چگونه برای کمپین تبلیغاتی با روابط عمومی بالا برنامه ریزی کنیم؟

روابط عمومی بالا در شرکت ها چه نقشی دارد؟

فکر می کنید اهمیت آن باعث می شود تا در اولویت های برتر قرار بگیرد؟

 

چگونه برای کمپین تبلیغاتی با روابط عمومی بالا برنامه ریزی کنیم؟

 

روابط عمومی بالا

 

چگونه برای یک کمپین تبلیغاتی با روابط عمومی بالا برنامه ریزی کنیم؟
شما به عنوان رهبر یک پروژه ای که در حال راه اندازی ست، شاید توانایی مالی برای دادن پول اجاره یا حقوق متخصصان با روابط عمومی خوب را نداشته باشید. برای همین همیشه فکر می کنید آیا داشتن کارکنانی با روابط عمومی بالا برای شرکت ضروری است؟ برای حل مشکل شما درباره انتخاب افرادی با روابط عمومی بالا چند راه حل وجود دارد.
ممکن است تبلیغات برای سالگرد/ تولد یک شرکت، محصول یا خدمات جدید برای مخاطبان کاری سخت به نظر برسد اما نباید به این گونه باشد. از هیچ چیزی نترسید! می توانید از طریق برخی کمپین های تبلیغاتی بعد از چند ماه تلاش به نتایج مناسبی دست یابید. در این مقاله می خواهیم درباره برخی اشتباهات تبلیغاتی شرکت ها توضیحاتی را ارائه دهیم که امیدواریم مفید باشند.

تعریف مشخصات شرکت

در مرحله اول چیزهایی را که باید شرح دهید با مدیر اجرایی و مدیران بخش های دیگر در میان بگذارید. جلسه ای برگزار کرده و شرکت را به هر شکلی که درست است برای مدیران تعریف کنید. مهم است که بتوانید شرکت را از نگاه مشتریان بالقوه خود تعریف کنید. اگر شرکت شما تولید کننده کره بادام زمینی است نگویید شرکت شما آرد بادام زمینی را هم تولید می کند یا لبنیات حیوانی دیگری هم در آن بهره وری می شود. چون احتمالا فکر می کنید اگر چند دروغ بگویید دیگران بیش تر به محصولات تان اهمیت خواهند داد. تفکر صحیح شما تصور درست را در ذهن دیگران باقی می گذارد. مردم می خواهند ساده و سریع درباره محصولات شما اطلاعاتی داشته باشند. پس به شکلی روشن مردم را قانع کنید. پیام شرکت شما چیست؟ شرکت باید تمام مشکلات محصولات، خدمات و مشتریان را حل کند یک بار دیگر باید فکر کنید. مشتریان شرکت شما را چگونه توصیف می کنند؟ به شرکت خود از دیدگاه مشتریان بنگرید. محصولات چگونه می توانند روی مردم تاثیر بگذارد؟
اولویت های بازار را شناسایی کرده و از ارسال کامنت های مردم به روزنامه ها خودداری نمایید.

آیا محصول و خدمات شما مورد نیاز همه بازارها است؟ بخش هایی از این بیانیه را در جلسه خبرنگاران مطرح کنید. اما اول باید تصمیم بگیرید کدام بخش از کار را در برنامه ریزی خود در اولویت قرار دهید. برای انتخاب بخش اساسی کار طبق این معیار حل مشکلات مردم پیش روید، محصول شما در بازار کدام مشکلات را حل می کند؟ هر کسب و کاری افراد بخصوصی را نیاز دارد تا بتواند بین مردم بوده و در بازار نفوذ کند. همینطور باید اطلاعات کاملی را دریافت نمایند برای مثال، باید بدانند که پیام های اخباری را چگونه دریافت کنند، یا در روزنامه ها اطلاعات روزانه را در دست داسته باشند. این نکته ها تاثیر فراوانی در کسب و کار و تجارت دارد.

داشتن ارتباط خوب با روزنامه نگاران اهمیت فراوانی دارد. اگر می خواهید تبلیغات خود را از طریق روزنامه ها ارسال کنید باید اطلاعات قابل توجهی از کارتان داشته باشید تا دید مردم نسبت به تبلیغاتی که مشاهده می کنند منفی نباشد. ممکن است که کامنت ها و نظراتی را درباره محصولات خود بخوانید که دوست نداشته باشید اما باید آرامش خود را حفظ کنید. شاید مردم واکنش های تندی را درباره کالاهای شما ابراز کنند. حتی امکان دارد با برخورد تند رابطه شما با روزنامه ها برای مدتی شکراب شود.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar