• اسفند ۱, ۱۳۹۸

چگونه ثروت شخصی را از ریسک های کسب وکار حفظ کنیم؟

ریسک های کسب وکار را باید شناسایی کرد و مراقب ثروت شخصی بود تا به خطر نیفتد.

 

چگونه ثروت شخصی را از ریسک های کسب وکار حفظ کنیم؟

 

ریسک های کسب وکار

شروع یک کسب وکار می تواند شما را در معرض تمام انواع خطرات مالی و حقوقی قرار دهد. در اینجا ۴ نکته برای دوری از آنها پیشنهاد می شود که امیدوارم بهره ببرید.

صاحب کسب وکار بودن، با خطرات بسیاری به ویژه برای یک شرکت نو پا همراه است. شما زمان و نیروی زیادی را در یک سرمایه گذاری صرف می کنید که هم امکان دارد از لحاظ مالی پایدار باشد و هم امکان دارد نباشد، در این صورت شاید مایل باشید که زمان و نیروی خود را در راستای یک کسب وکار جدید به کار بگیرید.

اما قبل از آنکه تصادفا تمام آینده مالی خود را به خاطر یک کسب وکار به خطر بیندازید، گام هایی را برای حفظ ثروت مالی خود در نظر بگیرید. کسب وکار یک بازی خطرناک است، سرمایه ی شخصی و سرمایه ی کسب و کار را با هم ترکیب کنید، کسب وکارتان به راحتی می تواند تمام شانس شما را نابود سازد.

در صورتی که می خواهید شاهد موفقیت کسب وکاری باشید که در آن مشارکت دارید، به جای آنکه اجازه دهید این کسب وکار تمام پس انداز شما را از بین ببرد، اقدامات پیشگیرانه ای را برای حفاظت از ثروت خود در نظر بگیرید. در اینجا چهار نکته برای محافظت از خود و منابع مالی تان از انواع خطرات کسب وکار توصیه می شود.

 

۱- سرمایه شخصی خود را جدا نگه دارید

در جلوگیری از ترکیب بین دارایی های کسب وکار و امور مالی شخصی خود بسیار دقیق و مراقب باشید. اگر چه متصل نگه داشتن حساب های مالی تان و یا تجمیع هر دو حساب در یک حساب (در صورت لزوم) ممکن است وسوسه کننده باشد، اما با ادغام دو حساب شما خطر توجه ناخواسته ی IRS (سازمان مالیات) را به جان می خرید. آنها شدیداً به این کار شما علاقه مندند تا بتوانند در صورت ورشکستگی کسب و کارتان توجیه کنند که اموال شخصی شما نیز جزو دارایی های کسب وکار است.

ثروت شخصی خود را در معرض خطر قرار ندهید. در حفظ و ثبت دقیق ثروت شخصی خود و هزینه های کسب وکار در دفاتر مالی جداگانه دقت لازم را داشته باشید و دقیقا ثبت کنید که چگونه این دو را از هم جدا می کنید تا اگر در آینده ضرورت داشت بتوانید به آن مراجعه کنید. به منظور حفظ درست و کامل دارایی شخصی، مطمئن شوید که امور مالی تان را جداگانه نگهداری می کنید، برای اطمینان از اینکه تمام کاربرگ ها و صورت جلسه ها طبق مقررات است و همچنین برای آگاهی کامل از اینکه کسب وکارتان از نظر مالی جدا از دارایی های شخصی تان است، باید از تمام اسناد خود یک بررسی سالانه انجام دهید. این کار، شما را از اختلاط دارایی ها حفظ خواهد کرد و همچنین به عنوان اطلاعات مرجع کاربرد خواهد داشت تا در گزارش های مالیاتی خود وضعیت هزینه کسب وکار را ثابت کنید.

 

۲- به دنبال حفاظت بیمه ای باشید

اگر چه از برخی پیشنهادات بیمه ای که عمدتا می خواهند کلاهبرداری کنند باید دوری کرد، اما می توانید به دنبال نوعی از بیمه باشید که هم از دارایی های کسب وکار و هم از دارایی های شخصی تان محافظت می کند. یک عامل بیمه می تواند شما را درباره ی انواع بیمه ای که ممکن است برای محافظت از خود نیاز داشته باشید راهنمایی کند، اما این بیمه ها می تواند هر چیزی را در بر بگیرند؛ از بیمه اجاره ای گرفته تا بیمه ی اختصاصی کسب وکار.

بیمه کسب وکار شما را در دراز مدت حفظ خواهد کرد زیرا خطر شخصی و مسئولیت هایی را که شما باید برای آن هزینه کنید، کاهش می دهد. بیمه ضمن حفاظت از دارایی های شخصی شما و دارایی کسب وکار، می تواند خسارت مالی را در موارد مشمول پوشش دهد. بیمه ی LLC به طور اختصاصی می تواند کسب وکار شما را در صورت فریب خوردگی، عدم پیش بینی یک مسئله و یا سهل انگاری حفظ کند.

 

۳- کسب وکار خود را به یک نهاد تبدیل کنید

از اینکه کسب وکار خود را به شکل مالکیت انحصاری در آورید، بپرهیزید. این کار، اگر چه از نظر سطحی راحت و مناسب است، اما در صورتی که همه چیز در کسب وکار شما غیر قانونی به نظر برسد موجب می شود که تمام ثروت شخصی شما در معرض خطر توقیف قرار گیرد. در عوض، سعی کنید کسب وکار خود را در قالب یک نهاد مانند شرکتی با مسئولیت محدود شکل دهید. این کار شما را به عنوان یک شریک در کسب وکار حفظ می کند، چرا که کانون توجه (از نظر اعمال اشتباه، هزینه ها و مسئولیت ها) روی خود کسب وکار است. این کار کانون توجه را از شما و دارایی های تان دور کرده و سطح مرزبندی بالایی را به منظور محافظت از امور مالی شما ارائه می دهد.

بدانید که هرچند تشکیل LLC یک گام  مهم در حفاظت از دارایی های شخصی تان از دارایی های کسب وکارتان است، اما یقیناً گام آخر هم نیست. بلکه این امکان را به صاحبان کسب وکار می دهد که در صورت تشکیل پرونده ی قضایی، فقط سرمایه ای را که در LLC سرمایه گذاری می کنند، به خطر بیفتد. با این حال، شما هنوز هم مسئول برخی از هزینه ها مانند مالیات حقوق و دستمزد پرداخت نشده و یا بدهی های دارای ضمانت شخصی می باشید.

 

۴- از غفلت در کسب وکار بپرهیزید

سهل انگاری و اتهامات جعلی می توانند اثر مخربی بر روی کسب وکار شما داشته باشند. اگر چه در صورتی که چنین اتهاماتی به شما و یا کسب وکارتان وارد شود می توانید اقداماتی نیز انجام دهید، بهترین راه برای محافظت خود از لحاظ مالی این است که سندی ارائه دهید و ثابت کنید که شما غفلت نکرده اید. برای پیش بینی ریسک های کسب وکار ، مشکلات و اجتناب از تحت تعقیب قانونی قرار گرفتن، روش هایی را ایجاد و حفظ کنید، و مطمئن شوید که آنها را به شکل گسترده و دقیق ثبت و مستند می کنید تا بتوانید در آینده به آنها مراجعه نمایید.

شروع یک کسب وکار می تواند شما را در معرض انواع خطرات مالی و حقوقی قرار دهد. اگر چیزی که شما در پیش بینی آن ناموفق بوده اید اشتباه باشد، ممکن است بسته به شدت رویداد در تله ی خسارت و آسیب های میلیونی بیفتید؛ در مورد بسیاری از کسب وکارهای کوچک، این تله می تواند به این معنا باشد که دادگاه انگشت اتهامش را روی دارایی های شخصی تان می گذارد تا شما را مسئول نشان دهد. با انجام کارهایی برای جدا نگه داشتن امور مالی شخصی و کسب وکار خود، شما می توانید از مورد حمله قرار گرفتن امور مالی شخصی خود یا تاثیر گرفتن آن از هزینه های کسب وکارتان جلوگیری کنید و حفاظت کاملی را از دارایی های شخصی خود به عمل آورید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar