چگونه به رهبر موفق کسب و کار خود تبدیل شویم ؟

رهبر موفق کسب و کار
۱۰ دستور العمل برای تبدیل شدن به یک رهبر موفق کسب و کار خود

برای تبدیل شدن به رهبر موفق کسب و کار ، سخت کار کردن کافی نیست، طبق مطالعات انجام شده در برزیل خانم ها هر چقدر در کار خود جدی باشند و ایده های جدیدی برای کسب و کار خود داشته باشند این امر برای تبدیل شدن آن ها به یک رهبر کافی نیست، بلکه ارتباط با دیگر همکاران اهمیت فراوانی برای کسب و کار شما دارد، و اگر این بخش از کار را نادیده بگیرید با مشکلاتی برخورد خواهید کرد، و نکات مهمی وجود دارد، خانم ها می توانند با یاد گرفتن این مهارت ها به بهتر شدن مهارت های کسب و کار و زندگیشان کمک کنند.

امروز ۱۰ نکته را برای شما در نظر گرفتیم که چگونه خانم ها در کسب و کار خود رهبری موفق باشند. با مجموعه پدیده فکر مهتر همراه باشید.

۱- لبخند دائمی

مردم کمی هستند که دوست دارند با خانمی ارتباط برقرار کنند که لبخندی روی چهره خود نداشته باشد، لبخند باعث می شود دیگران جرات پیدا کنند به شما نزدیک شوند و با شما صحبت کنند، لبخند یک خانم مانند آهن ربای مغناطیسی است که باعث جذب دیگران می شود.

۲- تشکر از تلاش دیگران

همیشه به دنبال رفتار مثبتی در دیگران باشید، حتی اگر آن ها را از این امر با خبر کنید، هیچ کس به صورت مطلق نه کاملا خوب و نه کاملا بد است، هر کدام از ما هم رفتارهای مثبت و هم منفی در شخصیت خود داریم، هر خانمی باید در کسب و کار خود دیگران را ستایش کند و در ستایش کردن دیگران خسیس نباشد، کلماتی را به کار ببرید که هم از نظر روحی و هم کاری آن ها را تشویق کند، حتی اگر کار بسیار سخت باشد و روی همه تاثیر می گذارد.

مطلب مرتبط : ارتباط با کارکنان :‌ نحوه قدردانی کردن یک مدیر از کارکنان خود

۳- توجه کردن به آنچه احساس می کنند

ادر ین نکته باید به به دیگران در کار و زندگیشان توجه کنید حتی اگر موفقیت های بسیار کوچکی را محقق می سازند به آن ها توجه کنید، توجه کردن یعنی همدردی با آن ها در برخورد با مشکلاتی که با آن ها مواجه می شوند، مانند بیماری یا مرگ یکی از اعضای خانواده و یا مشکلات مادی.

۴- گوش دادن به حرف های دیگران

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده گوش دادن به صحبت دیگران باعث می شود طرف مقابل احساس کند که شما حرف های او را درک می کنید و قصد دارید به نظر او احترام بگذارید، حتی اگر چیزی که می گوید آن قدر اهمیت ندارد اما گوش دادن به او تا آخرین لحظه باعث می شود که شخص احساس کند برای آن ارزش قائل شدید، بدترین چیزی که زن دوست ندارد این است که احساس کند کسی به او گوش نمی دهد زیرا این موضوع باعث می شود اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.

۵- همکاران خود را به یکدیگر نزدیک کنید

این کار باعث می شود که کارمندان تشویق شوند و کار تیمی خوبی را تحویل دهند، و همکاری آن ها باعث نتایج خوبی خواهد شد، سعی کنید بین کارمندانتان فرق نگذارید و با همه به یک شکل رفتار کنید، و در غیاب آن ها پشت سرشان بدگویی نکنید، اگر ایده ای را برایشان توضیح دادید آن را واضح بیان کنید تا همه متوجه شوند و نتایج خوبی به شما بدهند.

۶- اگر توانستید مشکلات آن ها را حل کنید

در صورت امکان مشکلات آن ها را حل کنید، یا اگر بین همکاران بحثی پیش بیاید سعی کنید آن را حل کنید، اگر دیدید دو نفر با هم بحث های کش داری می کنند که برای کسب و کارتان مضر است راهی بیابید که مشکل را حل کنید.

۷- با آن ها به شکل واضحی در ارتباط باشید

واضح صحبت کردن با دیگران باعث دور شدن سوءتفاهم ها می شود. بیشتر اختلافاتی که به وجود می آید از طریقه غیر واضحی است که با دیگران صحبت می کنید، همچنین واضح صحبت کردن باعث می شود که دیگران اشتباهات کسب و کارشان کمتر شود.

۸- باعث لبخند دیگران شوید

قدرتی بالاتر از خنداندن دیگران در اوقات سخت نیست. بعضی اوقات سختی کار باعث خلق لحضاتی سخت می شود، در این حالت مانعی وجود ندارد که یک لبخند روی چهره دیگران رسم کنید این امر باعث می شود سختی کار برایشان راحت تر شود و با نشاط بیشتری به کارشان ادامه می دهند.

۹- به بعضی از امور با دید دیگری بنگرید

عدم اهمیت به نظر دیگران در کسب و کار یکی از بدترین کار ها به حساب می آید. هر چند فکر دیگران و نظرات آن ها یا شما متفاوت باشد سعی کنید با تعمق به آن ها فکر کنید، شاید کلیدی در این ایده ها پیدا کنید و به شما در رسیدن به جواب کمک کند، تحمیل نظر شما به دیگران باعث سکوت آن ها می شود، و نظرات شما را با هر دلایلی که به نفع شماست پس بزنند.

۱۰- از همه چیز شکایت نکنید

برخی انسان ها از همه چیز شکایت می کنند و این بدترین چیز در وجود است. اما این کار برای خانم در محیط کسب و کار باعث چالش هایی در محیط کار بین آن ها و دیگران می شود، اگر ایده های همکارانتان یا کار آن ها را نپسندیدید از آن ها شکایت نکنید، این کار باعث ترس همکارتان از کار می شود، به جای شکایت کردن خواسته خود را برای آن ها شرح دهید تا نتیجه به دست آمده بهتر باشد.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar