چگونه از بزرگ ترین اشتباه فروش اجتناب کنیم؟

بزرگ ترین اشتباه فروش شاید از دید هر کسی، متفاوت باشد. پس بهتر است ابتدا بزرگ ترین و چالش برانگیزترین مشکل در مبحث فروش را شناسایی کرده و سپس به ارائه ی راهکار در آن خصوص بپردازیم.

 

چگونه از بزرگ ترین اشتباه فروش اجتناب کنیم؟

 

بزرگ ترین اشتباه فروش

از نظر شما رازی که باعث می شود به یک مدیر یا رهبر فروش موفق تبدیل شوید چیست؟

باید به یک مربی عالی تبدیل شوید تا در نهایت، به یک رهبر موفق بدل شوید.

Brian Signorelli می گوید “با بررسی دو سال اولیه از کارم به عنوان مدیر فروش و رهبر فروش، متوجه شدم که کارهایم را کاملاً اشتباه انجام داده ام! دریافتم که مربیگری را به چشم “حل کردن مسئله” نگاه می کردم در صورتی که بیش تر، “آموزش” بوده است. من فقط الگوهای رفتاری را پیاده می کردم که باعث می شده تیم بیش تر به من وابسته شوند! ”

 

مدیران فروش چه اشتباهی را در مربیگری مرتکب می شوند؟

احتمالاً بسیاری از مدیران و مسئولان فروش با این مسئله در امر فروش مواجه اند. اگر تحت آموزش رهبر فروش موفق قرار بگیرید با توضیحاتی که ارائه می شود خواهید دید که خودتان هم یک “حل کننده ی مسئله” هستید! بسیاری از این دسته افراد، بین مفهومِ “مربیگری” و “آموزش” گیج شده اند. پس باید این دو واژه را از هم تفکیک کرد.

 

مطلب پیشنهادی: تفاوت مشاوره و مربیگری در کسب وکار

 

 

ابتدا، آموزش می تواند آزادانه به عنوان پایگاه دانش تعریف شود که فرد، نیاز دارد تا کارهای خود را به روش موثرتر یاد بگیرد. از طرف دیگر مربیگری، درباره ی حقایق یادگیری، نحوه ی کارِ سیستم ها، اصول، قوانین و … نیست. بجای آن مربیگری به عنوان یک متد ارتباطی ست که افراد را به شیوه ی توانمندسازی درگیر می کند.

 

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar