• ژانویه 28, 2020

چگونه با انتقادات ناعادلانه برخورد کنیم؟

چگونه با انتقادات ناعادلانه برخورد کنیم؟

 

چگونه با انتقادات ناعادلانه برخورد کنیم؟

 

پاسخ دادن به انتقادات ناعادلانه کار سختی ست. اگر می خواهید پروژه جدیدی را شروع کنید و با تیم خود مشغول طراحی این پروژه هستید هر یک از همکاران به نحوی شما را تشویق می کنند اما یکی از همکاران موافقت خود را در هر قسمت از پروژه مخفی می کند. پس از به پایان رسیدن طراحی پروژه، باز هم شروع می کند به انتقاد درباره ایده و تفکرات شما! در هر نقطه ای از طرح مخالفت خود را اعلام کرده و شما بالا آومدن فشار خون خود را حس می کنید. همان طور که صورت شما قرمز شده و ضربان قلب تان افزایش می یابد درست در این لحظه همه به شما می نگرند که می خواهید چه پاسخی به این انتقادات بدهید. پاسخ شما چیست؟

یک مثال دیگر می زنیم، شما به مدت یک سال کار می کنید تا اهداف خود را به موفقیت برسانید روحیه تیم هم عالی است. اما به طور ناگهانی رئیس شما در تحقیقات پایان سال در نامه ای می گوید؛ که کار در جهت منفی در حال حرکت است. درست برعکس چیزی که شما کار کرده اید! در این جا روی یک صندلی داغ می نشینید.

ما در این دو قسمتی که برای شما مثال زدیم انتقادات ناعادلانه ای را بازگو کردیم. یکی درباره همکار شما بود و دیگری از مدیر کسب و کارتان، حالا می خواهید چه کاری انجام دهید؟ چگونه پاسخ این دو شخص را می دهید؟ ممکن است پاسخ شما روی آینده شغلی تان تاثیر بگذارد.
پاسخ سریع بسیار مهم است ما در این مقاله نکاتی برای این مسئله در نظر گرفته ایم. پس با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

آرامش خود را حفظ کنید

اولین کار حفظ آرامش است. تفاوتی ندارد انتقاد ار سوی رئیس باشد یا همکار، انتقاد ناعادلانه ممکن است باعث عصبانیت شما یا احساس نقص داشتن در کارتان شود عصبانیت و تند بودن می تواند مسئله را عمیق تر نشان دهد و به صاحب انتقاد فرصت بزرگی داده می شود. هنگامی که از شما انتقاد می شود با شوخی پاسخ آن ها را بدهید و نفس عمیق بکشید. این کار به کم شدن عصبانیت کمک می کند.

 

نکته های انتقاد را تکرار کنید

برای پاسخ دادن سریع به خود فشار نیاورید. به جای این کار با آرامش سعی کنید نکته های انتقاد را تکرار کنید. با این روش مخاطب شما مطمئن می شود منظور او را متوجه شده اید تماس چشمی خود را با مخاطب خو حفظ کنید البته بدون خط و نشان کشیدن برای او! سپس با منظوری غیر مستقیم به او بگویید “آنچه می گویید …” انتقادات او را در کلمات خود به کار ببرید. هدف از این کار تمرکز درست بدون هیچ درگیری است.
این تکنیک مانند نوری است که روی انتقاد تسلط پیدا می کند در مکالمه خود با شخصی که شما را مورد انتقاد قرار می دهد زیاده روی نکنید. اگر معتقد بود که استراتژی شما در فروش نتایجی ضعیف را خواهد داشت به او نگویید استراتژی من می تواند فروش بالایی برای شرکت به ارمغان آورد. با زیاده روی کردن مانند کسی می شوید که در جنگ می خواهد از نتیجه خود دفاع کند نه شخص عاقلی که با صداقت به دنبال خود مسئله است!
صاحب انتقاد ناعادلانه امیدوار است شما را در یک جنگ وارد کند یا حداقل شما را در خانه خشم جای دهد.

 

با ادب نقل دهید

از سوی دیگر اگر فرد منتقد حتی بعد از عکس العمل های شما باز هم در موقعیت خود پایدار ماند باید زمانی را برای خود در نظر بگیرید که بتوانید به سوالات او پاسخ دهید بعد از نشان دادن این که شما منظور او را متوجه شد اید با شوخی و بدون عصبانیت به او بگویید وقت آن رسیده که یک مشاور داشته باشیم و اضافه کنید که ممنون از شما که به فکر آینده این پروژه هستید و من به نظر شما احترام می گذارم. سعی کنید به عنوان یک کارمند تمرکز بیش تری روی کارهای آینده داشته باشید.

 

پاسخ به همکار منتقد

اگر همکارتان شما را مورد انتقاد قرار داد اولین کاری که باید انجام دهید این است که به “منبع” بنگرید آیا صدای این انتقاد در شرکت همیشه مورد احترام است یا فردی ست که همیشه با انتقادات خود باعث ناامید شدن دیگران می شود؟ اگر متوجه شدید انتقاد این شخص از روی عادت است مشکل را با آرامش حل کنید و اگر این شخص از احترام ویژه ای در شرکت برخوردار بود باید تحقیقاتی را انجام دهید که نتیجه کارتان ضرر نباشد. یک جلسه تشکیل دهید و مشکلات را حل کنید.

 

تعامل با مدیر منتقد

اگر رئیس شما کارتان را مورد انتقاد قرار داد چطور؟ این یک مشکل است. زمانی را برای جلسه تنظیم کنید و به طور دقیق به صحبت مدیر خود گوش دهید آیا مطمئن هستید انتقاد او مفید نیست؟ اگر باز هم معتقد بودید انتقاد او غیر منطقی است اصرار کنید برای شما توضیح دهد تا قانع شوید. ممکن است در این جلسه به توافق نرسید پس با کسی که از نظر رتبه بالاتر از مدیر است جلسه ای را تنظیم کنید اگر نتوانید کار خود را اثبات کنید و مدیرتان پیروز شد در خطر شکست ایده خود خواهید بود سعی کنید اهداف خود را با مدیر در یک راستا قرار دهید مذاکره عاقلانه بهتر از انتقادات غیر عادلانه است.

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۴/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar