چگونه روی خشم خود تسلط داشته باشیم؟

چگونه روی خشم خود تسلط داشته باشیم؟

 

چگونه روی خشم خود تسلط داشته باشیم؟

خشم عادتی عاطفی و طبیعی ست. با وجود این، می توانید خشم را مسبب مشکلی جبران ناپذیر دانست. کنترل خشم باعث ابداع در افراد می شود. طبق تحقیقات دکتر ” Elizabeth Clarke” متخصص در مرکز کنترل خشم راه هایی وجود دارد که باعث کنترل چشم و بهره وری می شود. با ما همراه باشید تا به معرفی چند راهکار کنترل خشم بپردازیم.

 

تعامل با خشم

دکتر” Elizabeth Clarke” می گوید؛ هر انسانی عکس العملی نسبت به خشم دارد، عادت های خشم خود را بدانید، و گام هایی برای آرامش خودتان بردارید.

 

آشنایی با علامت های خشم ویژه خودتان

یکی از علامت های خشم قبل فوران این است که قلب شما با سرعت بیش تری می تپد و تنفس شما از حالت عادی خارج خواهد شد. این علامت ها، نشانه هایی ست که باعث عکس العمل شما می شود. ممکن است علامت های خشم در افراد متفاوت باشد مانند مشت کردن دست ها، استرس و … دکتر ” Elizabeth Clarke” ذکر می کند اگر این نشانه ها را مشاهده کردید، سعی کنید از آن موقعیت خارج شوید تا آرام شده و کنترل خود را از دست ندهید.

 

تا ۱۰ بشمارید، با آرامش نفس بکشید

وقتی خشمگین شدید تا ۱۰ بشمارید تا آرامش خود را به دست آورده و به شکل بهتری فکر کنید. آرام تر از شکل طبیعی خود نفس بکشید زیرا افراد عصبانی سریع تر از حد معمول نفس می کشند. تنفس با آرامش باعث فروکش کردن خشم خواهد شد و فکر شما را گسترده تر می کند.

 

مدیریت خشم و ورزش کردن

با مشاهده افراد خشمگین می بینید که در آینده بهتر می توانید خودتان را آرام کنید. افراد خشمگین برخی کارها را از روی خشم انجام داده و اراده خود را از دست می دهند. مدیریت خشم طولانی مدت باعث کنترل بهتر خشم می شود. انجام ورزش می تواند در کنترل خشم تاثیر بگذارد. سطح استرس در ورزش کاهش یافته و افراد راحت تر فکر می کنند، ورزش هایی مانند پیاده روی، شنا، یوگا، تلاش شما را برای کاهش خشم یاری می دهد. اگر ورزش جزء فعالیت های روزانه شما باشد می توانید از آن برای استفاده مختلف از کنترل خشم بهره ببرید.

 

به خودتان اهمیت دهید و نوآور باشید

به خودتان اهمیت دهید، روزانه زمانی برای خواب کافی، یا رفتن به گردش با دوستان در برنامه خود بگنجانید. از سیگار دور باشید تا باعث افزایش خشم شما نگردد. نوشتن مطالب، گوش دادن به موسیقی، باعث کاهش خشم شده و احساسات شما را برای نوآوری تحریک می کند. درباره احساسات خود سخن بگویید. صحبت از احساسات خود برای دوستان نیز یکی از راه های نابودی خشم است.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
امیرحسین
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
امیرحسین
مهمان
امیرحسین

به منفعت طولانی خود فکر کنید.ذهن باز داشته باشید.ببینید من دکترم