چگونه بازاریابی دیجیتالی یا الکترونیکی را شروع کنیم؟

بازاریابی دیجیتالی یا الکترونیکی؟

بسیاری از مردم در مفهوم بازاریابی دیجیتالی (Digital marketing) و بازاریابی الکترونیکی (E-marketing) دچار سردرگمی می شوند. تفاوت این دو نوع بازاریابی، در نوع و تکنیک مورداستفاده ی آنهاست. بازاریابی الکترونیکی در واقع استفاده از سخت افزار الکترونیکی برای پیشبرد اهداف بازاریابی ست. در حالی که بازاریابی دیجیتالی شامل استفاده از نرم افزار و سخت افزار می باشد.

 

بازاریابی دیجیتالی یا الکترونیکی؟

بازاریابی دیجیتالی با استفاده از فن آوری دیجیتال صورت می گیرد که در زندگی و کار با آنها سر و کار داریم مثل ماشین حساب، گوشی های هوشمند، عینک هوشمند، ساعت هوشمند و هر چیزی که ممکن است در آینده اختراع شود! هزاران نفر در جهان با این فن آوری سر و کار دارند.

مثلاً بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی یا گوشی های هوشمند، حتی از طریق ایمیل و یا هر چیزی که با شرکت های دیجیتالی ارتباط دارد را شامل می شود.
بازاریابی دیجیتالی چتری ست که هزاران نفر از آن استفاده می کنند.

حالا؛ ما چگونه از بازاریابی دیجیتالی استفاده کنیم و وارد این جهان بزرگ شویم؟ سؤال مهم این است که آیا باید تمام راه های آن را بدانیم؟
مسلماً خیر!
بهترین راه برای بازاریابی دیجیتالی این است که راه ها و شبکه های اجتماعی را بشناسیم و بدانیم که چگونه و در چه زمان و مکانی باید از آنها استفاده کنیم. سپس در مرحله ی بعد می توان یکی از آن ها را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار داد.

به طور مثال بازاریابی از طریق ایمیل یکی از معروف ترین راه های بازاریابی دیجیتالی است اما در حال حاضر تأثیر زیادی نداشته و تنها حدود ۰٫۶ درصد کاربرد دارد!

آیا دانستن ۱ راه برای بازاریابی دیجیتالی کافی است؟ متأسفانه جواب خیر است.
کار بازاریابی دیجیتالی کاری مرتبط با تمام شبکه هاست و مخاطبان مورد نظر در یک مکان و زمان قرار نگرفته اند! و تأثیر روی آن ها در جاهای مختلف متفاوت است و این امر نیازمند تمرکز زیادی ست.
تمرکز روی این راه به این معنا نیست که بقیه راه ها از اهمیت کمتری برخوردارند، حتی شاید از تأثیر بقیه کمتر نیز باشد!
برای دستیابی به اهداف خود نیازمند مطالعه ی تمام شبکه ها هستید تا نام شما به عنوان بهترین بازاریاب دیجیتال ظهور کند.


مقالات مرتبط:

 

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

5
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
4 نویسندگان دیدگاه
هادی مکرمناهید عساکرهنازیnazanin zahra sadat
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
nazanin zahra sadat
مهمان
nazanin zahra sadat

مثل همیشه عالی و پربار
خسته نباشین خانم عساکره عزیز

نازی
مهمان
نازی

بسیار عالی و مفید

هادی مکرم
مهمان
هادی مکرم

بسیار عالی