چگونه بهترین نوع محتوا را برای بازاریابی اپلیکیشن بکار بگیریم؟

بهترین نوع محتوا ، توسط بسیاری از شرکت ها و موسسات، همان محتوایی تعریف شده که توسط خودِ کاربران تولید می شود.

 

چگونه بهترین نوع محتوا را برای بازاریابی اپلیکیشن بکار بگیریم؟

 

بهترین نوع محتوا

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، بازاریابان و تولیدکنندگان محتوا، بهترین نوع محتوا ، همان چیزی ست که اصطلاحاً UGC نامیده می شود. این مخفف، کوتاه شده ی کلماتِ User-Generated-Content می باشد.

UGC بهترین ابزار برای افزایش تعامل و درگیری در بین مشتریان فعلی بوده و باعث می شود مردم درباره ی برند شما صحبت کنند.

 

 

همانطور که می دانید تکنیک های بازاریابی جدیدی وجود دارند مثل بازاریابی تجربی، بازاریابی ویروسی، بازاریابی انگیزشی، بازاریابی ارتباط، بازاریابی بشارتی و ... این لیست تا بی نهایت ادامه دارد. یکی از جدیدترین استراتژی ها شامل استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربران است تا به تبلیغ و عرضه ی بازار خود بپردازید.

 

UGC محتوای تولید شده کاربران چیست؟

TINT بهترین تعریف را از این اصطلاح بیان می کند: UGC هر گونه محتوایی که توسط شرکت کننده های غیرپولی یا بهتر است بگوییم “طرفداران” (یاری رسان هایی که شما بخاطر آنها هیچ پولی پرداخت نمی کنید) ایجاد شده و منتشر می شود. این محتوا می تواند عکس، ویدیو، رضایت نامه، توییت، پست بلاگ یا هر چیز دیگری باشد که به ارتقا و ترویج برند (نسبت به خودِ برند) سبب می شود.

محتوای UGC چگونه برای کسب وکار سودمند واقع می شود؟

 

اگر هنوز هم بخاطر قدرتی که این نوع محتوا دارد متقاعد نشده اید ۱۰ آمار چشمگیر را در ادامه بخوانید:

۱- ۷۶ درصد از کاربران شبکه های اجتماعی فکر می کنند که محتوای تولیدشده توسط کاربران (UGC) قابل اعتمادتر از محتوای خودِ برند است.

 

۲- ۸۶ درصد از جوانان معتقدند که محتوای UGC نمادِ خوبی از کیفیت یک برند است.

۳- تبلیغاتی که بر پایه ی محتوای UGC ایجاد شده با نرخ کلیک شدن ۴ برابر بیش تر همراه است و بطور متوسط در تبلیغات کلیکی با ۵۰ درصد کاهش روبروست.

 

۴-وقتی کاربران ویدیوهایی را از محصول تولید کرده و با محتوایی تخصصی ترکیب می کنند، تعامل برند بطور میانگین تا ۲۸ درصد افزایش می یابد.

 

۵- مصرف کنندگان بین رده ی سنی ۲۵ تا ۵۴ ، ۷۰ درصد از کل محتوای UGC را تولید کرده و به اشتراک می گذارند.

 

۶- ویدیوهایی که در یوتیوب توسط کاربران ایجاد شده و آپلود می شود ۱۰ برابر بیش تر از محتوای تولید شده ی خودِ همان برند، بازدید جذب می کند.

 

۷- ۹۳ درصد از مصرف کنندگان به هنگام تصمیم خرید، دریافتند که محتوای UGC برای آنها بسیار مفید واقع شده است.

 

۸- ۸۷ درصد از برندها از محتوای UGC بجای استفاده از محتوای معتبر و یا به اصطلاح اوریجینال بهره می برند و ۷۲ درصد از آنها معتقدند که به درگیر کردن مخاطبان شان کمک کرده است.

 

۹- وب سایت هایی که با این ویژگی محتوای UGC همراهند ۲۰ درصد افزایش را در بازگشت بازدید به خود دیده و تا سقف ۹۰ درصد در مقدار زمان ماندگاری روی سایت افزایش یافته اند.

 

۱۰- ۷۰ درصد از مصرف کنندگان به ابزار، نظرسنجی ها و پیشنهادات آنلاین بیش تر اعتماد می کنند تا محتوای تولید شده و کپی تخصصی! مثل تصویر زیر که در صفحه ی اصلی وب سایت پدیده فکر مهتر مشاهده می کنید و توانسته نظرات و توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کند.

 

 

محتوای UGC چگونه می تواند به بازاریابی اپلیکیشن شما کمک کند؟

 

مراجعی که از طریق دهان به دهان ایجاد می شوند، حتی در عصر دیجیتال، باز هم بهترین نوع مراجع هستند. بیش از ۵۰ درصد مصرف کنندگان برندی را می خواهند که به آنها بگوید چه نوع محتوایی را تولید کرده و به اشتراک بگذارند اما در واقع، تنها ۱۶ درصد برندها اینکار را انجام می دهند. از تمایل و اشتیاق مردم برای به اشتراک گذاری در این خصوص، بهره ببرید و در استراتژی بازاریابی موبایل خود استفاده کنید. پیاده سازی و اجرای استراتژی UGC برای اپلیکیشن تان، خیلی ساده تر از چیزی ست که به نظر می رسد. یعنی کاربران محتوا را روی موبایل خود تولید کرده (عکس یا ویدیو) و سپس آن را فوراً به اپلیکیشن شما ارسال می کنند.

 

اگر با موفقیت اینکارها را انجام دهید، کمپین UGC شما، قادر به انجام موارد زیر خواهد بود:

 

 • افزایش اعتبار
 • افزایش تعامل و درگیری اپلیکیشن
 • افزایش وفاداری برند

 

چگونه کمپین UGC خود را مدیریت کنیم؟

این کمپین نباید به گونه ای جلوه کند که شما در حال ترویج برند یا اپلیکیشن تان هستید! بلکه خودِ کاربران باید به یکی از نورافکن های شما بدل شوند. در پایان این، کمپین UGC شما می تواند موارد زیر را دربر بگیرد:

 • مشتری را در ابتدا و مرکز قرار می دهد
 • معتبر و خلاق می شود
 • جامعه می سازد

 

 

می توانید اجازه دهید که خلاقیت تان، بطور آزادانه این کمپین را که بهترین نوع محتوا است هدایت کنید اما فقط دقت کنید که به هنگام تنظیم این کمپین، چند نکته را درنظر بگیرد:

 • کمپین تان، درخور و مناسب با کاربران تان باشد
 • از اپلیکیشن تان برای پلت فرم برای UGC استفاده کنید
 • درخواست هایی را که می توانید در آینده استفاده کنید، دخیل کنید
 • به مشتریان پاداش مناسب دهید (بخاطر تلاش شان)
 • امکان مشارکت را خیلی آسان کنید
 • از هرگونه مسئله قانونی به دور باشید

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar