چگونه در بین بمباران تبلیغاتی دیده شوید؟

بمباران تبلیغاتی
امروزه ما در میان بمباران تبلیغات بیش از ۵۰۰۰ پیام تبلیغاتی مشاهده می کنیم

بمباران تبلیغاتی

آشفتگی یا بهم ریختگی بازاریابی اشاره به حجم بسیار بالای پیام های تبلیغاتی دارد که بصورت مستقیم در معرض دید مصرف کنندگان قرار می گیرند و در اصطلاح بمباران تبلیغاتی می شوند.

“۴۵ سال پیش ما در معرض ۵۰۰ پیام تبلیغاتی در روز بودیم ولی امروزه بصورت مستقیم در معرض ۵۰۰۰ پیام تبلیغاتی هستیم.”

برخی از آمار نسبتا ترسناک و شناور که در خصوص انتشار پیام های تبلیغاتی وجود دارد بیانگر رقابت بر سر جلب توجه مصرف کنندگان است. صرف نظر از اینکه این آمار ۳۰۰۰ پیام تبلیغاتی در روز است یا ۳۰،۰۰۰ پیام، روشن که امروزه کسب و کارها برای جلب توجه مصرف کنندگان نیاز به کارهای ویژه در مقیاس بزرگ دارند. حتی اگر مردم چشمان خود را به سمت پیام های تبلیغاتی شما بچرخانند، پردازش آنها از پیام شما با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

بنابر این، در بازار شلوغ مدرن چطور می توان به مصرف کننده آگاهی داد؟

تبلیغات خود را جذاب کنید

برای نیاز های عاطفی و منطقی مشتریان، با آنها تعامل کنید. مطالب و عناوین قطعی شما، احساس آشنائیت  و واقعی بودن بهتری به مخاطبان شما خواهند داد. برای فروش محصولات تان از طریق متون تبلیغاتی (که ارتباط حضوری با مخاطبان  آنها ندارید!)  باید از عناوین موفق و برجسته استفاده کنید تا نوعی تصور ذهنی در ذهن مخاطب ایجاد شود. این موضوعات گسترده، جذاب و چشم گیر را در بازاریابی هم می توان به کار برد و خوشبختانه این امر باعث گسترش یافتن مخاطبان شما در سراسر کشور خواهد شد. نمونه هایی از این تم شامل عشق، پول، بهداشت، مهارت، امید و آرزو می باشد. با این حال، اگر محصول شما نمی خواهد به سمت احساسی شخصیت مردم توجه کند، می بایست شما یک رویکرد عملی تر از آن را نمایش دهید. تبلیغات عملی معمولا بر روی ویژگی ها و مزایای استفاده محصول تمرکز دارد، اگرچه این ممکن است برای افراد احساسی انگیزه ایجاد نکند. اگر شما در اجرا درست و مناسب عمل کنید می توانید هر دو را پوشش دهید.

استفاده از رسانه های موثر

 

رسانه های جمعی مانند تلویزیون، بیلبوردها و پوستر های تبلیغاتی بطور کامل با پیام های بازاریابی اشباع شده اند و رقابت بر سر آنها بالاست، همین موجب می شود که هزینه استفاده از آنها نیز بالا باشد.

“شما نمیتوانید بدون بمباران تبلیغاتی در خیابان قدم بزنید” باب گارفیلد، نویسنده تبلیغاتی

فضای رسانه های جمعی معمولا بسته به میزان بازدید قیمت گذاری می شوند، با این حال نکته با اهمیت جلب توجه گروه هدف است نه بازی با اعداد و ارقام بازدید. مشخص کنید که دسته از افراد مورد هدف پیام تبلیغاتی شما هستند و سپس اقدام به تبلیغات هدفمند کنید. نوشتن ۱۰ نامه هدفمند به افراد مشخص بسیار تاثیر گذارتر از ارسال ۱۰۰۰ پیام تبلیغاتی از طریق رسانه های جمعی ست.

مبارزه کثیف – سعی کنید رویکرد های جدید برای ترویج پیدا کنید.

خیلی بعید است که شرکت های تازه تاسیس بتوانند در رسانه های جمعی با هزینه بالا تبلیغاتی، با شرکت های بزرگ تر رقابت کنند، بنابراین این شرکت ها برای دستیابی به موفقیت می بایست از تکنیک های جدید استفاده کنند. امروزه روش های نوآورانه ای برای بازاریابی در حال تکامل هستند، که برخی از آنها عبارتند از:

  • بازاریابی پارتیزانی،که یک واژه جسورانه برای تبلیغات محسوب می شود. ایده های زیادی در این زمینه مورد استفاده قرار گرفته است، از جمله روشن کردن ساختمان، اسپانسرینگ خودرو، و یا فرود از آسمان با چتر نجات در استادیوم پر جمعیت که در معرض عموم است.
  • بازاریابی حسی / تجربی، شامل تعامل فیزیکی با مصرف کنندگان با استفاده از رویدادهای زندگی است.  اگر این روش به خوبی اجرا شود، می تواند قدرتمندترین شکل بازاریابی باشد، پس به ارزش ویژه آن توجه داشته باشید.
  • تبلیغات ویروسی، که نیازمند به تفکر هوشمندانه و یک مقدار عادلانه از شانس می باشد. اما یک تبلیغات ویروسی موفق می تواند مقدار قابل زیادی از توجه مخاطبان را به سمت محصول یا کسب و کار شما جلب کند. اطمینان حاصل کنید که آگهی تبلیغاتی شما طنز، تکان دهنده یا به شدت قابل صحبت و نظر دهی است.

۹۱% از متخصصان بازاریابی احساس می کنند که با ایجاد نوآوری در استفاده از روش ها، مخطبان بیشتری جذب می کنند و در قیاس با رسانه های جمعی هزینه کمتری صرف می کنند.  جک مارتن ۲۰۰۹

به یاد داشته باشید، قرار گرفتن در معرض دید بسیار خوب است، اما هدف اصلی افزایش میزان فروش و سودآوری ست، بنابر این در هنگام طراحی کمپین تبلیغاتی حتما همه چیز را از نقطه نظر مشتری نگاه کنید.

مطمئن شوید پیام بسیار واضح و آسان است

اگر مردم پیام شما را دریافت کردند، بسیار مهم است که آن آشکار باشد. گام های بعدی مشتری بالقوه را مشخص کنید شامل تماس با شماره شما، بازدید از وب سایت، و یا حتی روشن کردن بلوتوث دستگاه موبایلشان. پیامتان را بصورت آشکار برای مشتریان نمایان کنید و راه رسیدن به هدف را برای آنها آسان کنید، بدان معنی که در فرآیند داخلی شما به راحتی حرکت کنند. آیا مردم از فرآیند داخلی شما آگاه هستند؟ آیا کانال های توزیع راه اندازی شده اند؟ مرکز تماس شما بطور کامل در جریان فرآیند است؟ حتی بهترین آگهی های تولید شده اگر آشکار و جذاب نباشند با گوش های ناشنوا موجه خواهند شد.

 

سخن پایانی

گرایش به سمت روش جدی بازاریابی و گسترش سهم بازار ممکن است دلهره آور باشد، اما با استفاده از تفکر هوشمندانه و یک رویکرد مناسب شما قادر به جلب توجه مشتریان خواهید بود، و به آنها کمک می کنید تا به سمت مرحله بعدی برای خرید حرکت کنند.

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar