چگونه اولویت های مذاکره را در برنامه مرتب کنیم؟

اولویت های مذاکره و آماده بودن برای برگزاری جلسه و مذاکره موفقیت شما را تعیین می کنند.

 

چگونه اولویت های مذاکره را در برنامه مرتب کنیم؟

اولویت های مذاکره

مذاکره هایی که برای کسب وکارهای حرفه ای به کار گرفته می شود به ترتیب و نظم خاصی احتیاج دارند و باید یک نقشه از قبل طراحی کرده باشید، ممکن است مذاکره کاری ساده به نظر برسد اما در صورت نداشتن اولویت و بدون آمادگی می تواند منجر به مشکلاتی شود. آیا افرادی که اولویتی برای کار ندارند می توانند نتایج خوبی را در مذاکرات به دست آورند؟ بدون شک خیر! اما مسئله به توانایی شما بستگی دارد شما با توانایی خود می توانید نتایج مثبتی را به دست آورید.

 

چرا به ترتیب اولویت ها نیاز داریم؟

در واقع بسیاری از افراد با حضور در مذاکره ها دچار استرس و کاهش فشار خون می شوند. هر فردی برای رد شدن از فشارها به عملکرد خاصی روی می آورد. به طور مثال ما با خواندن برنامه و اولویت بندی مسائل در مذاکره فکر می کنیم دیگر قسمت های کار خود را فراموش کرده ایم. این احساس در وجود ما ادامه پیدا می کند تا ما استرس را در وجود خود افزایش دهیم، اولین راه اولویت بندی مذاکره شما مطالعه برنامه است با مطالعه برنامه کاری خود می توانید هر کاری را در زمان مورد نظر خود انجام دهید. دانستن ساعت کارهای مختلف اولویت بندی شما را تنظیم می کند که در چه ساعتی کدام کار مهم را شروع و به پایان برسانید. همان طور که فاصله های زمانی که بین کارهای خود قرار می دهید نیز مهم است و می توانید از این زمان برای کنترل دیگر کارها یا استراحت بهره ببرید.

 

نتایج مثبت را پیش بینی کنید

همه مردم دوست دارند بعد از کسب موفقیت مورد تشویق واقع شوند. پس بعد از هر موفقیتی خودتان را تشویق کنید. با برنامه ریزی و اولویت دادن به کارهای باارزش خود موفقیت قابل پیش بینی خواهد بود. تمام کارهای گذشته و کارهایی که در حال حاضر برای موفقیت انجام می دهید را مقایسه کنید تا اگر در گذشته راهی را اشتباه رفته اید و منجر به شکست شده انجام ندهید و راه های جدیدی را دنبال نمایید. فرار از نتایج بد گذشته مشکل هیچ کس را حل نخواهد کرد. قرار دادن کارها در برنامه، اهمیت فراوانی دارد همه باید بدانند کدام کار مهم تر و کدام یک اهمیت کم تری دارد. اگر در نوشتن برنامه کسب وکار خود دچار مشکلاتی شدید از افراد با تجربه یا متخصص این کار کمک بگیرید. بعد از طراحی جدول خود کارهایی که در ساعت های متفاوت یادداشت کرده اید را مطالعه کنید تا اولویت بندی کار را با دقت انجام داده باشید. تمام این نکات می تواند موفقیت یک مذاکره را تضمین کند.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar