چگونه از استعفای کارکنان خوب جلوگیری کنیم؟

استعفای کارکنان خوبچگونه از استعفای کارکنان خوب جلوگیری کنیم

شیوه های رایج در نهادهای مختلف از جهان وجود دارد که باعث استعفای کارکنان خوب از کسب و کارشان می شود، اما کارمند شکست خورده و تنبل که هیچ تلاشی برای پیشرفت خود نمی کند هیچ گاه به استعفا فکر نمی کند، او به خوبی درک می کند که با این شرایطی که دارد هیچ کسی حاضر به استخدام او نخواهد بود، اما کارمندی که مهارت خوبی دارد بارها و بارها هنگام بروز مشکلات به فکر استعفا می افتد.

پس به عنوان یک کارفرما برای اینکه بهترین کارمندان خود را از دست ندهید باید شیوه هایی برای جلوگیری از این کار بیابید.

کار شبیه آنچه درباره آن توافق کردیم نیست

کاری که هنگام امضای قرارداد درباره آن  توافق کردیم  با کاری که در حال حاضر انجام می دهم یکی نیست، کسی که اینجا مسئولیت را تحمل کند کارفرماست، هنگام بستن قرارداد می دانستید دیر یا زود کارمند شما متوجه خواهد شد که او را گول زدید، کارفرمایان وقتی کارمند مورد نظر را پیدا نمی کنند به گول زدن کارمندان تازه استخدامی می پردازند، کارمند بعد از فهمیدن این امر کار را ترک خواهد کرد.

تخلیه توانایی

با اینکه درک می کنید او از بهترین کارمندان شما می باشد اما به تخلیه توانایی هایش مشغول می شوید، صحیح است که این نوع کارمندان از این چالش ها واهمه ای ندارند اما اگر بیش از حد شود باعث سوءاستفاده خواهد شد و هیچ کس دوست ندارد از آن سوءاستفاده شود. هنگامی که کارمند متوجه این امر شود بدون شک کار خود را ترک خواهد کرد.

احساس کنند کسی از آن ها تقدیر نمی کند

کارمندان توانا و با نشاط مانعی ندارند ساعت های اضافه کار کنند و این کار باعث بهتر شدن کسب و کارشان می شود، اما در پایان کسی هم یک تشکر از آن ها نمی کند.
کارمند دوس دارد کسی از او تقدیر کند، و احساس کند کارفرما بخاطر تلاش های فراوانش از او تقدیر می کند، از این کلمات پرهیز نکنید، ” از تلاش شما سپاسگذارم” ” ما از کارخوب شما تقدیر می کنیم” و آن ها را به کارمندان خود بگویید، کارمندی که احساس کند شرکت تمام توانایی های او را تقدیر می کند تمام تلاش خود برای بهتر شدن کسب و کارش انجام می دهد، اما اگر از او تقدیر نشود احساس می کند در کسب و کار خود پیشرفتی نداشته و بدون شک محل کار خود را ترک می کند.

بحث نکنید

مانعی در اینکه کارمندتان تا اوآخر شب در شرکت کار کند نمی بینید اما وقتی روز بعد دیر به محل کار می آید با او برخورد می کنید، شما به عنوان یک کارفرما طبق قوانین شرکت کار می کنید، ما این امر را درک می کنیم که همه کارمندان باید سر ساعت در محل کار خود حضور داشته باشند، اگر دوست دارید کارمندتان تا اوآخر شب کار کنند پش شما هم قوانین را رعایت کنید و مشکلی با دیر آمدن آن ها نداشته باشد.

آنچه بهتر است را همیشه برای خود نخواهید

ممکن است مسئول یک تیم یا بخش خاصی باشید اما این دلیل نمی سود همیشه هر چیز خوب را فقط برای خود بخواهید، این نقطه باعث می شود اغلب کارمندان شما استعفا دهند، تصور کنید که کارمند می داند این ایده مال اوست اما شما آن را برای خود می دانید، موفقیت ها باید فقط برای صاحب اصلی اش باشد، و اگر کارمند بداند ایده ها و خلاقیت هایش به اسم شخص دیگریست قطعا استعفا می دهد.

حقوق ها را در زمان خود بپردازید

بله قبلا درباره حقوق با هم توافق کرده اید، اما با استخدام کارمنتدان چند برابر حد معمول از او کار می کشید  پس باید در قبال این کارها حقوق اضافه به او بدهید، شاید روزهای اول کارمندتان این کارها را بکند اما وقتی ببیند برای این کارها هیچ حقوقی در نظر نمی گیرید قطعا استعفا خواهند داد.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar