چگونه استراتژی محتوای موثر داشته باشیم؟

۷۰%  از بازاریابان فاقد استراتژی محتوای یکپارچه و ثابت هستند

استراتژی محتوای موثر و بازاریابی محتوا چیزی بیشتر از ارسال ساده ی پست های اجتماعی، وبلاگ ها و مقالات و در عین حال امیدواری برای تاحت تاثیر قرار دادن یک مخاطب هستند. با وجود این، به نظر می رسد که بسیاری از بازاریابان در هنگام رویارویی با محتوای خودشان کوکورانه پیش می روند.

استراتژی محتوای موثر

استراتژی محتوای موثر

یک استراتژی محتوای موثر ،  برنامه ریزی ، اجرا و به خوبی مستند می شود. تا از فروش حمایت کند و مخاطبانی از مشتریان وفادار ایجاد شکل دهد. با این حال، آمار ارائه شده توسط Curata می گویند که ۷۰٪ از بازاریابان استراتژی محتوای سازگار ندارند. حتی نگران کننده تر آن که،  گزارش اخیر بازاریابی محتوای B2B 2016 که  موسسه بازاریابی محتوا ارائه کرده است، نشان می دهد که تعدادی از بازاریابان B2B که در سال گذشته از یک استراتژی محتوای مستند استفاده کرده اند،  از میزان  ۳۵ درصد به ۳۲ درصد کاهش یافته است.

علاوه بر این، تنها ۳۰ درصد از بازاریابانِ تحت بررسی توسط موسسه بازاریابی محتوا، معتقد بودند که تلاش های بازاریابی آنها مؤثر بوده است. برندهایی با استراتژی های محتوای راکد است. که نتایج درست و دلخواه را به دست نمی دهند -یا نتیجه ی  بدتری دارند و یا اصلا بی نتیجه هستند- باید از چند تاکتیک کلیدی برای هدایت  تلاش هایشان در مسیر درست استفاده کنند؟

با پدیده فکر مهتر همراه باشید تا به شناسایی و بررسی این عوامل تاثیرگذار در استراتژی محتوای موثر بپردازیم.

شناسایی مخاطبان هدف

درک روشنی از مبانی  مخاطبان هدف یا مصرف کننده ی ایده آل یک بخش بسیار غفلت شده در بسیاری از استراتژی های محتوا است. برای داشتن استراتژی محتوای موثر برندها باید ابتدا افراد درست را ، با ایجاد پروفایل هایی با استفاده از داده هایی مانند اطلاعات دموگرافیک، نقاط ضعف محصول، انگیزه های مصرف کنندگان، و الگوهای رفتاری آنلاین شناسایی کنند.

مشاهده ی فرد خریدار

یک شخصیت خریدار تنها تشخیص نمی دهد که مشتری بالقوه چه کسی است. بلکه عواملی را که منجر به خرید یک محصول یا خدمات خاص می شوند نیز تعریف می کند. این فرایند در هنگام تعامل و دریافت  بهترین بازدهی سرمایه(ROI) ، برای استراتژی بازاریابی محتوا کلیدی است، چرا که بینش ارزشمندی از آنچه که یک برند باید (و نباید) انجام دهد، ارائه می کند. در واقع، بررسی  HubSpot به نتیجه رسید که افراد می توانند در تعامل با کاربران هدف، وب سایت را تا پنج برابر کارآمدتر نمایند. که در نهایت نرخ تبدیل و فروش را افزایش می دهد.

تعریف اهداف و مقاصد مشخص

همراه با درک مبانی مخاطبان، ترسیم اهداف و مقاصد جزئی اساسی از استراتژی محتوای موثر است. چه برندها بخواهند آگاهی و وفاداری را افزایش دهند. و چه افراد بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنند. اهداف و مقاصدی که به وضوح تعریف شده اند، تاثیرگذاری ادامه ی استراتژی را آسانتر می کنند. تیم بازاریابی یک برند باید فهرستی از آنچه ا که می خواهند به عنوان نتایج مثبت در پایان یک کمپین ببینید، تهیه نمایند. و با همفکری بهترین راه را برای رسیدن به آن مرحله با بودجه ی معین، انتخاب نمایند.


مطالب پیشنهادی جهت مطالعه بیشتر:

بازاریابی محتوا به چه نوع داده هایی نیاز دارد؟

از طریق بازاریابی محتوا چگونه اعتماد سازی کنیم؟

فرمول بازاریابی محتوا برای انواع کسب و کار ها!


تولید محتوایی که مشتری می خواهد و نیاز دارد

هنگامی که اهداف تعیین شدند، برندها باید به دنبال گزینه هایی از محتوا باشند. که در  دستیابی به این اهداف کمک خواهند کرد. برای مثال، برای افزایش بازدیدهای سایت، علامت های تجاری می توانند از  راهنماهای خرید سئوهای آماده و مقالاتی را در نظر بگیرند که به راحتی می توان در موتورهای جستجو  پیدایشان کرد. این امر در داشتن استراتژی محتوای موثر می تواند بسیار مفید واقع شود.

برخی برندها ممکن است متوجه شوند که فیلم ها و ویدئو ها  در پیشرفت آنها بسیار خوب عمل می کنند. و تصمیم به تولید محتوای بصری بیشتری بگیرند. که نقاط ضعف مورد نظر مشتری را حل و فصل می کنند. با محتوایی که به طور خاص برای مخاطبان هدف ایجاد شده اند، برندها می توانند موفقیت بیشتری هنگام اشتراک گذاری پیام ها و اطلاعات ارزشمند به دست آورند.

تلاش برای رسیدن به تعامل اجتماعی

استراتژی رسانه های اجتماعی هدف دار نیز برای رسیدن به پیشرفت و تصمیم برای  تولید محتوای بصری بیشتر که نقاط ضعف را حل و فصل می کنند، ضروری است. این موضوع به ویژه زمانی حقیقت پیدا می کند که بازاریابی تاثیر گذار برای تعامل افزایشی نیاز است. برندها می توانند برای داشتن  موثر ترینROI  هنگام پخش محتوایشان از طریق فیدهای اجتماعی،  از تاثیرگذارانی بهره بگیرند که مخاطبانی مشابه افراد خریدار دارند.

۶۰۰×۹۰ تبلیغات تولید محتوا و سئو

استراتژی محتوای موثر ترین راه را برای رسیدن به مشتریان جدید و بالقوه روشن می سازند. هر چند این کار  نیاز به زمان،  خود گذشتگی و آزمایش برای داشتن یک استراتژی موفق است، اما این مسائل با اطلاعات ارزشمند و افزایش نرخ تبدیل ها، جبران خواهند شد.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar