چگونه بدون پول و تجربه کارآفرین شویم؟

کارآفرین شدن یک خواسته ی محبوب برای بسیاری افراد و در عین حال، جزو سخت ترین کارهاست.

 

 

چگونه بدون پول و تجربه کارآفرین شویم؟

 

کارآفرین شدن

رئیس خودتان باشید، همه ی تصمیمات را شخصاً اتخاذ کنید، به اهداف خودتان برسید و … – برای بسیاری افراد، کارآفرینی نهایت هدف شغلی شان است.

اما مدیریت کسب وکار شخصی، به همان اندازه که هیجان انگیز و ناب است مشکلات زیادی هم دارد. می پرسید چقدر سخت است؟

می توان به جرأت گفت که از هر ۱۰ استارتاپ، ۹ موردشان شکست می خورد!

کارآفرینان از دیگر مردم مضطرب ترند و استرس بیش تری را هم در هر روز تجربه می کنند. فراتر از همه ی اینها، شما وقتی مسئول همه چیز باشید همه ی موانع روی شخص شما خراب می شوند.

خبر خوب اینجاست: راه اندازی کسب وکار یکی از هیجان انگیزترین و جالب ترین فرصت هایی ست که در کل عمرتان تجربه می کنید. اگر از ریسک آن آگاه هستید و همچنان بر کارآفرین شدن پافشاری می ورزید از استراتژی ها و راهنمایی های این مقاله استفاده کنید.

 

چگونه استارتاپی را راه اندازی کنیم؟

شما نمی توانید بدون داشتن ایده، کسب وکاری راه اندازی کنید. برخی تکنیک های خلاقانه برای تفکر پیرامون محصول و یا خدمات در ادامه پیشنهاد می شود:

۱- از دوستان تان بپرسید چه چیزی آزارشان می دهد

موسسان و کارآفرینان همیشه از سرخوردگی هایشان انگیزه و درس می گیرند. مثلاً Travis Kalanick و Garret Camp، پس از اینکه در یافتن تاکسی دچار مشکل شدند Uber را راه اندازی کردند. Andrew Kortina و Iqram Magdon-Ismail (تحت نظر Paypal) پس از اینکه در پرداخت با چک دچار مشکل شدند Venmo را آغاز کردند.

با نگاه داشتن این موارد در ذهن، از دوستان تان بخواهید همه چیز را در طول روزهایی که سپری می شوند ردیابی کنند تا دریابند که چه چیزی آنها را آزار می دهد. سپس در میان آن لیست بدنبال مشکلاتی که تواناییِ حل کردن آن در شما وجود دارد را بیابید.

۲- برای آینده آماده باشید

همانطور که جهان تغییر می کند، مردم نیز به محصولات متفاوتی نیاز پیدا می کنند. بطور مثال، با افزایش Uber، Lyft و سایر برنامه های به اشتراک گذاری، میزان تقاضا را برای برنامه های شخص ثالث که به شما بگویند در همان لحظه ارزان ترین کرایه کدام است را ایجاد کرد.

اگر می خواهید از همه جلو بزنید پیش بینی های ترندها را برای حوزه ی کاری و بازار خود بخوانید سپس از خودتان بپرسید “اگر این پیش بینی ها به واقعیت بپیوندد، چه ابزاری نیاز خواهد شد؟”

 

۳- آنلاین بگردید

یکی از بهترین راه ها برای اینکه به بار نشستن افکار خود کمک کنید این است که بررسی کنید ببینید مردم با چه ایده هایی روی کار می آیند. به محل جدیدتری اپلیکیشن ها، وب سایت ها و دنیای دیجیتال سر بزنید. وب سایت های زیادی هم هست که به بررسی محصولات موجود می پردازند و می توانند جرقه ای را در ایده ی شما ایجاد کنند. مثل Uncrate، Werd و Wirecutter

 

۴- یک چیزِ بهتر و یا ارزان تر خلق کنید

همیشه هم نیازی نیست به خلق یک برند و محصول کاملاً جدید فکر کنید! مثلاً اگر بتوانید یک نسخه ی ارزان تر، با کیفیت تر و ایده آل تر از محصولات موجود فراهم کنید مشتریان بسیاری جذب خواهید کرد. بهتر از آن، چیزی ست که تقاضای معینی هم دارد.

در طول روزی که سپری می کنید از همه چیزهایی که استفاده می کنید لیست تهیه کنید. سپس لیست را به منظور یافتن چیزی که قادر به بهبود بخشیدن به آن هستید بازبینی کنید.

 

 

منتظر ادامه مقاله باشید…

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۳.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar