• فروردین ۲۲, ۱۳۹۹

چگونه در ۲۴ ساعت مهارت های جدید بیاموزیم؟

آموزش مهارت های جدید

آموزش مهارت های جدید

بیشتر مردم علاقه فراوانی به آموزش مهارت های جدید دارند، برخی به دنبال یادگیری زبان جدید، کار جدید و یا هر مهارت دیگری هستند. اما تنها کلمه ای که می تواند همه این برنامه ها را نابود کند.”نداشتن زماناست. از این لحظه به بعد خود را به چالش بکشید.

طبق تحقیقات انجام شده توسط یک محقق به نام ” Josh Kaufmann” اگر شما علاقه فراوانی به آموزش مهارت های جدید داشته باشید. سعی کنید به سوالی که در ذهن خود دارید پاسخ دهید. فکر می کنید آموزش یک مهارت چقدر زمان لازم دارد؟ ممکن است پاسخ شما ۱۰ هزار ساعت زمان لازم باشد. اما ” Josh Kaufmann” سعی کرد این نظریه را بشکند. ( ۱۰ هزار ساعت زمان برای آموزش یک ایده). برای آموزش یک مهارت فقط حدود ۲۰ ساعت زمان لازم دارید. اما در نهایت توقع نداشته باشید که در آموزش این کار متخصص باشید.

آموختن یک کار مفید برای یک انسان عادی در ۲۰ ساعت یک معجزه است. حدودا زمانی به مدت یک ماه روزی ۴۵ دقیقه وقت بگذارید و کار جدیدی بیاموزید. در گذراندن دوره خود تمام تلاش خود را به کار بگیرید. برای گذراندن این دوره چند نکته را تقدیم شما می کنیم با ما همراه باشید.

 

تفکیک مهارت ها، انتخاب ابزارهای مناسب و درست برای کار

با تفکیک مهارت های خود می توانید ضامن این باشید که در کدام کار قوی تر عمل می کنید. با تفکیک مهارت ها و انتخاب مهارت مورد نظر می توانید تا آخر کار خود را با خیالی راحت پیگیری کنید. بیشتر مهارت ها را می توان تفکیک کرد. به این روش بهتر می توانید کار پراهمیت را انتخاب نمایید. یکی دیگر از مسائل مهم در یادگیری مهارت ها انتخاب ابزار مناسب و صحیح برای آموزش است. از خرید کردن ابزار گران و غیر ضروری برای کار خودداری به عمل آورید. ابزاری را انتخاب کرده که برای هدف شما کاربرد داشته باشد. برای این کار از مجله ها، ویدئوها و شبکه های اجتماعی کمک بگیرید.

کناره گیری موانع، حداقل ۲۰ ساعت تمرین کنید.

از هر چیزی که انگیزه شما را از بین می برد. و مانع کارتان می شود کناره گیری کنید. ممکن است موانعی مانند تلویزیون یا اینترنت سرگرمی های خوبی باشند. تا شما را از کار خود دور کنند. ابزاری که باعث عدم رسیدن شما به هدف می شود فراوان خواهد بود.

گاهی با دوستان یا خانواده خود درباره شروع یک کار یا آموزش یک مهارت مشورت کرده و نظر آن ها را جویا می شوید. اما با مخالفت و نظر منفی آن ها مواجه می شوید. از این موانع دوری کرده و هدف خود را محقق سازید. حداقل ۲۰ ساعت تمرین داشته باشید، وقتی می دانیم هیچ مهارتی را بلد نیستیم نوعی احساس سرخوردگی می کنیم. و اعتماد به نفسمان کاهش می یابد، این یکی از دلایل عدم تحقق اهداف است.

به مدت چند روز روزی ۴۵ دقیقه مهارت جدیدی را شروع کرده تا احساس مثبتی درونتان شکوفا شود. با این کار جرات پیدا خواهید کرد. سراغ آموزش مهارت های جدید بروید و روز به روز موفق تر شوید. ” Josh Kaufmann” معتقد است یکی از دلایلی که باعث عدم جلوگیری از آموزش مهارت ها می شود “عقل” نیست بلکه احساس و عواطف ما انسان هاست. ما همیشه از شکست می ترسیم از این که کسی ما را بازنده بداند می ترسیم. فقط به درون خود گوش کنید حرف هیچ کس مهم نیست.

مطالب بیشتر برای مطالعه:

مهارت فردی : چگونه کنترل زندگی را بدست بگیریم؟

مهارت فردی : چگونه شروع خوبی در سال جدید داشته باشیم؟

[تعداد: 5   میانگین:  5/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar