانید چون شما را ناامید می کنند. سعی کنید به افکار منفی خود گوش ندهید چون به هیچ عنوان نمی توانید افکار منفی را نابود سازید. خودتان باشید، شناختن خودتان به معنای دانستن تمام مرزها و تعیین تمام اهداف است. به طور مثال اگر قصد ترک سیگار را دارید همین الان شروع کنید و کار خود را به پایان برسانید. خود را تشویق کنید، مهم است که مسئولیتی را بپذیرید و آن را با موفقیت به پایان برسانید. در صورت موفقیت خود هدیه ای برای خودتان بخرید.

 

انجام عادت های مثبت

فشار زیاد کاری، قاتل نیروی اراده وجود ماست. وقتی بیش از حد کار می کنید فشار کار باعث نابودی و کاهش اراده می شود. با انجام عادت های شخصی مثبت می توانید در مسیر صحیحی گام بردارید و از فشارهای کاری دور بمانید. افرادی که عادت های مثبت را دنبال می کنند؛ به طور منظم ورزش کرده و رژیم غذایی مناسبی را دنبال می کنند برای همین تاثیرات مثبتی را در زندگی خود خواهند دید. نگذارید دیگران، پدر یا مادر شما را ساپورت کنند. با کمک دیگران به شما قدرت اراده شما کاهش می یابد. زیرا وابستگی در شما افزایش یافته است!

 

مطلب پیشنهادی: ترک عادات بد و انجام تغییرات سریع فردی!

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar