چگونه با رکود اقتصادی شرکت خود برخورد کنیم؟

چگونه با رکود اقتصادی شرکت خود برخورد کنیم؟

 

چگونه با رکود اقتصادی شرکت خود برخورد کنیم؟

با توجه به ضرب المثل ” نوآوری، موفقیت را خلق می کند ” کارآفرینان سعی می کنند کسانی را استخدام کنند که به نوآوری فکر کرده و برای توسعه فرهنگ کسب و کار خود با روش هایی برتر و متمایز تلاش فراوانی داشته باشند. از سوی دیگر کارکنان در تلاشند که از مرزها و وضع کنونی شرکت فراتر رفته و همچنان برای رشد و توسعه شرکت تلاش کنند.

اما هنگامی که شرکت با رکود اقتصادی مواجه می شود چه اتفاقی رخ می دهد؟ در این حالت با صرفه نظر از خدمات و محصولاتی که شرکت تان ارائه می دهد احساس ناامیدی به شما دست می دهد، زیرا شرکت شما با مشکل بزرگی مواجه شده است و شما خلاقیتی به خرج نداده اید.

در این مقاله چهار روش نوآورانه که کمک چشم گیری به شرکت می کند را برای شما توضیح می دهیم. همراه باشید.

 

– برگزاری جلسات ( داخلی- طوفان ذهنی)

جلسه های ” طوفان ذهنی ” را محدود نکنید. کارشناسان شرکت باید در هر بخش از شرکت این جلسات را بین کارمندان خود برگزار کنند. هر چه پیشنهادات متفاوت باشد ایده های بهتری برای خلق فرصت ها به دست می آورید. در نتیجه پایان این جلسات ایده های ایده آل همراه با هزاران فرصت برای شرکت ارائه خواهد شد. این جلسات را حدود دو روز در ماه برگزار کنید اما برای تمرکز بهتر در این دو روز کار خاصی به کارمندان خود واگذار نکنید تا با ذهنی باز در این جلسات حاضر شوند.
یکی از این نوآوری ها که حاصل از این جلسه هاست راه اندازی شدن نرم افزار GroupMe می باشد که قابلیت سرویس دهی پیام ها بین گروه ها را دارد. این نرم افزار اینک متعلق به شرکت مایکروسافت است.

– تکرار به سرعت

تکرار ساخت مدل اولیه ای است که آزمایش می شود و در طراحی آن تجدید نظر خواهد شد، این کار به طور مداوم تکرار می شود. با این روش آزمایش محصول می توانید داده های واقعی را به دست آورید به جای استفاده از بهترین ابزارهای تکنولوژی برای این کار از مشتریان خود کمک بگیرید. با آن ها نشستی داشته باشید و نیازها یا خواسته های آن ها را جویا شوید. با این روش آزمایش تکرار محصول خود را انجام داده اید و کیفیت دلخواه را به دست می آورید.
از جمله چیزهای مهمی که می توانید انجام دهید ایجاد نمونه اولیه از محصول و یا کالای مورد نظر است. به یاد داشته باشید محصول نهایی با محصول تولید شده اولیه کاملا متفاوت است اما اگر مرحله “تکرار سریع” را انجام نداده باشید به این مرحله نمی رسید.

– استخدام کارشناس در این زمینه

می توانید در بخش هایی که شرکت نیازمند به کارشناس دارد افراد متخصص در این کار را استخدام کنید. این افراد توانایی ویژه و عمیقی در این بخش ها دارند همچنین می توانند ایده های جالبی را که شما و تیم خود در زمان های طولانی صرف آن ها کردید و به نتیجه نرسیده اید برای کسب و کار شما ارائه دهند. کارشناسان قادرند پاسخ سریع تری به چالش های پیچیده برای دستیابی به اهداف بزرگ بدهند.

– ذهن خود را باز نگه دارید

فرض می کنیم شما یک کارآفرین هستید و من یک سرمایه گذار که ایده های شما را رد می کند. باید سعی کنید با پروژه های خوب خود در بازار سرمایه گذار را قانع کنید. ممکن است برای قانع کردن دیگران با انتقادات فراوانی مواجه شوید اما باید از هر گونه ناراحتی و انتقاد از سوی خانواده و یا دوستان خود را کنار بگذارید. قبل از هر گونه ناراحتی تمام شخصیت های اطراف خود را بشناسید. در ابتدا در کنار پروژه ای که دارید سعی کنید دیگران را با روش تفکر خود قانع کنید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar