چگونه رنگ مناسب وب سایت را انتخاب کنیم ؟

 

رنگ مناسب وب سایت

 

رنگ مناسب وب سایت

آیا رنگ های انتخاب شده در وب سایت شما روی بازدیدکنندگان آن تاثیر دارد؟ هنگام ایجاد یک سایت، انتخاب رنگ های مناسب یکی از مهمترین کارهایی ست که در عین سهولت، سخت است.

چگونگی انتخاب رنگ ها

محققان معتقدند که رنگ تا حد زیادی در وضعیت روحی و روانی انسان تاثیر می گذارد، طرح رنگی که در وب سایت خود استفاده می کنید می تواند بازدیدکنندگان را برای شرکت و هدف مورد نظر سایت شما جلب کند ( به عنوان مثال خرید یا درخواست خدمات یا محصولات شما) حتی اگر مردم نمی دانند چه محصولی دارید رنگ وب سایت باعث می شود مشتری بیشتر تحت تاثیر قرار گیرد و بیشتر در وبسایت شما به جستجو مشغول شود.

ایجاد یک کنتراست قوی بین متن و پس زمینه صفحه

بهترین ترکیب برای خواندن متن روی زمینه رنگ سیاه و سفید است، اما رنگ های دیگر هم وجود دارد که با اضافه کردن به رنگ سفید زیبا می شوند، مانند آبی، خاکستری و سیاه که به ترویج محصول شما کمک می کند.

به طور متوسط سه رنگ مختلف را انتخاب کنید که به طور مداوم در سراسر سایت استفاده شود

هماهنگی رنگی یکی از معیارهای مهم به منظور ایجاد یک تجربه لذت بخش برای مهمانان است. توصیه می شود که از تعدادی رنگ های متوسط استفاده شود؛ حدود ۴ یا ۵ رنگ، در کنار این، نباید از دیگر رنگ ها استفاده کنید! زیرا رنگ های بیشتر باعث ایجاد تناقض شده و باعث التهاب چشم بازدید کننده می شود.

رنگ موثر و غیر موثر

به خاطر داشته باشید که پاسخ به رنگ ها متفاوت و با توجه به عواملی مانند جنس، سن و یا پس زمینه های فرهنگی متفاوت می باشد. اگر می خواهید وبسایت خوبی داشته باشید باید برخی تحقیقات جدی را در بازار به منظور ایجاد یک سایت جذاب فراهم آورید.

افراد مسن مقابل جوانان

مردم در سن و سال های مختلف و در کسب و کارهای متفاوت عکس العمل های متنوعی را نسبت به رنگ ها بروز می کنند. یعنی افراد مسن در اینترنت دنبال سایت هایی هستند که به چشم آن ها جذاب تر به نظر برسد و جوانان به دنبال وب سایت هایی هستند که رنگ های به کار برده در آن ها شوق و هیجان بیش تری را درون شان ایجاد کند.
این امر می تواند به عنوان یک عامل طبیعی در نظر گرفته شود، و قضاوت درباره این واقعیت که با گذشت زمان مردم نیاز به اصلاح بصری دارند، را فراموش نکنید!

مردان در مقابل زنان

مردم طبق جنسیت خود علایق خاصی دارند. به طور مثال، رنگ های آبی و نارجی را به قرمز و زرد ترجیح می دهند. و خانم ها رنگ های قرمز و زرد را به آبی ترجیح می دهند و این امر ثابت شده که خانم ها بهتر از آقایان قادر هستند رنگ ها را درک کنند.

ملت ها و رنگ ها

اگر بازدیدکنندگان وبسایت شما از کشورهای دیگر هم هستند، یا سعی می کنید از کشور های دیگر بازدید کنندگانی را جذب کنید، پس به این نکات توجه کنید، به طور مثال رنگ سفید در فرهنگ غرب نشان دهنده قدمت فرهنگی است، اما در چین و ژاپن و هند نشان دهنده بدشانسی می باشد.

رنگ های متداول و رایج ترین معانی آن ها

قرمز : انرژی، شور، هیجان، و همچنین به معنای تجاوز و خطر است.
آبی : خنکی، معنویت، آزادی، صبر، وفاداری، صلح، اعتماد، و همچنین نشانه اندوه و افسردگی است.
زرد : نور، خوش بینی، شادی، روشنایی، شادی
سبز : زندگی، طبیعی، آرام، سلامت، ثروت و رفاه
نارنجی : دوستی، گرما، توانایی های شناختی، انرژی، بازیگوشی، شجاعت
بنفش : حکمت، دولتمردی و جشن
سفید: پاکیزگی، طراوت، صلح
سیاه : قدرت، ظرافت، پنهان کاری و رمز و راز
خاکستری : امنیت، بلوغ، و قابل اطمینان
صورتی : عاشقانه های یک رنگ زنانه
قهوه ای : لوکس، قدرت، ثبات، اعتبار

به متخصصان بازاریابی پیشنهاد می کنیم برای شناخت جنبه های روانی این رنگ ها را مطالعه کنید و یا برای کسب اطلاعات تخصصی تر با مشاوران پدیده فکر مهتر تماس بگیرید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar