چگونه رزومه خود را با تغییرات سریع بهبود ببخشیم ؟

چگونه رزومه خود را با تغییرات سریع بهبود ببخشیم ؟

چگونه رزومه خود را با تغییرات سریع بهبود ببخشیم ؟

احتمالا شنیده اید که می گویند: چیزی که نمی دانید، به شما صدمه نخواهد زد! این جمله بسیار گمراه کننده ست. خصوصاً برای کسانی که در حال تغییرند یا یک حرفه ی دیگری را در نظر دارند. نه تنها مغایرت دارد، بلکه مانعِ توانایی دست یافتن به خواسته های تان می گردد. علاوه براین، مفهوم اشتباهِ احساس مثبت را منتقل می کند. برای مثال، به افرادی که در حال انتقال به شغل دیگری هستند گفته می شود که رزومه های خود را برای فرصت شغلی که در پیش است شخصی سازی کنند. منطقی به نظر می رسد، اما مراحل دشواری که می تواند ساعت ها به طول انجامد و در آخر هم ممکن است تنها با کلیک کردن روی دکمه ی “ارسال” احساس رضایت ایجاد شود.

اما این یک رضایت اشتباه است زیرا این روزها، بسیاری از آنها (نه همه) از طریق نرم افزارهای الکترونیکی که آن را ATS (یا applicant-tracking system ) می نامند استفاده می کنند که قوانین ویژه ی خودش را هم داراست. اگر درخواست کننده از این قوانین اطاعت نکند، رزومه و درخواست او به سیاهچاله منتقل می شود و هرگز به مقاصد موردنظر نخواهد رسید. این دقیقاً جایی ست که صدمه وارد می شود. زیرا درخواست کننده هرگز متوجه نمی شود که چرا این اتفاق رخ داده و در چنین حالتی چگونه می تواند آن را برای بار بعدی تصحیح نماید؟

خب، پس چه کار می توان کرد؟

در اینجا پیشنهاداتی داریم. آنها فقط به اپلیکیشن های شغلی الکترونیکی درخواست می دهند. این بدین معنی ست که باید دو ورژن از رزومه ی خود را داشته باشند. یکی برای نرم افزار ATS (زیرا او می تواند به استخدام کننده دست یابد) و دیگری برای انسان.

۱- رزومه خود را در قالب فایل مایکروسافت Word ارسال کنید.

۲- در قالب بندی متن خود، از Table استفاده نکنید.

۳- آگاه باشید که فراهم کننده های ATS بسیار زیادی وجود دارد که شامل قدیمی و نسخه های جدید هستند. به عنوان یک کاندیدای شغل، از هیچ راهی نمی توانید دریابید که رزومه ی شما با کدامیک از آنها سروکار خواهد داشت. و حتی ممکن است هریک از نرم افزارهای ATS هم فایل های پی دی اف و سایر فرمت ها را اجرا نکند.

۴- رزومه ی خود را با استفاده از قالب رزومه، قالب بندی نکنید.

۵- از هِدِرهای استاندارد و مرسوم برای بخش ها استفاده کرده و آنها را در خطوط مجزا قرار دهید.

۶- همه ی هِدِرهای بخش ها را با حروف بزرگ تایپ کنید. در رزومه های انگلیسی خود بدین صورت ترجمه کنید: Professional Experience غیر از این مورد، هیچ چیز دیگری را با حروف بزرگ ننویسید. البته که باید ابتدای جملات را با حروف بزرگ آغاز کنید.

۷- به هنگام لیست کردن شرکت های قبلی و عناوین شغلی خود مقاوم باشید. هر چیزی را که می خواهید در ابتدای لیست باشد، برای تأکید خواهد بود.

۸- نام شرکت ها را با پسوندهای مناسب همراه کنید. در غیر اینصورت، نام شرکت می تواند با اسم شرکت دیگری اشتباه گرفته شود.

۹- هر بخش رزومه را با خط خالی ازهم تفکیک کنید. ولی هرگز این خطوط خالی را درون پاراگراف اضافه نکنید.

۱۰- برگه ها را شماره نزنید زیرا کامپیوترها همه ی اطلاعات را بطور پیوسته می بینند. شماره ی برگه های شما می تواند به صورت رندوم از یک جایی در اواسط اسناد یافت شود.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar