چگونه امنیت داده های مشتریان را فراهم کنیم؟

امنیت داده های مشتریان توسط شرکت ها می بایست در سطح خوبی فراهم شود. اما متاسفانه طبق آمار، دزدی ها و سوءاستفاده های زیادی از این داده ها صورت می گیرد. در این پست قرار است برخی نکات راجع به امنیت داده های مشتریان ارائه شود که امیدوارم مفید باشند.

 

چگونه امنیت داده های مشتریان را فراهم کنیم؟

 

امنیت داده های مشتریان

عدم تعهد و نقض آن در همه جا مشاهده می شود و لزوماً به هکرهای خارجی مربوط نیست! بسیاری از این عدم تعهد و یا بعبارتی نقض ها مربوط به نشت داده های داخلی ست که دلیل آن هم معمولاً غفلت کارکنان و یا وظایف انسانی مخرب می باشد.

دلیل آن هر چه که باشد -خسارت ها به هر کسب وکاری، فارغ از سایز آن- فلج کننده خواهد بود.

اعتماد مشتری – ارزشی بیش از مفهوم دلار!

شرکت ها، بطور سالانه میلیون ها دلار را صرف کسب و جلب اعتماد مشتریان می کنند. خدمات شخصی و ارتباط با مشتریان که توسط کسب وکارهای کوچک برای مصرف کنندگان فراهم می شود نقطه ی تمایز اصلی و مزیت رقابتی در مقایسه با شرکت های بسیار بزرگ است. با این حال، اگر اعتمادی از بین برود، به سادگی ترمیم نمی شود. مثال زیر را درنظر بگیرید:

براساس گزارش جهانی، تقریباً ۶۰ درصد از مصرف کنندگان گفته اند که مجدداً قادر به اعتماد کردن به شرکتی که قبلاً اعتمادشان را سلب نموده، نیستند. سه چهارم از این مصرف کنندگان بیان کردند که حالا خیلی کم تر به شرکت ها اعتماد می کنند زیرا نقض تعهد در داده های مشتریان توسط شرکت ها بسیار تکرار شده است. تقریباً ۴.۵ میلیون از مدارک ثبت شده بطور روزانه به سرقت می روند.

با این میزان دزدی که رخ می دهد برای مشتریان بسیار دشوار است که اعتبار خود را در وب سایت های تجارت الکترونیکی و شرکت ها سرمایه گذاری کنند.

کسب وکار در دنیای امروز، نیاز دارد که رویکردی فعالانه در مقابل حفاظت از داده های مشتریان -هم در داخل و هم در خارج از شرکت-  به عمل آورد.

 

سر وکار داشتن با مشکلات

برخی از مهم ترین سیاست ها و آئین نامه های امنیتی داخلی شامل موارد زیر می باشد:

پیاده سازی کنترلِ دسترسی چندگانه

این کنترل تنها به کارکنانی که به دسترسی داده ها برای دیدن اطلاعات نیاز دارند کاربرد دارد. بدین ترتیب، اطلاعات حساس تنها توسط افراد در جایگاه های بالا که مسئول ترند کنترل می شود.

اطمینان از پاسخگویی

از تگ های آیدی کاربر برای هر کسی که با کامپیوتر دسترسی دارد استفاده کنید. اینکار به مدیران اجازه می دهد تا دقیقاً بدانند که در چه زمانی، چه کسی به کدام اطلاعات دست پیدا کرده است.

بررسی و پیگیری مداوم فعالیت های شبکه ای

بازرسی کارکنان به عنوان یکی از موثرترین راه ها برای خنثی کردن تهدیدات داخلی نشان داده می شود. نرم افزارهای بررسی به شما اجازه می دهند تا به آرامی همه ی فعالیت های شبکه ای را پیگیری نمایید. بدین ترتیب هر کسی را که با شبکه ی شما ارتباط داشته باشد خواهید دید و در عین حال، کارهای وی را مدنظر خواهید داشت.

ایجاد سیاست های امنیتی محدود درون سازمان

کارکنان نیاز دارند که پروتوکل های امنیتی را بشناسند. این فرآیندها باید اعمال شده و برای محدود کردن نشت موثر داده ها، می بایست جدی گرفته شوند.

 

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar