• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

چگونه ایده خوب پیدا کنیم؟

آیا شما به دنبال ایده جدیدی برای پروژه بعدی هستید؟

اگر از علاقه مندان به فیلم های کارآفرینی هستید، حتما صحنه هایی را که کارآفرین روبروی دریاچه کوچکی می ایستد و یا از جای بلندی به پایین می نگرد را دیده اید؛ در این صحنه ها کارآفرینان به دنبال راه حل برای مشکلات خود هستند. مثل:

چگونه ایده خوب پیدا کنیم؟

 

کوه و یا دریاچه فقط تصویری از طبیعت است که باعث آرامش درونی ما می شود ممکن است یک پل شلوغ و یا یک استخر در مکانی سرسبز را هم دوست داشته باشید اما برای الهام گرفتن ایده ها به این تصورات نیازی ندارید!

پروژه های موفق که در زندگی خود مشاهده کرده اید بسیار فراوانند؛ مانند شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک، یا کلیپ و عکس های برنامه اینستاگرام، یوتیوب و هزاران شبکه موفق دیگر! هر روز ایده های جدیدی از ذهن ما خارج می شود برخی از این ایده ها در ذهن ما بوده و ما با تلاش آن ها را عملی کرده ایم و برخی بدون اینکه تصوری از این ایده داشته باشیم عملی شده اند اما حقیقتی که در مقابل ما ایستاده این است: شبکه هایی که موفق شده اند پشت آن ها کارآفرینانی قرار دارند که شخص ما هیچ تفاوتی با آن ها نداریم.

اما به نظر شما همه این افراد موفق برای پیدا کردن این ایده ها در ساحل قدم زده اند و با به بالای کوه رفته اند؟ پاسخ بدون شک خیر می باشد.
ممکن است فقط یک درصد از این کارآفرینان اینگونه باشند، اما مورد دیگری هست که درون شما وجود دارد. به این مصدر که صدای درون شماست گوش دهید.

آیا راز موفقیت فیسبوک را می دانید؟ مارک زوکربرگ موسس فیسبوک به این نتیجه رسید که دانشجویان در دانشگاه به چیزی نیاز دارند که به وسیله آن بتوانند با هم ارتباط داشته و تبادل اطلاعات کنند.

شبکه Snapchat را درنظر بگیرید. موسس آن کوچک ترین میلیاردر جهان است، این فرد توانست مشکل خود را تبدیل به ایده کند سپس به حقیقت تبدیل کرد. او دوست داشت عکس های خود را برای دوست خود ارسال کند بدون اینکه این تصاویر ذخیره شوند و بعد از مدت زمان مشخصی حذف شوند موسس این شبکه اینک کوچک ترین میلیاردر جهان است.

مثال های فراوانی وجود دارد اما محرک هایی که در وجود ما هستند متفاوتند. مثلا شما اگر گرسنه باشید غذا می خورید و اگر خسته باشید می خوابید اما به عنوان یک کارآفرین برای رسیدن به موفقیت باید ایده هایی که درون شما وجود دارد را ببینید فقط باید دوست داشته باشید به آن ها نگاه کنید.

همه پروژه هایی که برپا شده بر اساس یک مشکل بوده است مثلا؛ قبلا توییتر شبکه مورد علاقه مردم بود که به وسیله آن دوستان برای یکدیگر پیام ارسال می کردند بعد از آن واتساپ وارد شبکه های اجتماعی شد تا کار را راحت تر کند. این امر نشان دهنده این است که هر ایده مشکلات و نیازهای شخصی شما را حل می کند؛ پس ایده ها طبق نیاز ها متولد می شوند. محققان معتقدند که برای ساخت وب سایت و یا هر برنامه دیگری اول باید بدانید که نیاز خودتان چیست؛ سپس آن پروژه را شروع کنید.

آیا از فراموش کردن نوبت هایی که دندان پزشک به شما می دهد ناراحتید؟ نظرتان چیست که برنامه ای بسازید که تمام قرارهای شما را طبق تاریخ و ساعت به شما یادآوری کند ؟ یا برنامه ای بسازید که به شما یادآوری کند کم تر سیگار بکشید تا مصرف سیگار شما کم شده و در نهایت آن را ترک کنید!

باز هم به دنبال ایده می گردید؟ ایده های فراوانی را می توان معرفی کرد، اما این ایده ها اگر مشکل شما را حل نکنند بی ارزش خواهند بود! اگر به دنبال ایده خوبی برای پروژه ی آینده خود هستید باید بدانید فقط خودتان هستید که می توانید مشکل را حل کنید. به این فکر کنید که چه چیزی باعث راحتی شما می شود و چه چیزی همیشه باعث مشکلات شما خواهد بود، هنگامی که پاسخ این سوالات را یافتید می توانید ایده موفقی ارائه دهید. موفق باشید.

[تعداد: 13   میانگین:  4.1/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar