چگونه رتبه الکسای وب سایت را افزایش دهیم؟

راه های افزایش رتبه الکسا

 

افزایش رتبه الکسا

 

طبق گفته ی الکسا “رتبه ی الکسای شما، یک تخمین از میزان محبوبیت سایت شما در مقایسه با دیگر سایت ها می باشد.”
اما الکسا چیست؟ چه می کند؟ و روش کار آن چیست؟ پاسخ تمامی این سوالات را در این مقاله مطالعه کنید.

 

مطلب پیشنهادی: رتبه بندی الکسا چیست؟ چقدر اهمیت دارد؟

 

الکسا یک شرکت گسترده ی اطلاعاتی می باشد. کار این شرکت، رتبه دادن به سایت هاست که براساس معیارهای بسیار زیادی مانند مقدار ترافیک سایت صورت می گیرد. این رتبه به صورت روزانه به روز می شود.
آیا این رتبه برای تمامی وب سایت ها به صورت روزانه به روز می شود؟ پاسخِ این سوال خیر می باشد.

اگر رتبه وب سایت شما بالای ۱ میلیون باشد، معمولاً رتبه شما دیرتر به روز می شود ولی اگر رتبه شما به زیر ۱ میلیون برسد معمولاً به صورت مرتب و روزانه به روز خواهد شد.
شرکت الکسا درسال ۱۹۹۶ با جمع آوری اطلاعات از طریق نوار ابزار برای رتبه دادن به سایت ها به وجود آمد. خیلی از مردم فکر می کنند که رتبه الکسا یک رتبه ی دقیق برای سایت شان نیست اما این ابزار بهترین مقیاس برای مقایسه ی وب سایت هاست. حال که کمی با شرکت الکسا آشنا شدید، می خواهیم ۵ راه مناسب برای بهبود سریع رتبه الکسا را عنوان کنیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

۱- نصب نوار ابزار الکسا

کار این نوار ابزار برای ارسال اطلاعات وب سایت شما برای سرور های الکسا است. با نصب این نوار ابزار الکسا به خوبی از تمامی کلیک ها و بازدید ها توسط شما بر روی سایت تان مطلع می شود. توجه داشته باشید که در نبود نوار ابزار الکسا ممکن است شرکت الکسا کلیک های شما رو متوجه نشود.
روش نصب آن بسیار ساده است. کافی ست با مرورگر مورد علاقه خود به صفحه نصب نوار ابزار الکسا بروید و روی نصب افزونه کلیک کنید. بعد نوار ابزار بر روی مرورگر شما نصب خواهد شد.

مطلب پیشنهادی: در ارزیابی وب سایت، رتبه الکسا مهم تر است یا رتبه گوگل؟

۲- نصب ویجت الکسا

نصب این ویجت بسیار در رتبه الکسای شما تاثیرگذار خواهد بود. زیرا تمامی کلیک ها توسط شما انجام نمی شود و هم چنین تمامی کاربران سایت شما دارای نوار ابزار الکسا نیستند.
با اینکار ما به الکسا کمک می کنیم تا اگر کاربری نوار ابزار الکسا را نصب نکرده بود، الکسا بهتر از کلیک های آن کاربر در سایت ما مطلع شود.
الکسا ویجت دقیقاً مانند یک نوار ابزار الکسا در سایت شما کار می کند.

 

۳- نوشتن محتوای منحصر به فرد

همانطور که می دانید ترافیک روی وب سایت شما برای الکسا از اهمیت زیادی برخوردار است. زمانی که شما شروع به نوشتن مطلب منحصر به فردی می کنید، در نتیجه مخاطبان بیش تری را جذب خواهید کرد و اینکار باعث می شود ترافیک روی سایت شما افزایش یابد.
همچنین تمامی موتور های جستجوگر، علاقه زیادی به مطالب جدید و منحصر به فرد دارند. و از این جهت امتیاز خوبی به شما خواهند داد.
همانطور که در بالا گفته شد، مطالب جدید و منحصر به فرد باعث می شوند موتورهای جستجو شما را در مورد مطلب جستجو شده، به عنوان سایت اول نشان دهند و افراد بیش تری وارد سایت شما می شوند که نتیجه این کار ترافیک بیش تر بر روی سایت شما می باشد و از آنجا که الکسا علاقه زیاذی به ترافیک بر روی سایت دارد، رتبه شما بهبود خواهد یافت.
توصیه. از کپی مطالب در وب سایت خود اکیداً خودداری نموده و سعی در تولید محتوای جدی و منحصر به فرد داشته باشید.

۴- نوشتن محتوا به صورت مداوم

آیا شما علاقه ای به سایت های مرده دارید؟ خیر. تصور کنید سایت حاوی مطالب جدید نباشد. چگونه می خواهید ترافیک سایت خود را بالا ببرید در حالی که هیچ مطلب جدیدی در یک ماه اخیر برای کاربر خود منتشر نکرده اید.
سعی کنید هفنه ای یک یا دو مطلب به طور مداوم در سایت خود قرار دهید تا مشاهده کنید که رتبه ی الکسای شما چقدر سریع تغییر خواهد کرد. اگر نمی دانید چه نوع مطلبی باید در وب سایت تان قرار دهید، می توانید تنها با یک تماس، آن را به تیم تولید محتوای پدیده فکر مهتر واگذار کنید. از طریق این لینک

۵- اشتراک گذاری محتوا در رسانه های اجتماعی

امروزه تمامی افراد در شبکه های اجتماعی حضور دارند و خیلی از آن ها به شدت وابسته ی این شبکه ها هستند. به طوری که حتی اخبار روزانه را نیز در آن ها چک می کنند. با اشتراک گذاری مطالب خود در این محیط ها مطمئناً می توانید به خوبی ترافیک سایت خود را بالا ببرید.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar