چگونه جذب مشتری بیشتری با مقدار ترافیک یکسان داشته باشیم؟

جذب مشتری

درحقیقت، فقط دو راه جهت جذب مشتری بیش تر در کسب و کار آنلاین وجود دارد. بله فقط دو راه!

نکات خیالی برای رشد، استراتژی های بازاریابی، و حتی پست هایی که روش های برتر برای جذاب بودن را توصیف می کنند، همگی یکی از این دو استراتژی را به کار می بندند.

حال شما با اولین استراتژی فوق العاده آشنا می شوید …

 

شماره ۱: دریافت ترافیک بیش تر

با فرض اینکه شما می توانید ترافیک با کیفیت به دست آورید (و این یعنی شکار بزرگ)، مشتریان بیش تری دریافت خواهید کرد. اگر ۲ نفر از ۱۰۰ بازدید کننده به مشتری تبدیل شوند، بنابراین از هر  ۲۰۰ بازدید کننده ۴ نفر مشتری شما خواهد شد، و این روند به همین سادگی ادامه می یابد.

امّا… گرفتن ترافیک با کیفیت در بین وب ها (اینتر وب) یکی از سخت ترین چیزهایی است که باید انجام دهید. ما می توانیم هر روز در توییتر، فیس بوک، رِدیت و لینکداین به طور گسترده تبلیغات انجام دهیم. در این صورت حجم وسیعی از ترافیک را به دست خواهیم آورد. اما این کار ما را به جایی نمی رساند، چرا که ممکن است بازدید ما از ۱۰۰ به ۱۰۰۰۰ برسد اما باز هم فقط ۲ مشتری داشته باشیم.

خوشبختانه، ما گزینه دیگری نیز داریم …

 

شماره ۲: به دست آوردن مشتریان بیشتر با ترافیک موجود

من مطمئنم که این کار شدنی است. و معمولاً  نسبت به تلاش برای بدست آوردن ترافیک بیش تر، یک استراتژی قابل اعتماد تر است.

کلید انجام این کار “قیف بازاریابی” است.

به یاد داشته باشید که  قیف ها تعداد افرادی را اندازه می گیرد که مجموعه ای از  مراحل را برای تبدیل شدن به یک مشتری طی می کنند. اجازه دهید چند مثال را ذکر کنیم:

برای یک کسب و کار تجارت الکترونیک، شما یک چک اوت خواهید داشت که افراد باید به منظور خرید از شما باید آن را پر کنند. و شما مراحلی مشابه این موارد خواهید داشت:

 1. بازدید از صفحه محصول
 2. اضافه کردن محصول به سبد خرید
 3. وارد کردن چک اوت
 4. پر کردن اطلاعات ترابری
 5. پر کردن اطلاعات پرداخت
 6. تایید پرداخت

و یا اگر شما در فضای SaaS هستید، با این مراحل روبرو می شوید:

 1. بازدید از صفحه اصلی
 2. ثبت نام برای تست رایگان و آغاز ایجاد یک حساب کاربری
 3. پایان ایجاد حساب
 4. راه اندازی کالا با استفاده از یک ویژگی مرکزی
 5. ارتقا به یک طرح پرداخت شده

در هر مرحله از قیف ، شما می خواهید تعداد افرادی که این گام ها را طی کرده اند و درصد افرادی که به مرحله بعدی رفته اند را بدانید.

اما چرا باید همه ی تلاش مان را برای راه اندازی چنین چیزهایی صرف کنیم؟ ما می دانیم که برخی از افراد را در هر مرحله از دست خواهیم داد. چرا باید در وهله اول نگران این مسئله باشیم؟

خب، قیف ها به شما کمک می کنند تا راه باریکه در کسب مشتری خود پیدا کنید. به این قیف نگاه کنید:

 

 

جذب مشتری

 

ما در این قیف سه مرحله داریم. بین بازدید از سایت و ثبت نام، یک نرخ تبدیل ۵.۱٪ وجود دارد. که خیلی هم کم نیست.

اما یک نرخ تبدیل ۹۰.۴٪ نیز بین ثبت نام و انجام یک بازدید داریم. بنابراین از میان افرادی که ثبت نام می کنند، بسیاری از آنها (۹ از ۱۰) یک بازید انجام می دهند. عالی ست. حتی اگر نرخ تبدیل ثبت نامِ ۵.۱٪ مناسب و معقول باشد، این یعنی راه باریکه در آنجا قرار دارد. اگر من بخواهم  کاربران بیش تری را برای این کسب و کار به دست آورم، نیاز دارم تا افراد بیش تری ثبت نام کنند.

وقتی که بدانید مردم در کجا و با تعداد زیاد مراحل را رها می کنند، خواهید دانست که کدام بخش از کسب و کار شما نیاز به بهبود بیشتر دارد. و هنگامی که شما مشکل را حل کنید، شما مشتریان بیشتری را با همان مقدار ترافیک خواهید داشت. این همان حُسن قیف های ردیابی است.

 

نویسنده: Lars Lofgren

تحلیل گر KISSMetrix

 

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar