• اسفند ۱, ۱۳۹۸

چگونه برای کسب و کار خود بازاریابی کنم؟

بازاریابی

شخصیتی نزدیک تر از نجار به کار بازاریابی ندیده ام! همه ی آن ها در نظر دیگران ابزارهای ساده و معمولی دارند اما طرز استفاده از آنها اساس خلاقیت است!
نجار تنها ابزار ساده ای که دارد چکش و میخ است. او از طریق این ابزارهای ساده می تواند ابزارهای عجیب و عالی مانند صندلی و پنجره بسازد. بازاریاب ابزارهایی مانند شبکه های اجتماعی دارد بعلاوه ی بودجه ای که شرکت آن را معین می کند.
این ابزار ها را، هم شما دارید هم دیگران! اما طریقه استفاده از آن هاست که تفاوت را بین شما و دیگران ایجاد می کند.
نجار از طریق ابزارهایی ساده، کارهای بزرگ خلق می کند. بازاریابی هم مانند نجاری ست. شما می توانید بازاریابی را در مدت کوتاهی یاد بگیرید اما اگر تمام زندگی خود را هم صرف کنید نمی توانید بر آن تسلط پیدا کنید.
هر روز خلاقیت ها و نوآوری های جدیدی در دنیای بازاریابی اتفاق می افتد به طوری که از استاد بازاریابی دیروز شاگرد بازاریاب امروز می سازد.
دنیای بازاریابی مانند دنیای تکنولوژی ست هر روز چیزهای جدیدی به آن اضافه می شود.
مشکل؛ یادگیری بازاریابی نیست! بلکه طریقه ی استفاده از آن است.

cstland.business.marketing

 

  • مهم ترین کار خلاقیت است

ابزار های شما وب سایت ها و شبکه های اجتماعی هستند که همانطور که ذکر شد ابزارهای مشترکی ست که دیگران هم مثل شما از آن استفاده می کنند. اما عنصر اصلی و کلید موفقیت طریقه استفاده از آنهاست. بازاریابی تقلیدی مانند جاده ای رو به پرتگاه شده است و کاری برای شما از پیش نمی برد!
اما با روش هاب مدرن، خلاق و با استفاده از تکنیک های جدید است که شما به موفقیت می رسید. نجاری که یک صندلی معمولی را می سازد شاید آن را به فروش برساند اما نه اسمی برای خود ساخته است و نه جایگاهی! حالا نجاری را درنظر بگیرید که صندلی متفاوتی می سازد (صندلی که هم برای شما تختخواب، هم میز و هم صندلی باشد!) این گونه او هم اسم و هم جایگاه خاصی برای خود ساخته است.
همانطور که Scott Mcnealy مدیر مجلس اداره سان مایکو ستیمز می گوید: اگر متفاوت نباشید هیچ فرقی به وجود نمی آورید و هیچ فرصتی در بیشتر شدن سود نخواهید داشت!
پس باید کار را شروع کنید حتی اگر محصول ساده ای در تولیدی یا شرکت خود دارید.
به طور مثال فروش نوشابه در یک هتل به شکل عجیبی اضافه شد. صاحب هتل با قرار دادن یک عکس (عکسی از دختری که مقابل درب هتل ایستاده و در دست خود نوشابه داشت و دندان هایش برق می زد) فروش نوشابه ی خود را بالا برد. این عکس مربوط به تبلیغ خمیردندان بود اما او با یک عکس خلاقیتی جالب به وجود آورده بود.

هنگامی که زیر باران راه می روید و کنارتان شخص دیگری هست، یک چتر برای دو نفرتان کافی نخواهد بود و اگر هر نفر یک چتر بگیرد حداقل یک متر از هم دورتر خواهید شد.
در نهایت سادگی یک شرکت محافظ باران دو خورشیدی اختراع کرد و با این اختراع فروش بالایی را داشت و سود خوبی به دست آورد. همینطور شرکت لباس با اختراع کمر بند لاغری شکم در آمریکا توانست فروش خود را بالا ببرد.

 

  • ایده های ساده گاهی تفاوت معناداری را به وجود می آورد

نجار موفق همیشه از فروش خود پیشرفت می کند. او برای من مانند کسی ست که مسابقه می دهد و از تلاش دست بر نمیدارد.

شما هم از تلاش باز نایستید توقف شما یعنی شکست!!

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۹/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط