چگونه به فروش محلی محصولات خود بپردازیم ؟

فروش محلی محصولات

 

فروش محلی محصولات

فروشگاه های خرده فروشی محلی/منطقه ای، بهترین مکان برای پول سازی با محصولات تان است. من توانستم محصولاتم را در بیش از ۴٫۵۰۰ فروشگاه خرده فروشی وسعت بدهم که همه ی آنها با قدم زدنم به سمت فروشگاه موادغذایی بهداشتی شروع شد. خرده فروشی منطقه بهترین فضا برای تست بازار برای محصولات شماست. خصوصاً اگر قصد گسترده تر کردن آن را دارید.

 

۱- علاقه فروشگاه های محلی به همکاری با شرکت های منطقه

احتمالاً فروشگاه محلی شما، بالاترین میزان فروش ماهانه را از آنِ خود خواهد کرد زیرا، شما قادرید تا توجه بیش تری را در فروش بیش تر داشته باشید. در زادگاه من Redding – شهری در کالیفرنیا – یک برندی از برندهای موادغذایی به نام Fixins در هر یک از این فروشگاه ها، فروش بیش تری را نسبت به رقابت با برندهای ملی بدست می آورد که علت آن هم، منطقه ای بودن همین شرکت است. صاحبان این شرکت، به مدت چند دهه با برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی نیز حضور داشتند و تمام قفسه های منطقه را تجدید نمودند. صاحبان فروشگاه های خرده فروشی از این موضوع آگاه بوده و دوست داشتند تا محصولات آنان را بفروشند.

۲- خرید محصولات منطقه ای، موردعلاقه همگان

خرید کردن از فروشگاه های محلی یک نوع افتخار و غرور خاصی را برای مردم آن منطقه به همراه دارد. شرکت های کوچکتر زمان های سختی را در رقابت با محصولات شرکت های بزرگ تر سراسر کشور سپری می کنند. البته علت آن حتی می تواند مقدار بودجه ی بازاریابی در مقایسه با دیگران باشد. بنابراین شما باید به سمت موقعیت خود تمرکز کنید. فروشگاه محلی می تواند نقش تعیین کننده ای در طرح توزیع کلی شما داشته باشد. شما به سادگی می توانید در منطقه ی خود به موفقیت بیش تری دست یابید تا در جایگاه ملی و کشور، زیرا باید به خاطر بسپارید که همه ی افراد خرید منطقه ای را دوست دارند.

۳- شناخت محصولات موردپسندید مشتری

می خواهید بدانید که آیا مشتری برای محصولات شما هزینه ای را می پردازد یا خیر؟ بهترین راه برای این کار، این است که محصول را در قفسه قرار دهید و ببینید که آنها آن را می خرند یا نه! یکی دیگر از راه های خوب تست بازار، فروش آنلاین است. اما فروش های آنلاین ارتباط مستقیمی با قفسه ی خرده فروشی ها ندارند. تا حد امکان، از تغییر محصول گرفته تا خرید مشتری؛ هدف شما باید کوتاه کردن فرآیند بازخوردگیری باشد. شما باید بتوانید مستقیماً با مالک و یا نماینده ی وی، درباره ی فروش و بازخورد مشتریان نسبت به محصولات تان صحبت کنید. سعی کنید این فرآیند را نسبت به رقبای تان در شهرهای دیگر، ساده تر و سریع تر انجام دهید.

 

۴- تست بازار قبل از توسعه

شما به راحتی می توانید ویژگی های محصول، قیمت گذاری و استراتژی بازاریابی خود را موردآزمایش قرار دهید. برندهای زیادی هست که قبل از آمادگی کامل، تمایل به برگزاری جلسه با خرده فروشی های برتر را دارند. به همین دلیل است که صاحبان خرده فروشی های بزرگ به درخواست شما برای برپایی یک جلسه پاسخ نمی دهند! در ابتدا شما باید برخی داده ها از بازار را همراه خود داشته باشید. قبل از اینکه به بزرگ ترین خرده فروشی منطقه ی خود بگویید که قصد موفق شدن در بین هزاران خرده فروشی ها را دارید برنامه ی بازاریابی خود را تست کنید. برای مشاوره برنامه ی بازاریابی می توانید از طریق اینجا با کارشناسان مجموعه پدیده فکر مهتر ارتباط برقرار کنید.

 

۵- فروشگاه های محلی نقطه آغاز خرده فروشی های بزرگ

برای افزایش شانس خود در کسب موفقیت های کشوری، نیاز به یک سری داستان هایی دارید که به شما در ساخت اعتبار و پویایی کمک کند. کارگزار و نماینده ی شما باید به زنجیره ی خرده فروشی ها بگوید: “این محصول، در فروشگاه هایی نظیر فروشگاه شما، بسیار موفق بوده است.” شما باید بتوانید او را متقاعد کنید که بخاطر آنها ریسکی را قبول نمی کنید. آنها از تجمع محصولات ثابت نشده ای که ممکن است در قفسه ها بپوسد هراس دارند.

یادداشت مترجم : این مقاله به هر کسی که قصد همراه بودن با محصولاتش را دارد پیشنهاد می دهد که ابتدا، با صاحبان خرده فروشی های منطقه ملاقاتی را داشته باشد و اولین جایگاه محصولات شما را در قفسه های این خرده فروشی ها می داند تا بدین طریق بتوانید به خلق برند موفق کشوری دست یابید. شما عزیزان قطعاً با مطالعه ی تنها یک مقاله اقدام به کاری نخواهید کرد. اما اگر احساس کردید که منجر به ایجاد جرقه ای در ذهن تان شده، مشورت با کارشناسان ما را از یاد نبرید. موفق باشید.

 

نویسنده: Tim Linnet

خالق Daily- Decaffeinated ، موسس Linnet Biopharmaceuticals Inc

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar